2020-06-06   18:57:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Björken Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda L Christensen 2010 Ringsjö Simklubb 17.99
2 Ellen Palmqvist 2012 S 71 23.13 +5.14
3 Freja Johansson 2010 Simklubben Ran 24.24 +6.25
4 Anja Månsson 2010 S 71 24.70 +6.71
5 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran 25.80 +7.81
6 Leia Mujanovic 2010 Simklubben Ran 29.49 +11.50
- Katja Landin 2010 Simklubben Ran DSQ
- Stina Renström 2010 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:11:24
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran 19.74
2 Ellinor Henriksson 2009 S 71 19.90 +0.16
3 Astrid Persson 2009 Simsällskapet Delfin 19.99 +0.25
4 Agnes Persson 2009 Ängelholms Simsällskap 20.75 +1.01
5 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran 21.09 +1.35
6 Elise Henriksson 2009 Ringsjö Simklubb 23.44 +3.70
7 Pixie Bertilsson 2009 Simsällskapet Delfin 23.54 +3.80
8 Minya Cahuasqi Vilhelmsson 2009 Simklubben Ran 26.06 +6.32
9 Elisa Ungureanu 2009 Bromöllaortens Simsällskap 26.69 +6.95
10 Elsa Andersson 2009 Bromöllaortens Simsällskap 27.19 +7.45
11 Ellen Vendel 2009 Bromöllaortens Simsällskap 29.39 +9.65
12 Sara Stråth 2009 Simklubben Ran 29.77 +10.03
- Moa Söberg 2009 Ringsjö Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:11:24
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Denise Brönjemark 2008 Simsällskapet Delfin 18.40
- Saga Johansson 2008 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:11:24
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 14.98
2 Freja Malmgren 2007 S 71 15.56 +0.58
3 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 15.90 +0.92
4 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 15.95 +0.97
5 Mathilda Andersson 2007 S 71 16.62 +1.64
6 Valentina Fanu 2007 S 71 16.81 +1.83
7 Maja Palmqvist 2007 S 71 17.28 +2.30
8 Emelie Skoog 2007 Simsällskapet Delfin 18.12 +3.14
9 Wilda Thorgren 2007 S 71 18.13 +3.15
10 Tove Dahlberg 2007 Simklubben Ran 18.60 +3.62
11 Sabine Kalteneckar 2007 Bromöllaortens Simsällskap 18.66 +3.68
12 Julia Andersson 2007 Kappsimningsklubben Karpen 19.43 +4.45
13 Ellen Söberg 2007 Ringsjö Simklubb 23.81 +8.83
14 Sara Olsson 2007 Bromöllaortens Simsällskap 24.75 +9.77
- Elsa Matre 2007 Ängelholms Simsällskap DSQ
- Ella Lundberg 2007 S 71 DNS
- Jenny Bengtsson 2007 Bromöllaortens Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:11:24
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Veronika Ruzic 2006 S 71 13.87
2 Agnes Alm 2006 S 71 14.11 +0.24
3 Leah Ljungerud 2006 Ängelholms Simsällskap 15.01 +1.14
4 Elina Olsson 2006 Kiviks Simklubb 16.02 +2.15
5 Darya Vaseghi 2006 S 71 17.07 +3.20
Grenen officiell:  2019-12-14 10:11:24
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Rönningdal 2002 S 71 13.43
2 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 13.71 +0.28
3 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb 13.72 +0.29
4 Emma Ragnarsson 2004 S 71 13.73 +0.30
5 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 13.80 +0.37
6 Victoria Jönsson 1999 S 71 13.83 +0.40
7 Linnéa Persson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 13.86 +0.43
8 Alexandra Petersen 2003 Kristianstads SLS 14.14 +0.71
9 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 14.25 +0.82
10 Michaela Ruzic 2003 S 71 15.04 +1.61
11 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 15.14 +1.71
12 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 15.50 +2.07
13 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap 15.54 +2.11
14 Tilda Ericsson 2002 S 71 15.78 +2.35
15 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 16.98 +3.55
16 Esra Hoti 2004 Simklubben Ran 19.35 +5.92
- Wilma Nilsson 2004 S 71 DNS
- Tova Nilsson 2002 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:11:24
2019-12-14 10:11:45 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Huasson 2011 Ringsjö Simklubb 21.30
2 Theodor Åkerman 2010 Ringsjö Simklubb 21.63 +0.33
3 Jonathan Wesseling 2010 Simklubben Ran 23.39 +2.09
4 William Larsson 2010 Ringsjö Simklubb 29.94 +8.64
5 Eskil Sommarström 2011 Malmö Kappsimningsklubb 31.77 +10.47
- Daniel Huasson 2014 Ringsjö Simklubb DSQ
- Oskar Berg 2012 Ringsjö Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:30:26
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås 26.94
- Valdemar Winstrand Lövin 2009 Simklubben Ran DNS
- Alexander Hognert 2009 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:30:26
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Gustafsson 2008 Ängelholms Simsällskap 15.98
2 Abbe Wästerberg 2008 Ringsjö Simklubb 18.16 +2.18
3 Oscar Andersson 2008 S 71 19.76 +3.78
4 Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran 20.50 +4.52
5 Alex Christell Barry 2008 Simklubben Ran 22.68 +6.70
6 Rasmus Eriksson 2008 Simsällskapet Delfin 24.21 +8.23
- Jovan Stanisic 2008 Simklubben Ran DSQ
Grenen officiell:  2019-12-14 10:30:26
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 14.28
2 Elliot Poggi Rosenberg 2007 Ängelholms Simsällskap 17.13 +2.85
3 Joel Eidenhag 2007 Ängelholms Simsällskap 19.37 +5.09
4 Maximus Löfberg 2007 Kappsimningsklubben Karpen 20.19 +5.91
5 Melvin Persson 2007 Simsällskapet Delfin 20.83 +6.55
6 Albin Hedvall 2007 Simsällskapet Delfin 23.50 +9.22
7 Gabriel Andersen 2007 Kappsimningsklubben Karpen 23.92 +9.64
8 Mario Alsalim 2007 Simklubben Ran 25.02 +10.74
- Lowe Hiljeborn 2007 Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-14 10:30:26
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb 15.03
2 Oscar victor Mendes 2006 Ängelholms Simsällskap 17.76 +2.73
3 Egon Svensson 2006 S 71 18.91 +3.88
- Jonathan Gustafsson 2006 Ängelholms Simsällskap DSQ
- Felix Brandao Eurén 2006 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:30:26
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Richard Berg 1998 Simklubben Ran 11.76
2 Alexander Trudov 1999 S 71 12.34 +0.58
3 Birkan Ates 2002 S 71 12.49 +0.73
4 Philip Rantzow 1999 S 71 12.58 +0.82
5 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 12.63 +0.87
6 Oskar Hanstål 1999 Ängelholms Simsällskap 12.65 +0.89
7 Noah Malmgren 2004 S 71 12.92 +1.16
8 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 13.17 +1.41
8 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 13.17 +1.41
10 Emil Fritz 1990 Ängelholms Simsällskap 13.19 +1.43
11 Hugo Johnsson 2005 S 71 13.41 +1.65
12 Maximilian Brink 2002 Kiviks Simklubb 13.49 +1.73
13 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap 13.99 +2.23
14 Rasmus Hansson 2005 Kiviks Simklubb 14.35 +2.59
15 Johannes Svensson 2005 Ängelholms Simsällskap 15.61 +3.85
16 Erik Olsson 2004 Bromöllaortens Simsällskap 15.93 +4.17
17 Patrik Eidenhag 2005 Ängelholms Simsällskap 16.56 +4.80
18 Edin Mislimi 2003 Simklubben Ran 16.60 +4.84
19 Hampus Losell 2005 Kiviks Simklubb 16.63 +4.87
20 Amel Sefitagic 2005 Simklubben Ran 16.64 +4.88
21 Erik Lundberg 2005 S 71 17.30 +5.54
22 Amel Mislimi 2005 Simklubben Ran 19.08 +7.32
- Martin Tran 2002 Simklubben Ran DSQ
Grenen officiell:  2019-12-14 10:30:26
2019-12-14 10:31:09 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda L Christensen 2010 Ringsjö Simklubb 46.44
2 Anja Månsson 2010 S 71 54.82 +8.38
- Haley Lyckvid Wangberg 2010 Kappsimningsklubben Karpen DSQ
- Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran DNS
- Izabella Huskic 2012 Bromöllaortens Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:45:52
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Green 2009 Simklubben Ran 44.53
2 Astrid Persson 2009 Simsällskapet Delfin 45.98 +1.45
2 Agnes Persson 2009 Ängelholms Simsällskap 45.98 +1.45
4 Pixie Bertilsson 2009 Simsällskapet Delfin 50.47 +5.94
5 Ellinor Henriksson 2009 S 71 51.37 +6.84
6 Ellen Svensson 2009 Bromöllaortens Simsällskap 54.29 +9.76
7 Elisa Ungureanu 2009 Bromöllaortens Simsällskap 56.58 +12.05
8 Elsa Andersson 2009 Bromöllaortens Simsällskap 1:00.88 +16.35
9 Ellen Vendel 2009 Bromöllaortens Simsällskap 1:05.41 +20.88
10 Julia Kurzawa 2009 Bromöllaortens Simsällskap 1:06.21 +21.68
- Sara Stråth 2009 Simklubben Ran DSQ
Grenen officiell:  2019-12-14 10:45:52
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriella Ljungdahl 2008 Ängelholms Simsällskap 40.18
2 Wilma Hemborg 2008 Ängelholms Simsällskap 45.44 +5.26
3 Nicole Stelmach 2008 Simklubben Ran 48.30 +8.12
4 Denise Brönjemark 2008 Simsällskapet Delfin 50.45 +10.27
- Saga Johansson 2008 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:45:52
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 33.73
2 Freja Malmgren 2007 S 71 35.02 +1.29
3 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 35.72 +1.99
4 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 35.82 +2.09
5 Valentina Fanu 2007 S 71 37.30 +3.57
6 Mathilda Andersson 2007 S 71 40.65 +6.92
7 Emelie Skoog 2007 Simsällskapet Delfin 41.51 +7.78
8 Sabine Kalteneckar 2007 Bromöllaortens Simsällskap 42.60 +8.87
9 Wilda Thorgren 2007 S 71 43.12 +9.39
10 Thea Nordström 2007 Ängelholms Simsällskap 44.05 +10.32
11 Elsa Matre 2007 Ängelholms Simsällskap 45.19 +11.46
12 Felicia Toft 2007 Kappsimningsklubben Karpen 53.41 +19.68
13 Elis Musovska 2007 Simklubben Ran 54.53 +20.80
- Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap DNS
- Ella Lundberg 2007 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:45:52
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Alm 2006 S 71 33.60
2 Leah Ljungerud 2006 Ängelholms Simsällskap 35.92 +2.32
3 Veronika Ruzic 2006 S 71 36.71 +3.11
4 Lovisa Fast 2006 S 71 37.38 +3.78
5 Anna Larsson 2006 Ängelholms Simsällskap 37.57 +3.97
6 Isabelle Stelmach 2006 Simklubben Ran 41.76 +8.16
7 Darya Vaseghi 2006 S 71 43.42 +9.82
8 Moa Lindqvist 2006 Simsällskapet Delfin 47.18 +13.58
Grenen officiell:  2019-12-14 10:45:52
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Rönningdal 2002 S 71 31.45
2 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 33.27 +1.82
3 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 34.26 +2.81
4 Emma Ragnarsson 2004 S 71 34.71 +3.26
5 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 35.22 +3.77
6 Alexandra Petersen 2003 Kristianstads SLS 35.88 +4.43
7 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 35.95 +4.50
8 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 36.22 +4.77
9 Tilda Ericsson 2002 S 71 36.30 +4.85
10 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 37.00 +5.55
11 Lovisa Rosenström 2005 Ängelholms Simsällskap 37.03 +5.58
12 Emmy Olofsson 2003 S 71 39.16 +7.71
13 Michaela Ruzic 2003 S 71 39.79 +8.34
14 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 42.43 +10.98
15 Frida Christiansen 2003 S 71 45.26 +13.81
- Alva Olofsson 2005 S 71 DNS
- Wilma Nilsson 2004 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:45:52
2019-12-14 10:46:20 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Huasson 2011 Ringsjö Simklubb 48.53
2 Theodor Åkerman 2010 Ringsjö Simklubb 54.64 +6.11
- Oskar Berg 2012 Ringsjö Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:57:52
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås 45.91
Grenen officiell:  2019-12-14 10:57:52
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Gustafsson 2008 Ängelholms Simsällskap 39.44
2 Abbe Wästerberg 2008 Ringsjö Simklubb 44.76 +5.32
3 Noah Zhang 2008 S 71 46.06 +6.62
- Rasmus Eriksson 2008 Simsällskapet Delfin DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:57:52
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 36.32
2 Luka Mijatovic 2007 Bromöllaortens Simsällskap 40.03 +3.71
3 Elliot Poggi Rosenberg 2007 Ängelholms Simsällskap 40.38 +4.06
4 Lowe Hiljeborn 2007 Ängelholms Simsällskap 42.89 +6.57
5 Melvin Persson 2007 Simsällskapet Delfin 47.54 +11.22
6 Gabriel Andersen 2007 Kappsimningsklubben Karpen 50.27 +13.95
7 André Fischer 2007 Bromöllaortens Simsällskap 51.00 +14.68
8 Albin Hedvall 2007 Simsällskapet Delfin 54.14 +17.82
9 Joel Eidenhag 2007 Ängelholms Simsällskap 54.26 +17.94
- William Söderstedt 2007 Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-14 10:57:52
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap 33.01
2 Karl Oredsson 2006 S 71 33.61 +0.60
3 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb 36.39 +3.38
4 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap 36.98 +3.97
5 Jonathan Gustafsson 2006 Ängelholms Simsällskap 37.13 +4.12
6 Benjamin Olsson 2006 Simsällskapet Delfin 38.09 +5.08
- Anton Persson 2006 Kappsimningsklubben Karpen DSQ
- Felix Brandao Eurén 2006 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 10:57:52
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 29.30
1 Richard Berg 1998 Simklubben Ran 29.30 =
3 Simon Persson 2003 Kappsimningsklubben Karpen 29.70 +0.40
4 Birkan Ates 2002 S 71 30.19 +0.89
5 Philip Rantzow 1999 S 71 30.38 +1.08
6 Niels Kwant 2003 Kappsimningsklubben Karpen 31.61 +2.31
7 Noah Malmgren 2004 S 71 32.02 +2.72
8 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 32.15 +2.85
9 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 32.77 +3.47
10 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap 33.15 +3.85
11 Maximilian Brink 2002 Kiviks Simklubb 35.94 +6.64
12 Rasmus Hansson 2005 Kiviks Simklubb 36.14 +6.84
13 Johannes Svensson 2005 Ängelholms Simsällskap 36.25 +6.95
14 Elias Berg 2005 Ängelholms Simsällskap 39.43 +10.13
15 Patrik Eidenhag 2005 Ängelholms Simsällskap 42.87 +13.57
16 Erik Lundberg 2005 S 71 43.09 +13.79
17 Malku Cahuasqui Vilhelmsson 2005 Simklubben Ran 45.53 +16.23
Grenen officiell:  2019-12-14 10:57:52
2019-12-14 10:59:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 5, 25m Bröstsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda L Christensen 2010 Ringsjö Simklubb 21.98
2 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran 25.13 +3.15
3 Laurentia Fanu 2010 S 71 26.28 +4.30
4 Anja Månsson 2010 S 71 26.81 +4.83
5 Ellen Palmqvist 2012 S 71 26.91 +4.93
6 Alice Erlandsson 2010 Simsällskapet Delfin 27.07 +5.09
7 Vendela Åkerman 2012 Ringsjö Simklubb 27.72 +5.74
8 Thea Orvegren 2011 Bromöllaortens Simsällskap 29.10 +7.12
9 Elin Thiedemann 2011 Bromöllaortens Simsällskap 29.37 +7.39
10 Sofia Månsson 2012 S 71 30.47 +8.49
11 Novali Hellberg 2011 Bromöllaortens Simsällskap 30.67 +8.69
12 Leia Mujanovic 2010 Simklubben Ran 30.69 +8.71
13 Chantal Wong Maspers 2010 Simklubben Ran 32.05 +10.07
14 Julia Eriksson 2011 Simsällskapet Delfin 33.03 +11.05
15 Charlie Brandt 2012 S 71 33.44 +11.46
16 Nemie Löfberg 2010 Kappsimningsklubben Karpen 33.88 +11.90
17 Anna Lundberg 2011 S 71 35.04 +13.06
18 Amanda Olsson 2011 Simsällskapet Delfin 37.98 +16.00
- Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran DNS
- Stina Renström 2010 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:41:06
Gren 5, 25m Bröstsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellinor Henriksson 2009 S 71 21.81
2 Elise Henriksson 2009 Ringsjö Simklubb 24.30 +2.49
3 Emmy Bernilund 2009 Bromöllaortens Simsällskap 24.91 +3.10
4 Alma Lindgren 2009 Simklubben Ran 25.71 +3.90
5 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran 26.88 +5.07
6 Agnes Persson 2009 Ängelholms Simsällskap 27.98 +6.17
7 Jill Fischer 2009 Bromöllaortens Simsällskap 30.67 +8.86
- Moa Söberg 2009 Ringsjö Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-12-14 11:41:06
Gren 5, 25m Bröstsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriella Ljungdahl 2008 Ängelholms Simsällskap 19.22
2 Lilly Lindh 2008 Bromöllaortens Simsällskap 24.06 +4.84
- Saga Johansson 2008 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:41:06
Gren 5, 25m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 17.08
2 Freja Malmgren 2007 S 71 17.37 +0.29
3 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 17.76 +0.68
4 Valentina Fanu 2007 S 71 19.73 +2.65
5 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 20.12 +3.04
6 Mathilda Andersson 2007 S 71 20.15 +3.07
7 Tove Dahlberg 2007 Simklubben Ran 20.74 +3.66
8 Wilda Thorgren 2007 S 71 21.71 +4.63
9 Ellen Söberg 2007 Ringsjö Simklubb 23.97 +6.89
10 Thea Nordström 2007 Ängelholms Simsällskap 24.19 +7.11
11 Nathalie Johansson Öhman 2007 S 71 25.08 +8.00
12 Sara Olsson 2007 Bromöllaortens Simsällskap 27.26 +10.18
- Annika Malmquist 2007 Bromöllaortens Simsällskap DSQ
- Elis Musovska 2007 Simklubben Ran DSQ
- Ella Lundberg 2007 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:41:06
Gren 5, 25m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Alm 2006 S 71 16.25
2 Veronika Ruzic 2006 S 71 17.16 +0.91
3 Lovisa Fast 2006 S 71 18.08 +1.83
4 Elina Olsson 2006 Kiviks Simklubb 20.50 +4.25
- Darya Vaseghi 2006 S 71 DSQ
Grenen officiell:  2019-12-14 11:41:06
Gren 5, 25m Bröstsim Damer 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Rönningdal 2002 S 71 15.42
2 Victoria Jönsson 1999 S 71 15.58 +0.16
3 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb 16.47 +1.05
4 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 16.52 +1.10
5 Caisa Renström 2004 Ängelholms Simsällskap 16.83 +1.41
6 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap 17.57 +2.15
7 Michaela Ruzic 2003 S 71 17.77 +2.35
8 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 17.78 +2.36
9 Emma Ragnarsson 2004 S 71 17.81 +2.39
10 Alexandra Petersen 2003 Kristianstads SLS 17.90 +2.48
11 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 18.33 +2.91
12 Tilda Ericsson 2002 S 71 20.00 +4.58
13 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 20.30 +4.88
13 Ella Richter 2004 Malmö Kappsimningsklubb 20.30 +4.88
15 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 20.95 +5.53
16 Frida Christiansen 2003 S 71 22.45 +7.03
- Hanna Persson 2005 Simklubben Ran DSQ
- Wilma Nilsson 2004 S 71 DNS
- Tilda Hildingsson 2004 Bromöllaortens Simsällskap DNS
- Tova Nilsson 2002 S 71 DNS
- Isa Sarin 2005 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:41:06
2019-12-14 11:44:27 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Huasson 2011 Ringsjö Simklubb 22.88
2 Theodor Åkerman 2010 Ringsjö Simklubb 23.07 +0.19
3 Jonathan Wesseling 2010 Simklubben Ran 25.39 +2.51
4 William Larsson 2010 Ringsjö Simklubb 30.47 +7.59
5 Daniel Huasson 2014 Ringsjö Simklubb 34.20 +11.32
6 David Tu 2012 Kappsimningsklubben Karpen 38.09 +15.21
7 Leo Andersen 2012 Kappsimningsklubben Karpen 38.54 +15.66
- Oskar Berg 2012 Ringsjö Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:54:29
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Elis Ohlsson 2009 Simklubben Ran DSQ
- Alexander Hognert 2009 Simklubben Ran DNS
- Valdemar Winstrand Lövin 2009 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:54:29
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Gustafsson 2008 Ängelholms Simsällskap 20.78
2 Abbe Wästerberg 2008 Ringsjö Simklubb 21.91 +1.13
3 Oscar Andersson 2008 S 71 24.24 +3.46
- Johannes Thalén 2008 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:54:29
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 16.54
2 Elliot Poggi Rosenberg 2007 Ängelholms Simsällskap 21.24 +4.70
3 Joel Eidenhag 2007 Ängelholms Simsällskap 22.12 +5.58
4 Mario Alsalim 2007 Simklubben Ran 22.67 +6.13
5 Lowe Hiljeborn 2007 Ängelholms Simsällskap 22.91 +6.37
- Samuel Trajkovski 2007 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:54:29
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb 19.20
- Calle Renström 2006 Ängelholms Simsällskap DSQ
- Samel Mislimi 2006 Simklubben Ran DSQ
- Alfred Hansen 2006 Kappsimningsklubben Karpen DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 11:54:29
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Richard Berg 1998 Simklubben Ran 14.05
2 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 14.39 +0.34
3 Alexander Trudov 1999 S 71 14.61 +0.56
4 Birkan Ates 2002 S 71 14.87 +0.82
5 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 14.90 +0.85
5 Noah Malmgren 2004 S 71 14.90 +0.85
7 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 15.48 +1.43
8 Philip Rantzow 1999 S 71 15.59 +1.54
9 Hugo Johnsson 2005 S 71 16.15 +2.10
10 Hampus Losell 2005 Kiviks Simklubb 18.34 +4.29
11 Maximilian Brink 2002 Kiviks Simklubb 18.62 +4.57
12 Amel Mislimi 2005 Simklubben Ran 18.86 +4.81
13 Erik Olsson 2004 Bromöllaortens Simsällskap 19.66 +5.61
14 Mohammad Amin Jeiran Shem 2004 Simklubben Ran 19.74 +5.69
15 Erik Lundberg 2005 S 71 20.07 +6.02
16 Edin Mislimi 2003 Simklubben Ran 20.40 +6.35
17 Rasmus Hansson 2005 Kiviks Simklubb 20.70 +6.65
- Martin Tran 2002 Simklubben Ran DSQ
- Amel Sefitagic 2005 Simklubben Ran DSQ
Grenen officiell:  2019-12-14 11:54:29
2019-12-14 11:55:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 7, 50m Frisim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda L Christensen 2010 Ringsjö Simklubb 37.56
2 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran 44.64 +7.08
3 Laurentia Fanu 2010 S 71 45.81 +8.25
4 Freja Johansson 2010 Simklubben Ran 46.58 +9.02
5 Anja Månsson 2010 S 71 46.69 +9.13
6 Isabelle Levin 2010 Bromöllaortens Simsällskap 48.23 +10.67
7 Katja Landin 2010 Simklubben Ran 48.47 +10.91
8 Ellen Palmqvist 2012 S 71 49.03 +11.47
9 Leia Mujanovic 2010 Simklubben Ran 49.84 +12.28
10 Chantal Wong Maspers 2010 Simklubben Ran 51.58 +14.02
11 Haley Lyckvid Wangberg 2010 Kappsimningsklubben Karpen 53.30 +15.74
12 Elin Thiedemann 2011 Bromöllaortens Simsällskap 1:05.94 +28.38
13 Stella Dillard 2010 Bromöllaortens Simsällskap 1:06.98 +29.42
14 Anna Lundberg 2011 S 71 1:16.92 +39.36
- Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 12:09:10
Gren 7, 50m Frisim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Persson 2009 Simsällskapet Delfin 37.31
2 Selma Green 2009 Simklubben Ran 39.91 +2.60
3 Ellinor Henriksson 2009 S 71 40.99 +3.68
4 Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran 41.86 +4.55
5 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran 42.13 +4.82
6 Agnes Persson 2009 Ängelholms Simsällskap 43.22 +5.91
7 Minya Cahuasqi Vilhelmsson 2009 Simklubben Ran 46.66 +9.35
8 Ellen Svensson 2009 Bromöllaortens Simsällskap 47.68 +10.37
9 Moa Söberg 2009 Ringsjö Simklubb 47.90 +10.59
10 Elisa Ungureanu 2009 Bromöllaortens Simsällskap 51.54 +14.23
11 Elsa Andersson 2009 Bromöllaortens Simsällskap 54.47 +17.16
12 Ellen Vendel 2009 Bromöllaortens Simsällskap 56.59 +19.28
13 Sara Stråth 2009 Simklubben Ran 57.78 +20.47
- Pixie Bertilsson 2009 Simsällskapet Delfin DSQ
- Alma Lindgren 2009 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 12:09:10
Gren 7, 50m Frisim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriella Ljungdahl 2008 Ängelholms Simsällskap 35.85
2 Nicole Stelmach 2008 Simklubben Ran 40.55 +4.70
3 Denise Brönjemark 2008 Simsällskapet Delfin 40.65 +4.80
- Wilma Hemborg 2008 Ängelholms Simsällskap DSQ
- Saga Johansson 2008 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 12:09:10
Gren 7, 50m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 29.14
2 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 30.79 +1.65
3 Freja Malmgren 2007 S 71 31.42 +2.28
4 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 32.33 +3.19
5 Valentina Fanu 2007 S 71 32.66 +3.52
6 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 32.97 +3.83
7 Mathilda Andersson 2007 S 71 33.16 +4.02
8 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 33.52 +4.38
9 Emelie Skoog 2007 Simsällskapet Delfin 33.73 +4.59
10 Maja Palmqvist 2007 S 71 34.85 +5.71
11 Wilda Thorgren 2007 S 71 35.07 +5.93
12 Sabine Kalteneckar 2007 Bromöllaortens Simsällskap 35.18 +6.04
13 Thea Nordström 2007 Ängelholms Simsällskap 38.10 +8.96
14 Elsa Matre 2007 Ängelholms Simsällskap 40.60 +11.46
15 Julia Andersson 2007 Kappsimningsklubben Karpen 41.50 +12.36
16 Nathalie Johansson Öhman 2007 S 71 42.06 +12.92
17 Sara Olsson 2007 Bromöllaortens Simsällskap 43.01 +13.87
18 Felicia Toft 2007 Kappsimningsklubben Karpen 45.79 +16.65
- Jenny Bengtsson 2007 Bromöllaortens Simsällskap DNS
- Ella Lundberg 2007 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 12:09:10
Gren 7, 50m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Alm 2006 S 71 29.38
2 Veronika Ruzic 2006 S 71 29.41 +0.03
3 Lovisa Fast 2006 S 71 30.55 +1.17
4 Leah Ljungerud 2006 Ängelholms Simsällskap 31.02 +1.64
5 Anna Larsson 2006 Ängelholms Simsällskap 33.58 +4.20
6 Darya Vaseghi 2006 S 71 33.97 +4.59
7 Moa Lindqvist 2006 Simsällskapet Delfin 34.19 +4.81
8 Isabelle Stelmach 2006 Simklubben Ran 36.11 +6.73
- Elina Olsson 2006 Kiviks Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 12:09:10
Gren 7, 50m Frisim Damer 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Rönningdal 2002 S 71 27.80
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 27.86 +0.06
3 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 27.87 +0.07
4 Emma Ragnarsson 2004 S 71 28.74 +0.94
5 Alexandra Petersen 2003 Kristianstads SLS 29.41 +1.61
6 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 29.45 +1.65
7 Tilda Ericsson 2002 S 71 30.85 +3.05
8 Michaela Ruzic 2003 S 71 30.93 +3.13
9 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 31.05 +3.25
10 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap 31.09 +3.29
11 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 31.16 +3.36
12 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 31.27 +3.47
13 Lovisa Rosenström 2005 Ängelholms Simsällskap 31.85 +4.05
14 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 34.25 +6.45
15 Caisa Renström 2004 Ängelholms Simsällskap 34.32 +6.52
16 Ella Richter 2004 Malmö Kappsimningsklubb 34.82 +7.02
17 Emmy Olofsson 2003 S 71 35.20 +7.40