2020-04-04   16:16:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Björken Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 11, 100m Medley Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriella Ljungdahl 2008 Ängelholms Simsällskap 1:27.72
50m: 40.60
100m: 1:27.72
(47.12)
2 Nicole Stelmach 2008 Simklubben Ran 1:43.76 +16.04
50m: 51.12
100m: 1:43.76
(52.64)
3 Denise Brönjemark 2008 Simsällskapet Delfin 1:46.67 +18.95
50m: 49.35
100m: 1:46.67
(57.32)
- Saga Johansson 2008 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 12:52:06
Gren 11, 100m Medley Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 1:14.57
50m: 35.24
100m: 1:14.57
(39.33)
2 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 1:15.41 +0.84
50m: 35.75
100m: 1:15.41
(39.66)
3 Freja Malmgren 2007 S 71 1:19.13 +4.56
50m: 36.69
100m: 1:19.13
(42.44)
4 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:22.20 +7.63
50m: 38.76
100m: 1:22.20
(43.44)
5 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 1:22.27 +7.70
50m: 38.57
100m: 1:22.27
(43.70)
6 Valentina Fanu 2007 S 71 1:23.99 +9.42
50m: 39.09
100m: 1:23.99
(44.90)
7 Mathilda Andersson 2007 S 71 1:26.75 +12.18
50m: 40.28
100m: 1:26.75
(46.47)
8 Maja Palmqvist 2007 S 71 1:29.60 +15.03
50m: 40.99
100m: 1:29.60
(48.61)
9 Emelie Skoog 2007 Simsällskapet Delfin 1:30.31 +15.74
50m: 41.78
100m: 1:30.31
(48.53)
10 Tove Dahlberg 2007 Simklubben Ran 1:32.79 +18.22
50m: 42.60
100m: 1:32.79
(50.19)
11 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 1:34.12 +19.55
50m: 44.16
100m: 1:34.12
(49.96)
12 Wilda Thorgren 2007 S 71 1:34.62 +20.05
50m: 43.70
100m: 1:34.62
(50.92)
13 Julia Andersson 2007 Kappsimningsklubben Karpen 1:47.78 +33.21
50m: 50.16
100m: 1:47.78
(57.62)
- Ella Lundberg 2007 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 12:52:06
Gren 11, 100m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Alm 2006 S 71 1:11.53
50m: 33.16
100m: 1:11.53
(38.37)
2 Veronika Ruzic 2006 S 71 1:16.78 +5.25
50m: 35.54
100m: 1:16.78
(41.24)
3 Leah Ljungerud 2006 Ängelholms Simsällskap 1:19.55 +8.02
50m: 35.99
100m: 1:19.55
(43.56)
4 Anna Larsson 2006 Ängelholms Simsällskap 1:22.97 +11.44
50m: 38.40
100m: 1:22.97
(44.57)
5 Darya Vaseghi 2006 S 71 1:28.65 +17.12
50m: 41.32
100m: 1:28.65
(47.33)
6 Moa Lindqvist 2006 Simsällskapet Delfin 1:29.30 +17.77
50m: 43.84
100m: 1:29.30
(45.46)
7 Isabelle Stelmach 2006 Simklubben Ran 1:30.06 +18.53
50m: 41.10
100m: 1:30.06
(48.96)
Grenen officiell:  2019-12-14 12:52:06
Gren 11, 100m Medley Damer 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Rönningdal 2002 S 71 1:06.97
50m: 31.05
100m: 1:06.97
(35.92)
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 1:09.39 +2.42
50m: 33.10
100m: 1:09.39
(36.29)
3 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 1:09.59 +2.62
50m: 32.85
100m: 1:09.59
(36.74)
4 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb 1:09.69 +2.72
50m: 33.02
100m: 1:09.69
(36.67)
5 Emma Ragnarsson 2004 S 71 1:12.78 +5.81
50m: 33.34
100m: 1:12.78
(39.44)
6 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap 1:14.43 +7.46
50m: 34.81
100m: 1:14.43
(39.62)
7 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 1:14.79 +7.82
50m: 34.42
100m: 1:14.79
(40.37)
8 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 1:16.27 +9.30
50m: 35.69
100m: 1:16.27
(40.58)
9 Tilda Ericsson 2002 S 71 1:17.15 +10.18
50m: 35.55
100m: 1:17.15
(41.60)
10 Michaela Ruzic 2003 S 71 1:18.20 +11.23
50m: 37.21
100m: 1:18.20
(40.99)
11 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 1:19.34 +12.37
50m: 36.79
100m: 1:19.34
(42.55)
12 Lovisa Rosenström 2005 Ängelholms Simsällskap 1:21.16 +14.19
50m: 36.17
100m: 1:21.16
(44.99)
13 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 1:21.20 +14.23
50m: 36.19
100m: 1:21.20
(45.01)
14 Caisa Renström 2004 Ängelholms Simsällskap 1:22.42 +15.45
50m: 40.66
100m: 1:22.42
(41.76)
15 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 1:27.51 +20.54
50m: 41.69
100m: 1:27.51
(45.82)
16 Ella Richter 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:31.12 +24.15
50m: 42.54
100m: 1:31.12
(48.58)
17 Esra Hoti 2004 Simklubben Ran 1:39.34 +32.37
50m: 46.54
100m: 1:39.34
(52.80)
- Wilma Nilsson 2004 S 71 DNS
- Alva Olofsson 2005 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 12:52:06
2019-12-14 12:53:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner