Tulokset Aalborg Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 1900-2004 |
Sponsor: Sifa |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 663 | 29.91 | 1:07.39 | 1:47.75 | 2:19.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.48 | |||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 626 | 31.71 | 1:08.80 | 1:50.36 | 2:22.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.88 | |||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 599 | 31.19 | 1:07.77 | 1:51.88 | 2:24.56 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:24.97 | |||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 556 | 32.56 | 1:08.82 | 1:53.56 | 2:28.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.35 | |||||||||
5 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 502 | 33.16 | 1:12.25 | 1:57.95 | 2:33.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.73 | |||||||||
6 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 499 | 33.49 | 1:13.54 | 1:59.48 | 2:33.63 | |||
Swim Team Neptun | 2:38.99 | |||||||||
7 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 449 | 34.56 | 1:14.26 | 2:02.35 | 2:39.06 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:37.52 | |||||||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | 395 | 34.69 | 1:16.26 | 2:06.68 | 2:45.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:34.76 | |||||||||
9 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 370 | 35.95 | 1:17.84 | 2:09.36 | 2:49.72 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:46.29 | |||||||||
10 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 337 | 35.54 | 1:18.81 | 2:14.12 | 2:55.09 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:56.79 | |||||||||
11 | Cecilie Meier | 2003 | 267 | 41.98 | 1:28.61 | 2:25.74 | 3:09.08 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:04.09 | |||||||||
- | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 2:59.11 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sifa |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 580 | 32.68 | 1:09.23 | 1:52.16 | 2:26.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.56 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 552 | 32.91 | 1:12.92 | 1:53.90 | 2:28.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.50 | |||||||||
3 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 514 | 34.50 | 1:12.32 | 1:57.32 | 2:32.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.50 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 504 | 31.65 | 1:08.76 | 1:56.38 | 2:33.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.43 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 501 | 31.66 | 1:12.84 | 1:58.08 | 2:33.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.96 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 494 | 33.85 | 1:12.44 | 1:56.46 | 2:34.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.92 | |||||||||
7 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 460 | 32.41 | 1:13.84 | 2:00.51 | 2:37.80 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:35.26 | |||||||||
8 | Cassandra Spring | 2005 | 446 | 34.91 | 1:16.04 | 2:02.79 | 2:39.40 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:36.73 | |||||||||
9 | Freja Obert | 2006 | 429 | 32.52 | 1:13.89 | 2:03.49 | 2:41.56 | |||
Odder Svømmeklub | 2:39.78 | |||||||||
10 | Line Gjelstrup | 2006 | 428 | 35.47 | 1:16.62 | 2:03.57 | 2:41.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.00 | |||||||||
11 | Alma Bach Larsen | 2006 | 426 | 34.05 | 1:14.80 | 2:03.41 | 2:41.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.28 | |||||||||
12 | Luanna Russo | 2006 | 420 | 36.47 | 1:17.19 | 2:03.70 | 2:42.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.09 | |||||||||
13 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 414 | 35.53 | 1:17.18 | 2:05.71 | 2:43.48 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.20 | |||||||||
14 | Pernille Petersen | 2006 | 406 | 34.87 | 1:16.98 | 2:06.70 | 2:44.49 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:45.01 | |||||||||
15 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 406 | 35.23 | 1:18.86 | 2:04.12 | 2:44.52 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:40.77 | |||||||||
16 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 402 | 35.56 | 1:20.50 | 2:08.65 | 2:45.05 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.00 | |||||||||
17 | Maja Friis | 2005 | 397 | 35.64 | 1:18.80 | 2:08.62 | 2:45.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:42.85 | |||||||||
18 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 395 | 37.85 | 1:21.20 | 2:06.35 | 2:46.05 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:48.45 | |||||||||
19 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 390 | 34.44 | 1:16.45 | 2:09.10 | 2:46.74 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:47.05 | |||||||||
20 | Karoline Hansfort | 2006 | 379 | 40.69 | 1:23.90 | 2:09.33 | 2:48.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.90 | |||||||||
21 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 373 | 38.25 | 1:20.00 | 2:10.67 | 2:49.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.27 | |||||||||
22 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 367 | 37.58 | 1:21.88 | 2:09.92 | 2:50.12 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:02.03 | |||||||||
23 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 346 | 38.63 | 1:25.82 | 2:12.60 | 2:53.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:54.54 | |||||||||
24 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 345 | 36.60 | 1:16.76 | 2:12.62 | 2:53.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:02.29 | |||||||||
25 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | 322 | 38.44 | 1:21.84 | 2:15.50 | 2:57.79 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:53.34 | |||||||||
26 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 314 | 40.25 | 1:25.22 | 2:16.73 | 2:59.20 | |||
Odder Svømmeklub | 3:18.21 | |||||||||
27 | Aia Caroline Abel | 2006 | 307 | 42.70 | 1:24.62 | 2:21.54 | 3:00.62 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:55.88 | |||||||||
28 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 300 | 41.16 | 1:30.91 | 2:20.38 | 3:01.85 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:10.74 | |||||||||
29 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 295 | 42.09 | 1:28.47 | 2:21.86 | 3:02.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.58 | |||||||||
30 | Zenia Christensen | 2005 | 277 | 40.28 | 1:26.55 | 2:22.37 | 3:06.77 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:14.61 | |||||||||
31 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | 238 | 42.40 | 1:33.71 | 2:29.77 | 3:16.60 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:20.09 | |||||||||
32 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 210 | 45.26 | 1:41.13 | 2:40.09 | 3:24.96 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:19.56 | |||||||||
- | Amalie Kristensen | 2006 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:33.61 | |||||||||
- | Laura Sofie Renneberg | 2005 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:56.57 | |||||||||
- | Frederikke Sørensen | 2006 | DSQ | Ing ryglig berø v100 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:57.47 | |||||||||
- | Maja Brøndum | 2006 | DSQ | Flere flyspark v100m | ||||||
Swim Team Neptun | 2:57.61 | |||||||||
- | Marie V. Petersen | 2006 | DSQ | Afslut på mave v100m | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:24.19 | |||||||||
- | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | 2:51.97 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Sifa |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 363 | 39.22 | 1:19.86 | 2:12.67 | 2:50.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.56 | |||||||||
2 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 351 | 35.55 | 1:19.99 | 2:12.90 | 2:52.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:56.82 | |||||||||
3 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 345 | 37.19 | 1:20.30 | 2:14.95 | 2:53.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.37 | |||||||||
4 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 344 | 36.93 | 1:22.46 | 2:13.81 | 2:53.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.69 | |||||||||
5 | Johanne Schleimann | 2007 | 323 | 36.91 | 1:24.10 | 2:17.01 | 2:57.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:55.68 | |||||||||
6 | Paula Lindberg | 2007 | 315 | 38.68 | 1:25.29 | 2:18.82 | 2:59.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:57.14 | |||||||||
7 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 296 | 41.64 | 1:26.72 | 2:22.68 | 3:02.73 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:10.47 | |||||||||
8 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | 290 | 38.62 | 1:24.83 | 2:21.27 | 3:03.95 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:19.66 | |||||||||
9 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | 282 | 39.06 | 1:26.92 | 2:23.10 | 3:05.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:15.07 | |||||||||
10 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 269 | 44.93 | 1:32.88 | 2:24.44 | 3:08.72 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.46 | |||||||||
11 | Frederikke Novin | 2008 | 267 | 39.59 | 1:29.82 | 2:25.44 | 3:09.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:21.56 | |||||||||
12 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 263 | 42.55 | 1:31.41 | 2:27.15 | 3:09.99 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:23.90 | |||||||||
13 | Neya Damgaard | 2007 | 257 | 40.36 | 1:31.08 | 2:26.74 | 3:11.52 | |||
Brønderslev SK08 | 3:12.64 | |||||||||
14 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 253 | 43.73 | 1:34.95 | 2:29.62 | 3:12.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:25.43 | |||||||||
15 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 252 | 42.31 | 1:32.91 | 2:29.60 | 3:12.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 250 | 47.37 | 1:35.50 | 2:27.10 | 3:13.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:22.50 | |||||||||
17 | Ida Siegumfeldt | 2007 | 232 | 44.70 | 1:36.71 | 2:32.97 | 3:18.22 | |||
Swim Team Neptun | 3:28.78 | |||||||||
18 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 228 | 45.09 | 1:35.39 | 2:32.24 | 3:19.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:26.29 | |||||||||
19 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 220 | 45.57 | 1:36.38 | 2:35.33 | 3:21.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:17.61 | |||||||||
20 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 218 | 44.58 | 1:40.78 | 2:37.16 | 3:22.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:15.31 | |||||||||
21 | Sarah M. Jensen | 2007 | 211 | 45.97 | 1:39.56 | 2:40.88 | 3:24.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:28.44 | |||||||||
22 | Laura Norup | 2008 | 211 | 48.06 | 1:38.71 | 2:39.42 | 3:24.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josefine S. Overgaard | 2007 | 210 | 43.44 | 1:39.10 | 2:40.41 | 3:24.71 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:27.59 | |||||||||
24 | Ida Gjelstrup | 2009 | 209 | 48.17 | 1:39.03 | 2:38.52 | 3:25.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:30.56 | |||||||||
25 | Alissa Stegenborg | 2008 | 197 | 47.10 | 1:39.47 | 2:40.16 | 3:29.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:45.35 | |||||||||
26 | Lærke Scheffmann | 2007 | 183 | 55.86 | 1:51.64 | 2:50.32 | 3:34.52 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:37.60 | |||||||||
27 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 181 | 56.33 | 1:46.20 | 2:49.21 | 3:35.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 176 | 48.08 | 1:44.08 | 2:49.66 | 3:37.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:35.07 | |||||||||
29 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | 174 | 50.44 | 1:48.34 | 2:48.30 | 3:38.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:49.43 | |||||||||
30 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | 172 | 50.76 | 1:45.97 | 2:47.54 | 3:38.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Maise Kristensen | 2008 | 148 | 49.19 | 1:49.59 | 3:01.01 | 3:49.90 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:53.26 | |||||||||
32 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 140 | 57.05 | 1:57.15 | 3:00.28 | 3:54.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:46.09 | |||||||||
- | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:25.37 | |||||||||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | DSQ | Afslut på mave v100m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Larsen | 2007 | DSQ | Asynk arme v22m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Lea Skjærris Lund | 2008 | DSQ | 1 hånd i vend v150m | ||||||
Swim Team Neptun | 3:07.64 | |||||||||
- | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | DSQ | Afslut på mave v100m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Broe Larsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | 3:24.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |