Resultat för Julklappsplasket Ljungby 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2019 Ljungby | Utskriftsdatum | 07 december 2019 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 december 2019 |
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Lövenkjaer | 2010 | SK Stimmet | 1:03.65 | 2:06.16 | |||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 42.93 | 1:28.15 | |||||
2 | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | 49.84 | 1:44.34 | |||||
3 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 50.53 | 1:47.39 | |||||
4 | Alice Pehrsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 55.16 | 1:48.75 | |||||
5 | Ella Franvin | 2009 | SK Stimmet | 50.29 | 1:49.21 | |||||
6 | Klara Levin | 2009 | SK Stimmet | 53.10 | 1:51.74 | |||||
7 | Selma Lüddeckens | 2009 | Ljungby Simsällskap | 53.19 | 1:53.38 | |||||
8 | Hedda Bergendorff | 2009 | SK Stimmet | 58.30 | 1:59.46 | |||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 35.51 | 1:17.68 | |||||
2 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 41.71 | 1:27.94 | |||||
3 | Ida Robertsson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 42.61 | 1:28.89 | |||||
4 | Elsa Larsson | 2007 | Ölands Simklubb | 44.95 | 1:34.43 | |||||
5 | Vilma Ilyes | 2008 | Ljungby Simsällskap | 45.50 | 1:35.21 | |||||
6 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 42.41 | 1:36.60 | |||||
7 | Ellen Kemper | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 49.27 | 1:38.80 | |||||
8 | Tilde Nyborg | 2008 | Osby Simsällskap | 47.73 | 1:42.21 | |||||
9 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 48.06 | 1:45.48 | |||||
10 | Tyra Hultman | 2007 | Ölands Simklubb | 50.94 | 1:45.52 | |||||
11 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 53.23 | 1:50.24 | |||||
12 | Kata Carola Tojzan | 2008 | Ljungby Simsällskap | 53.91 | 1:57.01 | |||||
13 | Agnes Lundahl | 2008 | Ljungby Simsällskap | 1:04.04 | 2:18.33 | |||||
- | Isabelle Hellner | 2007 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 35.61 | 1:17.62 | |||||
2 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 36.76 | 1:17.96 | |||||
3 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 37.91 | 1:19.39 | |||||
4 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 37.74 | 1:20.70 | |||||
5 | Thea Ekstrand | 2006 | Osby Simsällskap | 38.59 | 1:23.58 | |||||
6 | Filippa Holmer | 2006 | Ölands Simklubb | 40.18 | 1:27.31 | |||||
7 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.03 | 1:29.64 | |||||
8 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 43.31 | 1:29.66 | |||||
9 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 41.99 | 1:29.71 | |||||
10 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 40.88 | 1:32.34 | |||||
11 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.25 | 1:33.57 | |||||
12 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 44.37 | 1:34.27 | |||||
13 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 47.68 | 1:38.10 | |||||
14 | Mathilda Palm | 2005 | SK Stimmet | 55.23 | 1:50.61 | |||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 33.59 | 1:11.91 | |||||
2 | Sofia Persson | 1979 | SK Stimmet | 33.46 | 1:14.42 | |||||
3 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 34.96 | 1:19.12 | |||||
4 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 39.46 | 1:24.79 | |||||
5 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 40.36 | 1:25.47 | |||||
6 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 39.48 | 1:26.23 | |||||
7 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.98 | 1:26.53 | |||||
8 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.65 | 1:26.79 | |||||
9 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 41.93 | 1:30.08 | |||||
10 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 42.17 | 1:30.58 | |||||
11 | Emma Erntsson | 2004 | Osby Simsällskap | 47.74 | 1:38.11 | |||||
12 | Amina Hadzisejdic | 2004 | Ljungby Simsällskap | 52.97 | 1:51.66 | |||||
- | Klara Pettersson | 2004 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 december 2019 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 15:11 |