Results for Brøndby Swim Cup 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 170 | 40.34 | 1:30.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
2 | Alba Kunak | 2010 | 135 | 45.92 | 1:37.87 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:44.57 | |||||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 112 | 46.25 | 1:43.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:54.28 | |||||||||
4 | Anna Dencher Nielsen | 2010 | 105 | 50.06 | 1:46.27 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:50.68 | |||||||||
5 | Lissie Murphy | 2010 | 96 | 49.62 | 1:49.74 | |||||
Vest-Brøndby | 1:54.65 | |||||||||
6 | Ingrid Schultz | 2010 | 88 | 52.96 | 1:52.70 | |||||
Albertslund IF | 1:53.85 | |||||||||
7 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | 82 | 51.21 | 1:55.38 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:46.20 | |||||||||
8 | Ina Højsteen | 2010 | 81 | 54.63 | 1:55.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:56.93 | |||||||||
9 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | 76 | 58.54 | 1:58.27 | |||||
Albertslund IF | 2:02.24 | |||||||||
10 | Karla Bødiker | 2012 | 74 | 56.67 | 1:59.36 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:06.32 | |||||||||
11 | Laura Holg Jensen | 2010 | 68 | 53.83 | 2:02.52 | |||||
Vest-Brøndby | 2:01.10 | |||||||||
12 | Isabella Frederiksen | 2011 | 65 | 58.79 | 2:04.95 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:11.07 | |||||||||
13 | Leonora Ottosen | 2011 | 58 | 58.51 | 2:09.28 | |||||
Vest-Brøndby | 2:06.12 | |||||||||
14 | Carla Milling | 2011 | 55 | 59.89 | 2:11.52 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:17.28 | |||||||||
15 | Lucca Skov | 2012 | 54 | 1:01.22 | 2:12.89 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:11.25 | |||||||||
16 | Sofie Forsmark | 2010 | 46 | 1:03.39 | 2:19.76 | |||||
Vest-Brøndby | 2:19.20 | |||||||||
17 | Filippa Kristoffersen | 2010 | 44 | 1:06.04 | 2:21.75 | |||||
Vest-Brøndby | 2:21.12 | |||||||||
- | Sofie K. Kristensen | 2010 | DNF | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Sohn | 2008 | 358 | 34.60 | 1:10.75 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:15.13 | |||||||||
2 | Vigga Skou | 2008 | 311 | 35.40 | 1:14.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.49 | |||||||||
3 | Marie Munk | 2008 | 300 | 36.69 | 1:15.02 | |||||
Albertslund IF | 1:13.02 | |||||||||
4 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 246 | 37.57 | 1:20.19 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.55 | |||||||||
5 | Liva Friche Christensen | 2008 | 239 | 39.20 | 1:20.96 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
6 | Esther Bang Laursen | 2009 | 238 | 37.88 | 1:21.04 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.65 | |||||||||
7 | Adia Brekling | 2008 | 233 | 37.90 | 1:21.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.29 | |||||||||
8 | Sofia Tang | 2008 | 228 | 40.02 | 1:22.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.21 | |||||||||
9 | Caroline Milling | 2009 | 215 | 38.22 | 1:23.79 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.79 | |||||||||
10 | Thea Fritz Larsen | 2009 | 200 | 40.69 | 1:25.80 | |||||
Albertslund IF | 1:27.05 | |||||||||
11 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 190 | 40.15 | 1:27.32 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:44.31 | |||||||||
12 | Cornelia Matthesen | 2009 | 154 | 43.83 | 1:33.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.60 | |||||||||
13 | Ida Matthesen | 2009 | 138 | 46.12 | 1:37.22 | |||||
Vest-Brøndby | 1:40.33 | |||||||||
14 | Frida Christoffersen | 2009 | 125 | 45.97 | 1:40.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.96 | |||||||||
15 | Lucca Lundemoes | 2009 | 124 | 47.46 | 1:40.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:46.41 | |||||||||
16 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 119 | 48.63 | 1:42.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.80 | |||||||||
17 | Frederikke Rasmussen | 2009 | 98 | 50.97 | 1:48.86 | |||||
Albertslund IF | 1:49.51 | |||||||||
18 | Alma Pedersen | 2009 | 91 | 50.68 | 1:51.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | 67 | 57.98 | 2:03.24 | |||||
Vest-Brøndby | 2:02.23 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 585 | 28.74 | 1:00.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.07 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 547 | 29.26 | 1:01.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.18 | |||||||||
3 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 498 | 30.43 | 1:03.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.50 | |||||||||
4 | Emma Hansen | 2007 | 492 | 31.37 | 1:03.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.15 | |||||||||
5 | Molly Namensen | 2006 | 487 | 30.27 | 1:03.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.28 | |||||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 475 | 30.97 | 1:04.36 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
7 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 448 | 31.61 | 1:05.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.38 | |||||||||
8 | Siv Reimer | 2006 | 440 | 31.33 | 1:06.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.38 | |||||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 433 | 31.68 | 1:06.41 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.64 | |||||||||
10 | Katja Poulsen | 2006 | 422 | 32.42 | 1:06.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.91 | |||||||||
11 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 412 | 32.43 | 1:07.50 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
12 | Smilla Hauge | 2007 | 394 | 32.51 | 1:08.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.91 | |||||||||
13 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 392 | 33.06 | 1:08.65 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:11.36 | |||||||||
14 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 390 | 33.01 | 1:08.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.34 | |||||||||
15 | Daniella Anderson | 2006 | 377 | 32.88 | 1:09.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.50 | |||||||||
16 | Emma Spang | 2006 | 354 | 34.21 | 1:10.97 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
17 | Lilja Skov | 2007 | 352 | 33.84 | 1:11.12 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
18 | Agnes Højsteen | 2007 | 344 | 34.67 | 1:11.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.66 | |||||||||
19 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 310 | 35.44 | 1:14.21 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
20 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 306 | 35.35 | 1:14.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.76 | |||||||||
21 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 305 | 35.64 | 1:14.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.94 | |||||||||
22 | Laura Jørgensen | 2007 | 305 | 35.76 | 1:14.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.11 | |||||||||
23 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 301 | 35.95 | 1:14.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.09 | |||||||||
24 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 298 | 35.75 | 1:15.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.93 | |||||||||
25 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 294 | 35.72 | 1:15.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.61 | |||||||||
26 | Mila Schwarzenburg | 2007 | 281 | 36.77 | 1:16.66 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:21.35 | |||||||||
27 | Amanda Aidinian | 2007 | 275 | 36.37 | 1:17.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.17 | |||||||||
28 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 246 | 39.26 | 1:20.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.72 | |||||||||
29 | Emilia Nielsen | 2007 | 212 | 39.90 | 1:24.21 | |||||
Albertslund IF | 1:21.53 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 473 | 31.02 | 1:04.47 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 459 | 31.27 | 1:05.13 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:03.57 | |||||||||
3 | Mille Bergmann | 2004 | 439 | 32.13 | 1:06.07 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:05.70 | |||||||||
4 | Laura Buchmann | 2004 | 356 | 33.93 | 1:10.90 | |||||
Albertslund IF | 1:09.70 | |||||||||
5 | Emma Riis | 2005 | 340 | 34.81 | 1:11.93 | |||||
Albertslund IF | 1:12.98 | |||||||||
6 | Mathilde Lund | 2004 | 334 | 34.22 | 1:12.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
7 | Julie Sonne | 2005 | 314 | 34.31 | 1:13.89 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
8 | Freja Johanna Kepser | 2005 | 227 | 38.85 | 1:22.31 | |||||
Albertslund IF | 1:18.45 | |||||||||
9 | Sofie Christiansen | 2005 | 217 | 39.79 | 1:23.60 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:21.99 | |||||||||
- | Sofia Levisen | 2002 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:53 |