2020-04-10   10:21:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemærke  2010    216  47.90        1:43.82   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.53                 
                     
Amalie Vogt Monberg  2010    127  55.48        2:03.77   
  Solrød Svømmeklub  1:58.33                 
                     
Asta Kruse Enemærke  2010    114  59.84        2:08.49   
  Glostrup Svømmeklub  2:04.98                 
                     
Ingrid Schultz  2010    99  1:01.97        2:14.56   
  Albertslund IF  2:31.89                 
                     
Sofie Nygaard Kofoed  2010    88  1:07.79        2:20.12   
  Albertslund IF  2:32.42                 
                     
Anna Dencher Nielsen  2010    79  1:06.72        2:25.04   
  Frederikssund Svømmeklub  2:41.95                 
                     
Ellen Johanne Skovsgaard  2010              DSQ  Tyvstart 
  Frederikssund Svømmeklub  2:21.36                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Englund  2008    315  43.01        1:31.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:29.19                 
                     
Ellen Lunn  2008    315  41.98        1:31.61   
  Frederikssund Svømmeklub  1:34.26                 
                     
Marie Munk  2008    287  45.63        1:34.44   
  Albertslund IF  1:45.20                 
                     
Luka Revitz  2008    284  44.74        1:34.83   
  Vest-Brøndby  1:32.12                 
                     
Siena Serizawa  2008    272  44.93        1:36.22   
  Glostrup Svømmeklub  1:34.97                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    268  46.54        1:36.64   
  Vest-Brøndby  1:31.62                 
                     
Ida Sohn  2008    254  47.01        1:38.36   
  Rønne Svømme Klub  1:40.09                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    241  47.61        1:40.15   
  Glostrup Svømmeklub  1:34.77                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    236  47.43        1:40.83   
  Solrød Svømmeklub  1:38.86                 
                     
10  Esther Bang Laursen  2009    195  51.11        1:47.50   
  Vest-Brøndby  1:44.57                 
                     
11  Ann-Louise Schledermann  2009    185  51.03        1:49.37   
  Glostrup Svømmeklub  1:49.42                 
                     
12  Mille Therp  2009    183  52.26        1:49.74   
  Vest-Brøndby  1:50.38                 
                     
13  Frederikke M. Rasmussen  2008    181  52.14        1:50.05   
  Vest-Brøndby  1:50.96                 
                     
14  Thilde Bødiker  2009    181  50.26        1:50.10   
  Glostrup Svømmeklub  1:49.33                 
                     
15  Lamia Taslicukur  2008    176  51.31        1:51.23   
  Vest-Brøndby  1:50.34                 
                     
16  Caroline Stefansen  2009    173  52.33        1:51.75   
  Vest-Brøndby  1:49.69                 
                     
17  Marie Borregaard Nielsen  2008    172  52.90        1:52.13   
  Frederikssund Svømmeklub  1:52.65                 
                     
18  Natalie Meyer  2009    147  56.20        1:58.07   
  Glostrup Svømmeklub  1:59.96                 
                     
19  Thilde Jølver Rasmussen  2008    136  57.84        2:01.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.04                 
                     
20  Ida Matthesen  2009    131  58.34        2:02.65   
  Vest-Brøndby  1:59.66                 
                     
21  Jensine Højmark Skaaning  2008    129  59.18        2:03.20   
  Albertslund IF  2:03.14                 
                     
22  Thea Fritz Larsen  2009    129  56.91        2:03.33   
  Albertslund IF  2:08.20                 
                     
23  Kornelia Eg  2008    120  58.94        2:06.25   
  Frederikssund Svømmeklub  2:16.16                 
                     
24  Frederikke Rasmussen  2009    105  1:04.54        2:12.09   
  Albertslund IF  2:10.84                 
                     
25  Mille Reimer  2008    104  1:02.98        2:12.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.20                 
                     
26  Katinka Als Makne  2009    87  1:08.23        2:20.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.71                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby  1:52.30                 
                     
Frida Christoffersen  2009              DSQ  Ej samt. berør v75m 
  Vest-Brøndby  2:17.36                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nynne Zandra Opperfelt  2006    468  37.65        1:20.28   
  Solrød Svømmeklub  1:18.01                 
                     
Emma Hansen  2007    445  39.43        1:21.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.19                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007    441  39.46        1:21.90   
  Vest-Brøndby  1:20.93                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    440  39.34        1:21.93   
  Solrød Svømmeklub  1:20.12                 
                     
Rikke Therp  2006    437  38.52        1:22.17   
  Vest-Brøndby  1:21.21                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    426  38.27        1:22.82   
  Vest-Brøndby  1:22.97                 
                     
Laika Usinger  2006    411  40.10        1:23.82   
  Vest-Brøndby  1:23.16                 
                     
Mathilde Johansen  2007    407  39.54        1:24.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.99                 
                     
Amalie Backhausen  2006    399  39.53        1:24.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.40                 
                     
10  Siv Reimer  2006    375  41.03        1:26.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.67                 
                     
11  Marie Nissov-Johansen  2006    367  40.54        1:27.05   
  Vest-Brøndby  1:28.17                 
                     
12  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    347  42.35        1:28.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.88                 
                     
13  Freja Fyller Jacobsen  2007    311  43.75        1:32.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.15                 
                     
14  Karla Bergmann  2007    306  43.84        1:32.47   
  Rønne Svømme Klub  1:41.73                 
                     
15  Ida Celine Sangstad Holst  2007    297  44.13        1:33.43   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.71                 
                     
16  Smilla Hauge  2007    289  44.30        1:34.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.51                 
                     
17  Charlotte Hjortshøj  2006    273  45.15        1:36.02   
  Solrød Svømmeklub  1:30.74                 
                     
18  Leonora Wahl-Brink  2007    261  46.05        1:37.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:38.93                 
                     
19  Caroline Lindberg  2007    201  49.66        1:46.35   
  Frederikssund Svømmeklub  1:46.62                 
                     
20  Liv Emilie Ryberg  2007    173  53.67        1:51.84   
  Frederikssund Svømmeklub  1:52.69                 
                     
21  Emilia Nielsen  2007    145  55.79        1:58.55   
  Albertslund IF  1:55.89                 
                     
Daniella Anderson  2006              DSQ  Asymmetriske ben 
  Solrød Svømmeklub  1:27.89                 
                     
Helena Fritz Larsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Albertslund IF  1:33.93                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    445  38.73        1:21.67   
  Solrød Svømmeklub  1:21.93                 
                     
Mille Bergmann  2004    367  41.29        1:27.04   
  Rønne Svømme Klub  1:29.27                 
                     
Julie Sonne  2005    358  41.65        1:27.76   
  Frederikssund Svømmeklub  1:26.28                 
                     
Sofie Riis  2005    344  41.32        1:28.95   
  Albertslund IF  1:33.17                 
                     
Laura Buchmann  2004    320  43.09        1:31.11   
  Albertslund IF  1:29.33                 
                     
Freja Johanna Kepser  2005    179  52.43        1:50.63   
  Albertslund IF  1:49.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark