Resultater for Aalborg Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Sponsor: CabInn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 580 | 26.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 551 | 27.09 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 521 | 27.61 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 27.66 | |||||||||
4 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 434 | 29.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
5 | Ruben Nørgaard | 2002 | 397 | 30.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.35 | |||||||||
6 | Emil Lykke Grann | 2003 | 376 | 30.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
7 | Scott Stegenborg | 2000 | 360 | 31.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: CabInn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Hansen | 2004 | 449 | 29.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 429 | 29.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.26 | |||||||||
3 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 372 | 30.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
4 | Lucas Hansen | 2005 | 370 | 30.94 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
5 | Mads Sander Andersen | 2004 | 354 | 31.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
6 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 325 | 32.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.23 | |||||||||
7 | Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 325 | 32.31 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.51 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: CabInn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 325 | 32.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.99 | |||||||||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | 297 | 33.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.89 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 289 | 33.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | 282 | 33.85 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
5 | Christian Bakke | 2006 | 270 | 34.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.93 | |||||||||
6 | Per Odrich | 2006 | 265 | 34.57 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
7 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 257 | 34.91 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |