Tulokset MadWave Challenge Hvidovre 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MadWave | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 26.46 | 56.78 | ||||||
Herlev Svømning | 54.63 | |||||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | 27.58 | 58.63 | ||||||
Herlev Svømning | 55.74 | |||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 27.63 | 58.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.63 | |||||||||
4 | Oliver Jacobsen | 1997 | 27.42 | 59.14 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 57.35 | |||||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 27.91 | 1:00.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.68 | |||||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 28.49 | 1:01.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.39 | |||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 28.85 | 1:02.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.58 | |||||||||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | 30.77 | 1:04.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.13 | |||||||||
9 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 31.97 | 1:08.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.36 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 25.24 | 55.09 | ||||||
Herlev Svømning | 53.72 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 26.17 | 55.61 | ||||||
Herlev Svømning | 55.81 | |||||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 26.68 | 57.17 | ||||||
Herlev Svømning | 56.78 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 26.41 | 59.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.17 | |||||||||
5 | Carl Kirchhoff | 2002 | 27.97 | 1:00.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.38 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 29.38 | 1:02.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.41 | |||||||||
7 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 28.95 | 1:03.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.65 | |||||||||
8 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 29.97 | 1:03.68 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.72 | |||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 30.70 | 1:04.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.42 | |||||||||
10 | Mathias Lindgaard | 2004 | 30.12 | 1:04.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.34 | |||||||||
11 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 29.03 | 1:04.85 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:00.64 | |||||||||
12 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 30.29 | 1:05.61 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.75 | |||||||||
13 | Matias Munkholm | 2004 | 31.39 | 1:07.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.78 | |||||||||
14 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 31.71 | 1:09.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.56 | |||||||||
15 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 33.34 | 1:12.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.71 | |||||||||
16 | Jeppe Kjær | 2004 | 34.17 | 1:13.95 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.85 | |||||||||
17 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 34.32 | 1:14.80 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:24.04 | |||||||||
18 | Alexander Asmussen | 2004 | 34.38 | 1:15.27 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.23 | |||||||||
- | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.08 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 29.59 | 1:05.10 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 32.17 | 1:06.93 | ||||||
Herlev Svømning | 1:08.82 | |||||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | 30.72 | 1:07.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
4 | Viktor Bernstein | 2006 | 31.21 | 1:08.03 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | 32.44 | 1:09.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.50 | |||||||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | 32.46 | 1:10.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.39 | |||||||||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | 33.57 | 1:11.57 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
8 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 32.96 | 1:13.34 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.28 | |||||||||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 34.04 | 1:14.18 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
10 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 34.50 | 1:15.52 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:20.08 | |||||||||
11 | Elias Jensen | 2006 | 33.91 | 1:15.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
12 | Noah Lester | 2006 | 35.79 | 1:16.86 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
13 | Frederik Rasmussen | 2005 | 35.57 | 1:17.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.65 | |||||||||
14 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 37.20 | 1:21.29 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kaare Asskildt | 2006 | 46.43 | 1:44.25 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |