Resultater for GTI Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:54 | ||||
Arrangør | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti 1 Piger | 1997 | 704 | 1:45.52 | ||||||
GTI | 1:48.82 | |||||||||
Karoline Barrett | 2002 | 25.93 | 25.93 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 27.01 | 52.94 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 28.25 | 1:21.19 | |||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 24.33 | 1:45.52 | |||||||
2 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | 651 | 1:48.35 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:47.80 | |||||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 27.07 | 27.07 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 26.93 | 54.00 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 26.78 | 1:20.78 | |||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 27.57 | 1:48.35 | |||||||
3 | Helsingør 1 | 2000 | 606 | 1:50.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:50.22 | |||||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 27.83 | 54.76 | |||||||
Freja A. Skov | 2000 | 27.84 | 1:22.60 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 28.32 | 1:50.92 | |||||||
4 | Vat Cph Damer 2 | 2003 | 537 | 1:55.47 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:54.23 | |||||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 28.63 | 57.77 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 28.76 | 1:26.53 | |||||||
Filippa Eiler | 2005 | 28.94 | 1:55.47 | |||||||
5 | Helsingør 2 | 2001 | 531 | 1:55.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:53.66 | |||||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 28.58 | 57.82 | |||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 28.99 | 1:26.81 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 29.12 | 1:55.93 | |||||||
6 | Vat Cph Damer 3 | 2003 | 477 | 2:00.11 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:58.41 | |||||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 28.73 | 59.33 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 30.46 | 1:29.79 | |||||||
Laura Kristensen | 2004 | 30.32 | 2:00.11 | |||||||
7 | Sunswim P1 | 2001 | 455 | 2:02.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:59.87 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 30.68 | 1:00.71 | |||||||
Sofia Levisen | 2002 | 31.81 | 1:32.52 | |||||||
Caroline P. Mathiesen | 2001 | 29.54 | 2:02.06 | |||||||
8 | Stt-Power | 2001 | 288 | 2:22.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:19.50 | |||||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 34.01 | 1:05.37 | |||||||
Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | 33.89 | 1:39.26 | |||||||
Jasmin Danielsen | 2001 | 42.81 | 2:22.07 | |||||||
- | Stevns-Stevns Piger 2 | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:59.95 | |||||||||
Anne Holm | 1999 | |||||||||
Monique Bang From | 2002 | |||||||||
Tanja H Nielsen | 1996 | |||||||||
Cecilie Rasmussen | 2005 | DNS | ||||||||
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2006 | 543 | 1:55.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.94 | |||||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 28.72 | 56.85 | |||||||
Katja Poulsen | 2006 | 29.92 | 1:26.77 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 28.30 | 1:55.07 | |||||||
2 | Gti 2 Piger | 2006 | 518 | 1:56.92 | ||||||
GTI | 2:03.01 | |||||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 28.53 | 57.33 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 29.52 | 1:26.85 | |||||||
Mille Giolbas | 2006 | 30.07 | 1:56.92 | |||||||
3 | Kvik Piger 2 | 2006 | 501 | 1:58.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.94 | |||||||||
Molly Namensen | 2006 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 29.87 | 59.97 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 29.49 | 1:29.46 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 28.71 | 1:58.17 | |||||||
4 | Lyngby Girl Racers | 2006 | 494 | 1:58.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.39 | |||||||||
Mathilde Severs | 2006 | 28.07 | 28.07 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 29.85 | 57.92 | |||||||
Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 30.68 | 1:28.60 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 30.14 | 1:58.74 | |||||||
5 | Sunswim P2 | 2006 | 471 | 2:00.66 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:03.33 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 30.47 | 1:00.10 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 30.13 | 1:30.23 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 30.43 | 2:00.66 | |||||||
6 | Helsingør 3 | 2006 | 411 | 2:06.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:55.99 | |||||||||
Olga Vejlby | 2006 | 30.70 | 30.70 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 31.66 | 1:02.36 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 32.48 | 1:34.84 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 31.45 | 2:06.29 | |||||||
7 | Team Diva | 2007 | 405 | 2:06.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:06.28 | |||||||||
Sarah Gudme | 2007 | 29.23 | 29.23 | |||||||
Lara Ghizzaui | 2007 | 34.77 | 1:04.00 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 29.47 | 1:33.47 | |||||||
Maja Andersen | 2007 | 33.37 | 2:06.84 | |||||||
8 | Power Puff Pigerne 1 | 2006 | 403 | 2:07.04 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:03.50 | |||||||||
Isabell Hansen | 2007 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Olivia Møllgaard | 2008 | 32.19 | 1:03.22 | |||||||
Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 32.44 | 1:35.66 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 31.38 | 2:07.04 | |||||||
8 | Vat Cph Piger 1 | 2007 | 403 | 2:07.04 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:05.78 | |||||||||
Caroline Hansen | 2007 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Emma Kestenholz | 2007 | 33.73 | 1:04.86 | |||||||
Nadia Walløe | 2007 | 31.39 | 1:36.25 | |||||||
Ella Emilia Soelberg | 2007 | 30.79 | 2:07.04 | |||||||
10 | Lyngby Girl Racers 2 | 2007 | 352 | 2:12.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.75 | |||||||||
Rebecca Bell | 2007 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Wilma Berg | 2008 | 34.00 | 1:05.89 | |||||||
Alvilda Højberg | 2008 | 33.00 | 1:38.89 | |||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 34.02 | 2:12.91 | |||||||
11 | Power Puff Pigerne 2 | 2006 | 340 | 2:14.42 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.50 | |||||||||
Emma Haagen | 2006 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Klara Rasmussen | 2008 | 33.64 | 1:07.42 | |||||||
Nynne Bugge | 2008 | 33.71 | 1:41.13 | |||||||
Hannah Rørbech | 2006 | 33.29 | 2:14.42 | |||||||
12 | Crasy Girls | 2008 | 320 | 2:17.27 | ||||||
GTI | 2:36.22 | |||||||||
Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 34.26 | 1:09.37 | |||||||
Isabella Høj Johansen | 2008 | 34.27 | 1:43.64 | |||||||
Amalie Lykke Madsen | 2008 | 33.63 | 2:17.27 | |||||||
13 | Vat Cph Piger 2 | 2007 | 319 | 2:17.44 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:14.53 | |||||||||
Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Caroline Bjerre | 2007 | 34.14 | 1:07.02 | |||||||
Maya Jacobsen | 2007 | 34.64 | 1:41.66 | |||||||
Freja Rosenlund Menné | 2007 | 35.78 | 2:17.44 | |||||||
14 | Power Puff Pigerne 3 | 2006 | 253 | 2:28.31 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:26.00 | |||||||||
Maja Hansen | 2006 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Amalie Møller | 2007 | 37.53 | 1:12.79 | |||||||
Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 38.86 | 1:51.65 | |||||||
Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 36.66 | 2:28.31 | |||||||
15 | Totally Spies Girls | 2009 | 235 | 2:32.00 | ||||||
GTI | 2:24.27 | |||||||||
Jasmin A. Didriksen | 2009 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Mathilde Dithmar | 2009 | 42.09 | 1:17.04 | |||||||
Sarah Budolph Olsen | 2009 | 38.96 | 1:56.00 | |||||||
Luna Madrid Poulsen | 2009 | 36.00 | 2:32.00 | |||||||
- | Helsingør 4 | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:06.93 | |||||||||
Caroline Haugland | 2007 | |||||||||
Silvia Martinsen | 2007 | |||||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | |||||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | DNS | ||||||||
- | Stevns-Stevns Piger 1 | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Alex Rolder | 2008 | |||||||||
Sahra Warberg | 2008 | |||||||||
Nicoline Johnson | 2008 | |||||||||
Sarah Dahl | 2007 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:54 |