2020-06-06   20:05:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Björken Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 14 dec 2019
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Huasson 2011 Ringsjö Simklubb 51.42
2 Theodor Åkerman 2010 Ringsjö Simklubb 53.30 +1.88
3 Jonathan Wesseling 2010 Simklubben Ran 56.92 +5.50
4 William Larsson 2010 Ringsjö Simklubb 1:07.36 +15.94
Grenen officiell:  2019-12-14 15:41:21
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elis Ohlsson 2009 Simklubben Ran 1:00.93
Grenen officiell:  2019-12-14 15:41:21
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Gustafsson 2008 Ängelholms Simsällskap 47.06
2 Abbe Wästerberg 2008 Ringsjö Simklubb 52.54 +5.48
3 Noah Zhang 2008 S 71 53.23 +6.17
4 Oscar Andersson 2008 S 71 56.41 +9.35
- Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran DSQ
- Alex Christell Barry 2008 Simklubben Ran DSQ
- Rasmus Eriksson 2008 Simsällskapet Delfin DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 15:41:21
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 37.50
2 Elliot Poggi Rosenberg 2007 Ängelholms Simsällskap 46.19 +8.69
3 Albin Hedvall 2007 Simsällskapet Delfin 47.57 +10.07
4 Joel Eidenhag 2007 Ängelholms Simsällskap 49.73 +12.23
5 Gabriel Andersen 2007 Kappsimningsklubben Karpen 51.21 +13.71
6 Mario Alsalim 2007 Simklubben Ran 52.19 +14.69
7 Lowe Hiljeborn 2007 Ängelholms Simsällskap 52.38 +14.88
8 Maximus Löfberg 2007 Kappsimningsklubben Karpen 54.50 +17.00
9 Melvin Persson 2007 Simsällskapet Delfin 54.53 +17.03
10 Noel Lindblom 2007 Bromöllaortens Simsällskap 56.24 +18.74
Grenen officiell:  2019-12-14 15:41:21
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Karl Oredsson 2006 S 71 36.21
2 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap 36.84 +0.63
3 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap 39.82 +3.61
4 Anton Persson 2006 Kappsimningsklubben Karpen 40.35 +4.14
5 Oscar victor Mendes 2006 Ängelholms Simsällskap 42.82 +6.61
6 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb 43.35 +7.14
7 Benjamin Olsson 2006 Simsällskapet Delfin 45.85 +9.64
8 Jonathan Gustafsson 2006 Ängelholms Simsällskap 49.78 +13.57
Grenen officiell:  2019-12-14 15:41:21
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 31.93
2 Richard Berg 1998 Simklubben Ran 31.97 +0.04
3 Simon Persson 2003 Kappsimningsklubben Karpen 32.37 +0.44
4 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 32.56 +0.63
5 Birkan Ates 2002 S 71 33.04 +1.11
6 Noah Malmgren 2004 S 71 34.41 +2.48
7 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 35.06 +3.13
8 Philip Rantzow 1999 S 71 35.15 +3.22
9 Hugo Johnsson 2005 S 71 35.94 +4.01
10 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap 37.57 +5.64
11 Patrik Eidenhag 2005 Ängelholms Simsällskap 44.43 +12.50
12 Elias Berg 2005 Ängelholms Simsällskap 44.45 +12.52
13 Erik Lundberg 2005 S 71 45.01 +13.08
14 Amel Sefitagic 2005 Simklubben Ran 45.26 +13.33
15 Rasmus Hansson 2005 Kiviks Simklubb 45.97 +14.04
16 Malku Cahuasqui Vilhelmsson 2005 Simklubben Ran 48.44 +16.51
- Maximilian Brink 2002 Kiviks Simklubb DSQ
- Amel Mislimi 2005 Simklubben Ran DSQ
- Edin Mislimi 2003 Simklubben Ran DSQ
- Johannes Svensson 2005 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-14 15:41:21
2019-12-14 16:01:33 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner