Results for MadWave Challenge Hvidovre 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag eftermiddag
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MadWave | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 28.54 | 58.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 57.31 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 28.98 | 58.91 | ||||||
Herlev Svømning | 57.68 | |||||||||
3 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 29.38 | 59.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.90 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 30.30 | 1:01.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | 31.42 | 1:03.96 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.33 | |||||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 31.64 | 1:05.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.14 | |||||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | 34.10 | 1:08.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.75 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.85 | 56.46 | ||||||
Herlev Svømning | 54.66 | |||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 32.76 | 1:06.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.88 | |||||||||
3 | Xander Pontoppidan | 2003 | 33.09 | 1:07.55 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:10.14 | |||||||||
4 | Daniel Didriksen | 2002 | 32.72 | 1:07.74 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:04.73 | |||||||||
5 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 32.94 | 1:08.94 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
- | Villads Lund Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:22.93 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Kiemer | 2005 | 34.66 | 1:10.30 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
2 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.33 | 1:14.29 | ||||||
Herlev Svømning | 1:19.35 | |||||||||
3 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 37.43 | 1:17.08 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
4 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 38.02 | 1:18.78 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
5 | Kaare Asskildt | 2006 | 41.32 | 1:25.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
6 | Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | 44.15 | 1:30.83 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |