2020-04-07   20:39:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Englund  2008    325  1:19.18  2:46.24  4:14.38    5:40.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:59.09                 
                     
Vigga Skou  2008    301  1:21.01  2:50.47  4:21.18    5:48.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:48.72                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    273  1:22.48  2:54.15  4:29.50    6:00.52   
  Vest-Brøndby  6:30.00                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    270  1:29.19  3:03.00  4:36.18    6:01.92   
  Vest-Brøndby  6:30.00                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    269  1:28.42  3:01.06  4:33.83    6:02.25   
  Glostrup Svømmeklub  6:16.75                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009    259  1:25.22  2:57.98  4:34.68    6:06.87   
  Vest-Brøndby  6:30.00                 
                     
Adia Brekling  2008    227  1:30.69  3:11.38  4:50.33    6:23.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mille Reimer  2008    225  1:34.26  3:12.19  4:49.44    6:24.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sofia Tang  2008    212  1:32.43    4:54.25    6:31.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Ida Fam  2008    188  1:39.01  3:24.36  5:09.03    6:47.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Cecilia Janning  2009    180  1:32.87  3:20.27  5:08.54    6:53.79   
  Vest-Brøndby  6:30.00                 
                     
12  Thilde Jølver Rasmussen  2008    145    2:39.48  5:30.57    7:24.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    560  1:08.16  2:21.84  3:32.64    4:43.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:51.66                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    526  1:06.96  2:20.69  3:34.86    4:49.69   
  Solrød Svømmeklub  4:48.90                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    523  1:07.10  2:21.32  3:36.45    4:50.26   
  Vest-Brøndby  4:53.07                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    516  1:08.51  2:23.13  3:37.66    4:51.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:57.53                 
                     
Molly Namensen  2006    488  1:06.89  2:21.55  3:38.29    4:56.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:49.27                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    477  1:10.59  2:28.37  3:46.39    4:59.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:01.78                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    475  1:10.74  2:28.08  3:45.65    4:59.78   
  Solrød Svømmeklub  5:18.50                 
                     
Katja Poulsen  2006    407  1:13.29  2:34.47  3:55.62    5:15.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:20.00                 
                     
Mollie Kaustrup Lindemose  2007    389  1:14.55  2:37.16  3:59.55    5:20.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:26.36                 
                     
10  Emma Spang  2006    364  1:16.25  2:40.00  4:04.19    5:27.43   
  Solrød Svømmeklub  5:36.59                 
                     
11  Smilla Hauge  2007    363  1:17.36  2:42.72  4:06.85    5:27.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.00                 
                     
12  Ida Celine Sangstad Holst  2007    344  1:18.98  2:45.67  4:12.72    5:33.66   
  Glostrup Svømmeklub  6:15.57                 
                     
13  Leonora Wahl-Brink  2007    330  1:19.26  2:46.39  4:13.82    5:38.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.47                 
                     
14  Sophie Harborg Fuchs  2007    321  1:17.58  2:45.18  4:14.35    5:41.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.00                 
                     
15  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007    284  1:21.73  2:52.87  4:24.74    5:55.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:56.09                 
                     
16  Josephine Michelsen  2007    282  1:26.65  2:59.50  4:30.39    5:56.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:13.53                 
                     
17  Amanda Aidinian  2007    271  1:26.48  2:59.82  4:32.05    6:01.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:05.86                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Bergmann  2004    473  1:09.39  2:24.23  3:42.10    5:00.19   
  Rønne Svømme Klub  5:00.23                 
                     
Emma Riis  2005    353  1:15.43  2:41.38  4:06.22    5:30.74   
  Albertslund IF  5:47.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark