Tulokset Brøndby Swim Cup 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K3 Piger 2 | 2008 | 278 | 2:36.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.59 | |||||||||
Sofia Tang | 2008 | 42.49 | 42.49 | |||||||
Zenia Englund | 2008 | 42.47 | 1:24.96 | |||||||
Adia Brekling | 2008 | 38.65 | 2:03.61 | |||||||
Vigga Skou | 2008 | 33.11 | 2:36.72 | |||||||
2 | V1 - Tøzer A | 2008 | 268 | 2:38.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:34.12 | |||||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Caroline Stefansen | 2009 | 48.71 | 1:28.73 | |||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 34.90 | 2:03.63 | |||||||
Esther Bang Laursen | 2009 | 35.12 | 2:38.75 | |||||||
3 | Gsk´s Fnullergøjer 1 | 2008 | 246 | 2:43.25 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:38.99 | |||||||||
Vega Deneke Kure | 2009 | 44.54 | 44.54 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 42.73 | 1:27.27 | |||||||
Liva Friche Christensen | 2008 | 37.37 | 2:04.64 | |||||||
Ann-Louise Schledermann | 2009 | 38.61 | 2:43.25 | |||||||
4 | V1 - Tøzer B | 2008 | 197 | 2:55.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:57.72 | |||||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 45.05 | 45.05 | |||||||
Luka Revitz | 2008 | 45.16 | 1:30.21 | |||||||
Lamia Taslicukur | 2008 | 49.06 | 2:19.27 | |||||||
Cecilia Janning | 2009 | 36.46 | 2:55.73 | |||||||
5 | Spidskål | 2009 | 182 | 3:00.36 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:04.65 | |||||||||
Asta Kruse Enemærke | 2010 | 55.13 | 55.13 | |||||||
Thilde Bødiker | 2009 | 49.18 | 1:44.31 | |||||||
Ella Kruse Enemærke | 2010 | 40.12 | 2:24.43 | |||||||
Nora Rosenkrantz | 2010 | 35.93 | 3:00.36 | |||||||
6 | AIF Guldfisk | 2008 | 179 | 3:01.66 | ||||||
Albertslund IF | 3:07.83 | |||||||||
Thea Fritz Larsen | 2009 | 44.71 | 44.71 | |||||||
Jensine Højmark Skaaning | 2008 | 55.44 | 1:40.15 | |||||||
Marie Munk | 2008 | 35.22 | 2:15.37 | |||||||
Frederikke Rasmussen | 2009 | 46.29 | 3:01.66 | |||||||
7 | V2 | 2009 | 112 | 3:32.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:33.57 | |||||||||
Cornelia Matthesen | 2009 | 48.13 | 48.13 | |||||||
Ida Matthesen | 2009 | 56.46 | 1:44.59 | |||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 1:05.03 | 2:49.62 | |||||||
Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 42.61 | 3:32.23 | |||||||
- | Fs Girls 3 | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:32.54 | |||||||||
Kornelia Eg | 2008 | 43.37 | 43.37 | |||||||
- | Fs Girls 4 | 2010 | DSQ | Asynk.arme v125m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:55.78 | |||||||||
Lucca Skov | 2012 | 1:05.88 | 1:05.88 | |||||||
Anna Dencher Nielsen | 2010 | 1:07.12 | 2:13.00 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2006 | 523 | 2:07.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.69 | |||||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 37.57 | 1:08.26 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 30.74 | 1:39.00 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 28.06 | 2:07.06 | |||||||
2 | Kvik Piger 2 | 2006 | 508 | 2:08.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.54 | |||||||||
Siv Reimer | 2006 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 36.35 | 1:09.13 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 30.50 | 1:39.63 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 28.64 | 2:08.27 | |||||||
3 | Sunswim P1 | 2001 | 485 | 2:10.23 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:07.70 | |||||||||
Caroline P. Mathiesen | 2001 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 37.34 | 1:09.46 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 31.72 | 1:41.18 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 29.05 | 2:10.23 | |||||||
4 | Vg17 H2 Søløver | 2006 | 480 | 2:10.70 | ||||||
VG 17 | 2:09.07 | |||||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 35.75 | 1:09.71 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 32.07 | 1:41.78 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 28.92 | 2:10.70 | |||||||
5 | Fs Girls 1 | 2001 | 438 | 2:14.80 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:15.11 | |||||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Julie Sonne | 2005 | 39.57 | 1:14.20 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 31.56 | 1:45.76 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 29.04 | 2:14.80 | |||||||
6 | Vg17 H2 Havfruer | 2006 | 420 | 2:16.62 | ||||||
VG 17 | 2:16.98 | |||||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Laika Usinger | 2006 | 39.02 | 1:14.06 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 32.76 | 1:46.82 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 29.80 | 2:16.62 | |||||||
7 | Sunswim P2 | 2005 | 395 | 2:19.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:21.73 | |||||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 38.72 | 1:14.02 | |||||||
Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 33.82 | 1:47.84 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 31.58 | 2:19.42 | |||||||
8 | Vg17 H2 Søstjerne | 2006 | 362 | 2:23.54 | ||||||
VG 17 | 2:22.29 | |||||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 38.99 | 1:15.17 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 35.48 | 1:50.65 | |||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 32.89 | 2:23.54 | |||||||
9 | Kvik Piger 3 | 2006 | 340 | 2:26.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.85 | |||||||||
Katja Poulsen | 2006 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 41.56 | 1:16.34 | |||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 38.44 | 1:54.78 | |||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 31.84 | 2:26.62 | |||||||
10 | Rsk1 | 2004 | 293 | 2:34.14 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 2:33.96 | |||||||||
Mille Bergmann | 2004 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Sofie Christiansen | 2005 | 50.37 | 1:28.10 | |||||||
Karla Bergmann | 2007 | 35.49 | 2:03.59 | |||||||
Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 30.55 | 2:34.14 | |||||||
11 | AIF Havfruer | 2004 | 292 | 2:34.27 | ||||||
Albertslund IF | 2:31.08 | |||||||||
Freja Johanna Kepser | 2005 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Sofie Riis | 2005 | 40.09 | 1:24.28 | |||||||
Laura Buchmann | 2004 | 36.97 | 2:01.25 | |||||||
Emma Riis | 2005 | 33.02 | 2:34.27 | |||||||
12 | Kvik K3 Piger 1 | 2007 | 263 | 2:39.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.48 | |||||||||
Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 43.80 | 1:26.69 | |||||||
Josephine Michelsen | 2007 | 40.59 | 2:07.28 | |||||||
Amanda Aidinian | 2007 | 32.37 | 2:39.65 | |||||||
13 | Fs Girls 2 | 2007 | 245 | 2:43.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:28.12 | |||||||||
Line Appel | 2007 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Caroline Lindberg | 2007 | 47.37 | 1:27.08 | |||||||
Lilja Skov | 2007 | 38.82 | 2:05.90 | |||||||
Liv Emilie Ryberg | 2007 | 37.68 | 2:43.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:38 |