Results for LYHYEN RADAN MASTERSMESTARUUSKILPAILUT 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Lauantai
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Lyhyen radan Mastersmestaruus | Tulostuspäivämäärä | 27 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:17 | |||
Järjestäjä | RiUS |
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jouni Leimukoski | 1979 | Octopus Lohja | 28.56 | 1:01.86 | |||||
2 | Claes Björkholm | 1985 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 29.53 | 1:03.33 | |||||
3 | Mikko Arponen | 1980 | Pihlava Työväen Urheilijat | 29.91 | 1:04.63 | |||||
4 | Jaakko Heimo | 1968 | Aurajoen Uinti | 31.77 | 1:06.13 | |||||
5 | Ari Ailio | 1969 | Lahden Kaleva | 30.62 | 1:06.58 | |||||
6 | Janne Toivola | 1966 | Swimming Club Vuokatti | 30.91 | 1:06.95 | |||||
7 | Frank Björkholm | 1981 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 32.21 | 1:08.63 | |||||
8 | Tero Kinnunen | 1965 | Swimming Jyväskylä | 32.79 | 1:08.67 | |||||
9 | Petri Heikkilä | 1960 | Lahden Uimaseura | 32.84 | 1:09.70 | |||||
10 | Petteri Hänninen | 1983 | Oulun Lohet | 32.61 | 1:10.59 | |||||
11 | Risto Hotulainen | 1966 | Joensuun Uimaseura | 32.56 | 1:10.69 | |||||
12 | Jari Niskanen | 1969 | Keravan Uimarit | 32.91 | 1:11.83 | |||||
13 | Veijo Tolonen | 1967 | Nummelan Kisaajat | 33.71 | 1:12.15 | |||||
13 | Ossi Ilveskoski | 1976 | Cetus | 32.49 | 1:12.15 | |||||
15 | Lauri Heikkilä | 1964 | KOO-VEE | 34.11 | 1:12.79 | |||||
16 | Aleksandr Batistsev | 1953 | U-Club Tallinna | 35.28 | 1:14.52 | |||||
17 | Jari Ketola | 1962 | Helsingfors Simsällskap | 35.30 | 1:14.59 | |||||
18 | Maxim Lokhonya | 1961 | Neva Stars | 35.72 | 1:14.76 | |||||
19 | Mikko Suomalainen | 1974 | Cetus | 35.21 | 1:15.52 | |||||
20 | Lasse Lahtinen | 1971 | Poseidon | 35.13 | 1:17.40 | |||||
21 | Jussi Kyröhonka | 1979 | Vetehiset | 37.93 | 1:22.64 | |||||
22 | Leif Blomfelt | 1960 | Helsingfors Simsällskap | 38.05 | 1:22.65 | |||||
23 | Toivo Honkonen | 1950 | S.C.Pingviinit | 37.01 | 1:23.53 | |||||
24 | Juho Massinen | 1960 | Helsingfors Simsällskap | 37.94 | 1:25.02 | |||||
25 | Kari Hellsten | 1959 | Swimming Jyväskylä | 40.05 | 1:28.37 | |||||
26 | Reijo Laaja | 1959 | KOO-VEE | 40.84 | 1:28.66 | |||||
27 | Lauri Malk | 1937 | Cetus | 42.36 | 1:29.34 | |||||
28 | Lembit Laht | 1949 | U-Club Tallinna | 44.76 | 1:30.23 | |||||
29 | Isko Kuitunen | 1963 | Järvenpään Uintiklubi | 42.35 | 1:30.31 | |||||
30 | Olav Lukin | 1944 | U-Club Tallinna | 43.96 | 1:30.89 | |||||
31 | Kari Manninen | 1953 | Riihimäen Uimaseura | 45.68 | 1:35.36 | |||||
32 | Hannu Koivisto | 1953 | Vetehiset | 44.15 | 1:36.22 | |||||
33 | Arto Mynttinen | 1948 | Cetus | 46.73 | 1:38.57 | |||||
34 | Pekka Hurskainen | 1965 | Oulun Lohet | 45.84 | 1:39.14 | |||||
35 | Matti Mäkelä | 1962 | Oulun Lohet | 1:01.08 | 2:06.64 | |||||
36 | Tapani Liimatainen | 1944 | Oulun Lohet | 1:03.76 | 2:19.03 | |||||
- | Kari Pykälistö | 1964 | Kempeleen Pyrintö | DNF | ||||||
- | Timo Lindgren | 1944 | Cetus | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 27 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:17 |