Results for MadWave Challenge Hvidovre 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | MadWave | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stvne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangr | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 14 september 2019 |
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 28.76 | 59.50 | 1:30.80 | 2:02.08 | ||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:58.46 | |||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 30.39 | 1:03.00 | 1:36.07 | 2:08.90 | ||||
Herlev Svmning | 2:06.08 | |||||||||
3 | Emma Maage | 1999 | 30.45 | 1:02.92 | 1:36.88 | 2:10.58 | ||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:08.65 | |||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 30.48 | 1:03.42 | 1:36.87 | 2:10.82 | ||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:06.09 | |||||||||
5 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 31.04 | 1:04.81 | 1:39.02 | 2:12.47 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:15.42 | |||||||||
6 | Johanna Berthelsen | 2000 | 32.66 | 1:07.26 | 1:42.38 | 2:16.67 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:10.41 | |||||||||
7 | Laura Lange | 2001 | 32.92 | 1:08.35 | 1:43.99 | 2:18.86 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:17.58 | |||||||||
8 | Cecilie Elkjr | 2001 | 32.12 | 1:07.19 | 1:42.79 | 2:19.72 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:18.27 | |||||||||
9 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 31.93 | 1:07.10 | 1:44.14 | 2:20.90 | ||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:13.91 | |||||||||
10 | Maria Bgh | 2002 | 36.25 | 1:18.41 | 2:03.60 | 2:48.28 | ||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
- | Lrke Rask Sander | 2002 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:07.68 | |||||||||
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 30.16 | 1:04.14 | 1:38.24 | 2:10.05 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.18 | |||||||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 30.48 | 1:04.06 | 1:38.61 | 2:12.69 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:09.34 | |||||||||
3 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 31.23 | 1:04.35 | 1:38.56 | 2:12.93 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:10.78 | |||||||||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 33.29 | 1:07.87 | 1:42.18 | 2:15.90 | ||||
Hillerd Svmmeklub | 2:13.67 | |||||||||
5 | Natacha Munch | 2005 | 31.80 | 1:07.07 | 1:43.49 | 2:19.48 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:19.85 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 32.72 | 1:08.64 | 1:44.25 | 2:20.23 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | 2:14.01 | |||||||||
7 | Lrke Blond | 2003 | 32.03 | 1:07.45 | 1:44.51 | 2:20.86 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | 2:28.86 | |||||||||
8 | Annika Khn | 2005 | 34.05 | 1:10.53 | 1:46.58 | 2:21.00 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | 2:20.81 | |||||||||
9 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 33.25 | 1:09.50 | 1:45.92 | 2:22.08 | ||||
Vrlse Svmmeklub | 2:19.64 | |||||||||
10 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 33.27 | 1:09.93 | 1:46.99 | 2:22.43 | ||||
Hillerd Svmmeklub | 2:21.46 | |||||||||
11 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 32.68 | 1:08.65 | 1:46.27 | 2:22.69 | ||||
Hrsholm Svmmeforening | 2:19.00 | |||||||||
12 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 33.43 | 1:10.37 | 1:46.92 | 2:22.97 | ||||
Albertslund IF | 2:24.13 | |||||||||
13 | Signe Holm Hansen | 2005 | 33.90 | 1:11.49 | 1:48.09 | 2:24.72 | ||||
Vrlse Svmmeklub | 2:22.79 | |||||||||
14 | Sofie Bak | 2003 | 34.65 | 1:12.42 | 1:51.00 | 2:27.64 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:32.35 | |||||||||
15 | Laura Thomadsen | 2004 | 35.36 | 1:13.39 | 1:51.49 | 2:30.79 | ||||
Albertslund IF | 2:28.27 | |||||||||
16 | Ella Bdker Thomsen | 2005 | 35.17 | 1:14.37 | 1:53.34 | 2:31.23 | ||||
Vrlse Svmmeklub | 2:31.63 | |||||||||
17 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 33.58 | 1:12.90 | 1:53.31 | 2:33.37 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:22.71 | |||||||||
18 | Martha Bdker Thomsen | 2005 | 35.77 | 1:15.09 | 1:54.86 | 2:33.49 | ||||
Vrlse Svmmeklub | 2:34.65 | |||||||||
19 | Astrid Hffer | 2004 | 36.56 | 1:16.35 | 2:37.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.79 | |||||||||
- | Amalie Henriksen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:32.90 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:28.55 | |||||||||
- | Caja Cederblad Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:30.14 | |||||||||
- | Caroline Salskov Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Hrsholm Svmmeforening | 2:21.61 | |||||||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbk IF Af 1939 | 2:19.61 | |||||||||
- | Clara vergrd Ottosen | 2005 | DNS | |||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
- | Frida Hvirring Kragh | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:29.84 | |||||||||
- | Isabella Rosenberg | 2003 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.37 | |||||||||
- | Silja Nhr Mortensen | 2003 | DNS | |||||||
Albertslund IF | 2:27.47 | |||||||||
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 32.66 | 1:09.47 | 1:46.51 | 2:20.65 | ||||
Hillerd Svmmeklub | 2:29.24 | |||||||||
2 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 34.46 | 1:12.27 | 1:49.89 | 2:24.98 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.12 | |||||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 34.18 | 1:11.92 | 1:49.13 | 2:25.54 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.05 | |||||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 33.65 | 1:11.74 | 1:49.69 | 2:27.65 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | 2:27.71 | |||||||||
5 | Rikke Parkhi | 2006 | 34.41 | 1:12.83 | 1:51.63 | 2:29.77 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:28.33 | |||||||||
6 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 34.85 | 1:14.29 | 1:54.61 | 2:33.57 | ||||
Herlev Svmning | 2:31.83 | |||||||||
7 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 35.49 | 1:14.87 | 1:55.15 | 2:33.91 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | ||||||||||
8 | Kristine Dupont | 2007 | 36.49 | 1:15.92 | 1:56.63 | 2:34.19 | ||||
Herlev Svmning | 2:40.94 | |||||||||
9 | Liv Waag Kallese | 2006 | 36.00 | 1:16.51 | 1:57.50 | 2:36.07 | ||||
Herlev Svmning | 2:42.22 | |||||||||
10 | Sofie Larsen | 2006 | 36.34 | 1:16.60 | 1:56.46 | 2:36.27 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | 2:34.99 | |||||||||
11 | Olga Cermak | 2006 | 37.06 | 1:18.64 | 2:00.34 | 2:40.00 | ||||
Hvidovre Svmmeklub | 2:41.22 | |||||||||
12 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 37.30 | 1:17.74 | 1:59.62 | 2:40.32 | ||||
Frederiksvrk Svmmeklub | 2:44.06 | |||||||||
13 | Katharina Zobel | 2007 | 36.96 | 1:19.43 | 2:03.25 | 2:44.92 | ||||
Herlev Svmning | 2:49.24 | |||||||||
14 | Anna Gregers Jrgensen | 2007 | 37.70 | 1:20.30 | 2:05.76 | 2:49.25 | ||||
Hillerd Svmmeklub | 2:49.27 | |||||||||
15 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 37.78 | 1:21.61 | 2:06.95 | 2:52.95 | ||||
Herlev Svmning | 2:53.48 | |||||||||
16 | Mette Roat Jrgensen | 2007 | 37.07 | 1:21.28 | 2:07.86 | 2:53.11 | ||||
Vrlse Svmmeklub | 2:55.98 | |||||||||
17 | Sofie K. Eriksen | 2007 | 40.33 | 1:27.57 | 2:18.56 | 3:06.01 | ||||
Vrlse Svmmeklub | 3:14.63 | |||||||||
18 | Nanna Hessner | 2007 | 44.63 | 1:37.64 | 2:33.56 | 3:27.00 | ||||
Vrlse Svmmeklub | 3:28.14 | |||||||||
19 | Esther Marie Johannessen | 2007 | 47.06 | 1:42.61 | 2:39.50 | 3:31.13 | ||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
- | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | DNS | |||||||
Hillerd Svmmeklub | 2:29.54 | |||||||||
- | Milena B Bonde | 2006 | DNS | |||||||
Hvidovre Svmmeklub | 3:23.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |