Resultater for Aalborg Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:46 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Sponsor: Klaverstemmeren v/ Finn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Herrer 1 | 1995 | 623 | 1:45.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.07 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 28.67 | 56.62 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 25.98 | 1:22.60 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 23.26 | 1:45.86 | |||||||
2 | Hsk Drenge 1 | 1986 | 573 | 1:48.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:49.00 | |||||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Johan Lisberg | 1986 | 30.40 | 58.35 | |||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 25.63 | 1:23.98 | |||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 24.90 | 1:48.88 | |||||||
3 | Aalborg Herrer 2 | 2000 | 554 | 1:50.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:48.40 | |||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Lawrence Langley | 2001 | 29.33 | 58.11 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 27.17 | 1:25.28 | |||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 24.80 | 1:50.08 | |||||||
4 | Bsk08 Herrer | 1996 | 475 | 1:55.86 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:57.53 | |||||||||
Mads B Jensen | 2002 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 33.31 | 1:04.41 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.04 | 1:30.45 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 25.41 | 1:55.86 | |||||||
5 | Rollator-Banden | 1993 | 421 | 2:00.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:57.60 | |||||||||
Asger Winther | 1993 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 34.44 | 1:06.21 | |||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 26.23 | 1:32.44 | |||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 28.22 | 2:00.66 | |||||||
6 | Nords Bumblebees | 2002 | 392 | 2:03.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:56.34 | |||||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 35.65 | 1:06.01 | |||||||
Andreas Torp | 2004 | 30.38 | 1:36.39 | |||||||
Emil Jaworski | 2004 | 27.10 | 2:03.49 | |||||||
7 | Esbjerg Drenge Gr. 1 | 2001 | 366 | 2:06.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.95 | |||||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 34.43 | 1:06.20 | |||||||
Markus Jessen | 2003 | 31.47 | 1:37.67 | |||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 28.75 | 2:06.42 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Klaverstemmeren v/ Finn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thisted Drenge 1 | 2004 | 483 | 1:55.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:55.66 | |||||||||
Gustav Hansen | 2004 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 33.28 | 1:02.27 | |||||||
Kristian Kjær | 2005 | 28.33 | 1:30.60 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 24.60 | 1:55.20 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2004 | 480 | 1:55.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:58.22 | |||||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Inas Ilic | 2005 | 33.28 | 1:02.93 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 27.36 | 1:30.29 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 25.18 | 1:55.47 | |||||||
3 | Roulade-Banden 1 | 2004 | 455 | 1:57.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:01.75 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 33.19 | 1:03.03 | |||||||
Marcus Albæk | 2004 | 28.67 | 1:31.70 | |||||||
Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 25.84 | 1:57.54 | |||||||
4 | Agf Store Drenge 1 | 2005 | 422 | 2:00.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:06.47 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 32.02 | 1:02.03 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 29.99 | 1:32.02 | |||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 28.54 | 2:00.56 | |||||||
5 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | 412 | 2:01.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.22 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Mikkel Pedersen | 2004 | 34.23 | 1:05.17 | |||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 30.02 | 1:35.19 | |||||||
Malte P Iversen | 2004 | 26.28 | 2:01.47 | |||||||
6 | Thisted Drenge 2 | 2004 | 359 | 2:07.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:06.80 | |||||||||
Mads Sander Andersen | 2004 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Philip Vesterby | 2005 | 35.83 | 1:08.25 | |||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 29.26 | 1:37.51 | |||||||
William Jensen | 2005 | 29.66 | 2:07.17 | |||||||
7 | Aars Drenge 1 | 2004 | 322 | 2:11.87 | ||||||
Aars Svømmeklub | 2:14.46 | |||||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Mathias Johansen | 2005 | 39.08 | 1:15.52 | |||||||
