Tulokset Aalborg Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup | Udskriftsdato | 29 november 2019 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:51 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1900-2003 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Brunsgaard | 2003 | 598 | 25.81 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 539 | 26.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 25.98 | |||||||||
3 | Lawrence Langley | 2001 | 538 | 26.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 533 | 26.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.28 | |||||||||
5 | Mathias Knudsen | 2003 | 515 | 27.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.78 | |||||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | 515 | 27.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
7 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 482 | 27.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | 433 | 28.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
9 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 431 | 28.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.16 | |||||||||
10 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 376 | 30.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
10 | Sophus Lund Øe | 2003 | 376 | 30.12 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
12 | Ruben Nørgaard | 2002 | 361 | 30.54 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.93 | |||||||||
13 | David Johansen | 2001 | 343 | 31.06 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 30.82 | |||||||||
14 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 327 | 31.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.87 | |||||||||
15 | Sune Lyngesen | 2003 | 322 | 31.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
16 | Oliver Feldthusen | 2003 | 264 | 33.88 | ||||||
Brønderslev SK08 | 35.36 | |||||||||
17 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | 241 | 34.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.51 | |||||||||
18 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 234 | 35.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.69 | |||||||||
- | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
- | Markus Jessen | 2003 | DSQ | neddykket eft 15m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 545 | 26.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.51 | |||||||||
2 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 459 | 28.19 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.22 | |||||||||
3 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 446 | 28.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
4 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 432 | 28.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
5 | Gustav Hansen | 2004 | 428 | 28.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
6 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 410 | 29.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.33 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 403 | 29.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
8 | Jonas Gaur | 2005 | 401 | 29.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.00 | |||||||||
9 | Marcus Albæk | 2004 | 400 | 29.50 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.30 | |||||||||
10 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 384 | 29.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
11 | Emil Jaworski | 2004 | 384 | 29.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.46 | |||||||||
12 | Andreas Torp | 2004 | 380 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.73 | |||||||||
13 | Mads Sander Andersen | 2004 | 361 | 30.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
14 | Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 360 | 30.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.46 | |||||||||
15 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 352 | 30.78 | ||||||
Brønderslev SK08 | 30.85 | |||||||||
16 | Nikolaj Jensen | 2004 | 348 | 30.91 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.91 | |||||||||
17 | Lucas Hansen | 2005 | 346 | 30.96 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
18 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 333 | 31.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
19 | Malte P Iversen | 2004 | 329 | 31.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.44 | |||||||||
20 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 308 | 32.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
21 | Mikkel Pedersen | 2004 | 306 | 32.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.18 | |||||||||
22 | Danilo Møller | 2004 | 305 | 32.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.80 | |||||||||
23 | Mads Rager Larsen | 2005 | 303 | 32.36 | ||||||
Swim Team Neptun | 33.42 | |||||||||
24 | Christoffer R. Jensen | 2004 | 283 | 33.10 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.70 | |||||||||
25 | Philip Vesterby | 2005 | 225 | 35.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.51 | |||||||||
26 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 209 | 36.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.39 | |||||||||
27 | Mathias Johansen | 2005 | 192 | 37.69 | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
- | Christian Stoltenborg | 2005 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 38.71 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Hansen | 2006 | 362 | 30.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
2 | Villads Seneca | 2006 | 353 | 30.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.81 | |||||||||
3 | Frederik Bisgaard | 2006 | 311 | 32.08 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
4 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 300 | 32.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.43 | |||||||||
5 | Christian Andersen | 2006 | 296 | 32.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.12 | |||||||||
6 | Oskar Foss | 2006 | 288 | 32.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
7 | Per Odrich | 2006 | 284 | 33.06 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
8 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 283 | 33.12 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
9 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 267 | 33.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
10 | Rasmus Olsen | 2006 | 267 | 33.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
11 | Anton Egholm Husted | 2006 | 262 | 33.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.44 | |||||||||
12 | Christian Bakke | 2006 | 259 | 34.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
13 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | 259 | 34.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.17 | |||||||||
14 | Gustav Dyrbye | 2006 | 255 | 34.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
15 | William Bundgaard | 2007 | 253 | 34.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
16 | Andreas Laursen | 2006 | 252 | 34.39 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.64 | |||||||||
17 | Karl B. Hansen | 2006 | 243 | 34.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.85 | |||||||||
18 | Simon Gaarde | 2007 | 233 | 35.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
19 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 233 | 35.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
20 | Christian Stilling | 2006 | 232 | 35.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
20 | Jacob Timmermand | 2006 | 232 | 35.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.64 | |||||||||
22 | Noah Junior Grene | 2008 | 218 | 36.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
23 | Casper Holm Andersen | 2007 | 216 | 36.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
24 | Jonas Mathiasen | 2006 | 213 | 36.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
25 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 198 | 37.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.15 | |||||||||
26 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 197 | 37.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.47 | |||||||||
27 | Zilas Vilsen | 2006 | 194 | 37.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.52 | |||||||||
28 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 193 | 37.59 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.05 | |||||||||
29 | Christian Pedersen | 2007 | 190 | 37.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.22 | |||||||||
30 | Noah Jonasen | 2007 | 189 | 37.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
31 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 188 | 37.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
32 | Morten Holst-Jensen | 2008 | 177 | 38.68 | ||||||
Swim Team Neptun | 42.58 | |||||||||
33 | Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | 171 | 39.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.41 | |||||||||
34 | Rasmus Norup | 2007 | 170 | 39.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.58 | |||||||||
35 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 160 | 40.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.73 | |||||||||
36 | Peter Suder Lassen | 2007 | 152 | 40.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.87 | |||||||||
37 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 148 | 41.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
38 | Adam Bisgaard | 2008 | 121 | 43.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 49.21 | |||||||||
39 | Tobias Schwab | 2009 | 103 | 46.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.21 | |||||||||
40 | Mikkel Juhl | 2007 | 82 | 50.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.87 | |||||||||
41 | Victor Juhl | 2007 | 77 | 50.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.41 | |||||||||
42 | Albert Brandt-Petersen | 2008 | 62 | 54.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 55.93 | |||||||||
43 | Albert Hoffmeyer | 2008 | 55 | 57.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.32 | |||||||||
44 | Johannes Brixen | 2009 | 50 | 58.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:19.31 | |||||||||
45 | Frederik K. Pedersen | 2008 | 40 | 1:03.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.93 | |||||||||
- | Edvin Smajic | 2008 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Elliott Mitaine | 2006 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
- | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DSQ | sw4.4tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DSQ | crwlben v20m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 november 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |