Tulokset GTI Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
GTI Cup |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
10:11 |
|
|
Arrangør |
GTI Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
718 |
34.37 |
1:12.37 |
1:51.36 |
|
2:30.24 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
591 |
37.55 |
1:18.07 |
1:59.09 |
|
2:40.29 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
|
561 |
37.13 |
1:19.93 |
2:01.34 |
|
2:43.16 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Blond |
2003 |
|
530 |
37.11 |
1:18.80 |
2:02.31 |
|
2:46.27 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
525 |
38.16 |
1:20.84 |
2:03.37 |
|
2:46.76 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Holm |
1999 |
|
440 |
42.20 |
1:26.56 |
2:11.64 |
|
2:56.87 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
3:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
|
415 |
40.36 |
1:26.37 |
2:13.95 |
|
3:00.36 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
|
542 |
37.10 |
1:19.01 |
2:01.78 |
|
2:45.04 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Buck |
2004 |
|
459 |
40.15 |
1:25.08 |
2:09.96 |
|
2:54.38 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Weber |
2005 |
|
452 |
38.71 |
1:22.98 |
2:08.99 |
|
2:55.29 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luna Luminari |
2005 |
|
448 |
39.28 |
1:23.85 |
2:10.09 |
|
2:55.77 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
|
434 |
40.25 |
1:25.48 |
2:11.62 |
|
2:57.67 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
|
420 |
38.78 |
1:23.85 |
2:11.19 |
|
2:59.61 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Kruse |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
4:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Severs |
2006 |
|
494 |
38.50 |
1:21.70 |
2:05.60 |
|
2:50.18 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
|
482 |
39.09 |
1:23.04 |
2:07.57 |
|
2:51.55 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
|
480 |
39.06 |
1:23.25 |
2:08.07 |
|
2:51.78 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Backhausen |
2006 |
|
479 |
38.80 |
1:22.62 |
2:07.25 |
|
2:51.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
|
459 |
39.55 |
1:24.57 |
2:10.10 |
|
2:54.34 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
|
427 |
39.66 |
1:25.96 |
2:12.65 |
|
2:58.65 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
|
425 |
39.84 |
1:25.55 |
2:12.13 |
|
2:58.98 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
|
422 |
39.32 |
1:23.65 |
2:11.11 |
|
2:59.28 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jaqueline Haack |
2006 |
|
405 |
40.06 |
1:25.91 |
2:13.98 |
|
3:01.88 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
|
395 |
40.56 |
1:26.79 |
2:14.53 |
|
3:03.26 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andrea Søeborg |
2006 |
|
391 |
40.88 |
1:27.82 |
2:16.39 |
|
3:04.03 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Haagen |
2006 |
|
384 |
41.11 |
1:28.72 |
2:17.93 |
|
3:05.08 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Malene Dithmar |
2006 |
|
380 |
41.24 |
1:28.58 |
2:17.67 |
|
3:05.69 |
|
|
Greve Svømmeklub |
3:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
|
379 |
40.20 |
1:27.04 |
2:16.69 |
|
3:05.85 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
|
371 |
42.27 |
1:30.07 |
2:19.84 |
|
3:07.12 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
3:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille Giolbas |
2006 |
|
371 |
42.22 |
1:29.60 |
2:19.03 |
|
3:07.12 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nana Andersen |
2006 |
|
353 |
43.47 |
1:31.47 |
2:21.00 |
|
3:10.39 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
3:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katja Poulsen |
2006 |
|
338 |
44.18 |
1:33.83 |
2:23.77 |
|
3:13.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
|
409 |
40.59 |
1:27.95 |
2:14.95 |
|
3:01.27 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Frederiksen |
2007 |
|
392 |
40.54 |
1:27.11 |
2:15.69 |
|
3:03.85 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mille-Mai Krog |
2007 |
|
310 |
45.05 |
1:35.79 |
2:28.87 |
|
3:18.72 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
3:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
|
295 |
45.29 |
1:36.16 |
2:29.08 |
|
3:22.13 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Høyer |
2007 |
|
256 |
49.23 |
1:44.09 |
2:39.24 |
|
3:31.81 |
|
|
Køge Svømmeklub |
3:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liva Vang Palsbøll |
2007 |
|
249 |
48.30 |
1:43.72 |
2:39.16 |
|
3:33.64 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
3:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
|
249 |
47.13 |
1:41.72 |
2:37.62 |
|
3:33.65 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Møller |
2007 |
|
247 |
48.88 |
1:44.05 |
2:39.53 |
|
3:34.41 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ingeborg Fleron Qvant |
2007 |
|
222 |
50.27 |
1:48.14 |
2:46.40 |
|
3:42.00 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kaja Pedersen |
2007 |
|
221 |
50.17 |
1:46.86 |
2:45.34 |
|
3:42.42 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Rasmussen |
2008 |
|
314 |
42.87 |
1:31.89 |
2:24.74 |
|
3:17.81 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Vestergaard |
2008 |
|
252 |
48.25 |
1:44.19 |
2:38.02 |
|
3:32.98 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
3:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
|
189 |
54.02 |
1:54.68 |
2:55.81 |
|
3:54.14 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
|
138 |
1:02.21 |
2:06.14 |
3:15.94 |
|
4:19.97 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
10:11 |
|