Kris Jensen | 2004 | 29.66 | 1:45.18 | |||||||
Nikolaj Jensen | 2004 | 26.69 | 2:11.87 | |||||||
8 | Neptun Superguys | 2005 | 294 | 2:15.93 | ||||||
Swim Team Neptun | 2:21.85 | |||||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Christian Stoltenborg | 2005 | 39.15 | 1:15.87 | |||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 28.46 | 1:44.33 | |||||||
Andreas Laursen | 2006 | 31.60 | 2:15.93 | |||||||
9 | Nords Young Guns | 2004 | 288 | 2:16.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:00.62 | |||||||||
Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Sebastian Eliasen | 2006 | 40.12 | 1:15.15 | |||||||
Christian Andersen | 2006 | 33.88 | 1:49.03 | |||||||
Danilo Møller | 2004 | 27.84 | 2:16.87 | |||||||
10 | Roulade-Banden 2 | 2005 | 275 | 2:19.06 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:18.88 | |||||||||
Valentin Thordal | 2005 | 34.94 | 34.94 | |||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 37.41 | 1:12.35 | |||||||
Lucas Skjødt Broe | 2007 | 37.72 | 1:50.07 | |||||||
Elias Bock Johansen | 2005 | 28.99 | 2:19.06 | |||||||
11 | Odder Smileys | 2004 | 242 | 2:24.95 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:27.41 | |||||||||
Kasper Lisberg | 2007 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Simon Kruse Holm | 2004 | 34.64 | 1:12.37 | |||||||
Nikolaj Rasmussen | 2006 | 34.39 | 1:46.76 | |||||||
Victor Thor Krøyer | 2008 | 38.19 | 2:24.95 | |||||||
12 | Nords Bad Boys | 2004 | 136 | 2:55.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:15.19 | |||||||||
Thor Hvolby | 2007 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Eskil Bech-Egstrup | 2007 | 56.62 | 1:38.99 | |||||||
Christoffer R. Jensen | 2004 | 33.88 | 2:12.87 | |||||||
Johannes Andersen | 2008 | 42.64 | 2:55.51 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Klaverstemmeren v/ Finn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Drenge 1 | 2006 | 345 | 2:08.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:12.42 | |||||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2007 | 37.71 | 1:10.85 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 30.29 | 1:41.14 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 27.70 | 2:08.84 | |||||||
2 | Thisted Drenge 3 | 2006 | 334 | 2:10.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:13.84 | |||||||||
Gustav Dyrbye | 2006 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Christian Stilling | 2006 | 36.55 | 1:11.54 | |||||||
William Hansen | 2006 | 30.09 | 1:41.63 | |||||||
Rasmus Olsen | 2006 | 28.69 | 2:10.32 | |||||||
3 | Esbjerg Drenge Gr. 3 | 2006 | 298 | 2:15.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.78 | |||||||||
Oskar Foss | 2006 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Erik Hauge Sørensen | 2007 | 39.01 | 1:12.82 | |||||||
Jacob Timmermand | 2006 | 34.42 | 1:47.24 | |||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 28.15 | 2:15.39 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 3 | 2006 | 278 | 2:18.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.85 | |||||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Storm Jensen | 2007 | 39.75 | 1:13.27 | |||||||
William Bundgaard | 2007 | 33.88 | 1:47.15 | |||||||
Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | 31.26 | 2:18.41 | |||||||
5 | Hsk Drenge 2 | 2006 | 277 | 2:18.68 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 2:18.10 | |||||||||
Per Odrich | 2006 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Christian Balslev | 2006 | 41.10 | 1:15.48 | |||||||
Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 32.85 | 1:48.33 | |||||||
Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | 30.35 | 2:18.68 | |||||||
6 | Ssk1 | 2006 | 218 | 2:30.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:35.07 | |||||||||
Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 42.33 | 42.33 | |||||||
Simon Gaarde | 2007 | 39.60 | 1:21.93 | |||||||
Zilas Vilsen | 2006 | 38.00 | 1:59.93 | |||||||
Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 30.30 | 2:30.23 | |||||||
7 | Aalborg Drenge 4 | 2007 | 213 | 2:31.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.66 | |||||||||
Rasmus Norup | 2007 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Ludvig Møller | 2007 | 44.57 | 1:22.45 | |||||||
Casper Holm Andersen | 2007 | 36.96 | 1:59.41 | |||||||
Sigurd S. Kristensen | 2008 | 31.87 | 2:31.28 | |||||||
8 | Agf Drenge 2 | 2007 | 179 | 2:40.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.72 | |||||||||
Peter Suder Lassen | 2007 | 41.45 | 41.45 | |||||||
Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | 46.76 | 1:28.21 | |||||||
Thor Jakobsen | 2007 | 40.72 | 2:08.93 | |||||||
Adam Bisgaard | 2008 | 31.28 | 2:40.21 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:46 |