2019-11-22   12:35:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 1, 200m Backstroke Women 12 and younger - Final
SR 2:07.10 Anu Koivisto 1980 Simmis FIN Antwerpen 16.12.2001
SJR 2:09.68 Vilma Oura 2001 HSS FIN Copenhagen, DEN 15.12.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 340 2:50.82
50m: 39.46
100m: 1:24.20
(44.74)
150m: 2:09.52
(45.32)
200m: 2:50.82
(41.30)
2 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 339 2:50.88 +0.06
50m: 41.85
100m: 1:25.05
(43.20)
150m: 2:08.81
(43.76)
200m: 2:50.88
(42.07)
3 Eevi Hirvasoja 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 298 2:58.44 +7.62
50m: 41.40
100m: 1:27.47
(46.07)
150m: 2:14.23
(46.76)
200m: 2:58.44
(44.21)
4 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 293 2:59.31 +8.49
50m: 43.37
100m: 1:29.09
(45.72)
150m: 2:15.01
(45.92)
200m: 2:59.31
(44.30)
5 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 249 3:09.32 +18.50
50m: 43.78
100m: 1:31.83
(48.05)
150m: 2:20.34
(48.51)
200m: 3:09.32
(48.98)
6 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 183 3:29.65 +38.83
50m: 50.25
100m: 1:44.61
(54.36)
150m: 2:39.15
(54.54)
200m: 3:29.65
(50.50)
7 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 164 3:37.54 +46.72
50m: 51.82
100m: 1:49.06
(57.24)
150m: 3:37.54
(1:48.48)
8 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 159 3:39.90 +49.08
50m: 51.85
100m: 1:48.40
(56.55)
150m: 2:45.45
(57.05)
200m: 3:39.90
(54.45)
9 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 152 3:43.22 +52.40
50m: 53.48
100m: 1:52.43
(58.95)
150m: 2:51.08
(58.65)
200m: 3:43.22
(52.14)
10 Mira Marttila 2009 Kempeleen Pyrintö 135 3:51.89 +1:01.07
50m: 57.77
100m: 1:57.59
(59.82)
150m: 2:57.35
(59.76)
200m: 3:51.89
(54.54)
- Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet DSQ 6.5
- Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö DSQ 6.3
- Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö DNF
- Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö DNF
Event official at: 5.10.2019 10:14:05
Event 1, 200m Backstroke Women 13-15 years - Final
SR 2:07.10 Anu Koivisto 1980 Simmis FIN Antwerpen 16.12.2001
SJR 2:09.68 Vilma Oura 2001 HSS FIN Copenhagen, DEN 15.12.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 636 2:18.62
50m: 33.00
100m: 1:08.25
(35.25)
150m: 1:43.71
(35.46)
200m: 2:18.62
(34.91)
2 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 586 2:22.44 +3.82
50m: 33.77
100m: 1:09.35
(35.58)
150m: 1:45.57
(36.22)
200m: 2:22.44
(36.87)
3 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 533 2:26.99 +8.37
50m: 33.71
100m: 1:11.04
(37.33)
150m: 1:49.73
(38.69)
200m: 2:26.99
(37.26)
4 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 525 2:27.73 +9.11
50m: 34.60
100m: 1:11.68
(37.08)
150m: 1:50.01
(38.33)
200m: 2:27.73
(37.72)
5 Sara Seppänen 2006 Oulun Lohet 487 2:31.45 +12.83
50m: 36.06
100m: 1:14.49
(38.43)
150m: 1:53.33
(38.84)
200m: 2:31.45
(38.12)
6 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 454 2:35.03 +16.41
50m: 35.73
100m: 1:14.32
(38.59)
150m: 1:54.70
(40.38)
200m: 2:35.03
(40.33)
7 Laura Helena Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 410 2:40.49 +21.87
50m: 36.84
100m: 1:17.29
(40.45)
150m: 1:59.09
(41.80)
200m: 2:40.49
(41.40)
7 Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 410 2:40.49 +21.87
50m: 36.70
100m: 1:17.32
(40.62)
150m: 1:59.62
(42.30)
200m: 2:40.49
(40.87)
9 Maria-Sofia Kajosmäki 2006 Swimming Jyväskylä 367 2:46.46 +27.84
50m: 38.55
100m: 1:20.96
(42.41)
150m: 2:04.70
(43.74)
200m: 2:46.46
(41.76)
10 Vilma Niskanen 2004 Oulun Lohet 363 2:47.11 +28.49
50m: 38.10
100m: 1:20.07
(41.97)
150m: 2:03.94
(43.87)
200m: 2:47.11
(43.17)
11 Petra Laukkanen 2004 Oulun Lohet 357 2:48.06 +29.44
50m: 37.96
100m: 1:20.14
(42.18)
150m: 2:04.22
(44.08)
200m: 2:48.06
(43.84)
12 Emma Tolonen 2004 Kajaanin Uimaseura 354 2:48.46 +29.84
50m: 39.08
100m: 1:22.71
(43.63)
150m: 2:06.80
(44.09)
200m: 2:48.46
(41.66)
13 Juuli Kinnunen 2004 Swimming Jyväskylä 345 2:49.89 +31.27
50m: 39.15
100m: 1:22.17
(43.02)
150m: 2:06.70
(44.53)
200m: 2:49.89
(43.19)
14 Iida Heiko 2004 Oulun Uinti 1906 321 2:54.01 +35.39
50m: 39.50
100m: 1:23.46
(43.96)
150m: 2:09.24
(45.78)
200m: 2:54.01
(44.77)
15 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä 305 2:57.02 +38.40
50m: 41.81
100m: 1:27.34
(45.53)
150m: 2:12.89
(45.55)
200m: 2:57.02
(44.13)
16 Ella Sipola 2005 Oulun Lohet 303 2:57.37 +38.75
50m: 53.09
100m: 1:27.97
(34.88)
200m: 2:57.37
(2:57.37)
17 Denise Palonen 2005 Swimming Jyväskylä 295 2:58.91 +40.29
50m: 43.36
100m: 1:29.88
(46.52)
150m: 2:15.36
(45.48)
200m: 2:58.91
(43.55)
Event official at: 5.10.2019 10:14:05
Event 1, 200m Backstroke Women 16 and older - Final
SR 2:07.10 Anu Koivisto 1980 Simmis FIN Antwerpen 16.12.2001
SJR 2:09.68 Vilma Oura 2001 HSS FIN Copenhagen, DEN 15.12.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 594 2:21.77
50m: 33.03
100m: 1:08.73
(35.70)
150m: 1:45.41
(36.68)
200m: 2:21.77
(36.36)
2 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 591 2:22.01 +0.24
50m: 32.24
100m: 1:07.76
(35.52)
150m: 1:44.78
(37.02)
200m: 2:22.01
(37.23)
3 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet 543 2:26.10 +4.33
50m: 33.79
100m: 1:10.74
(36.95)
150m: 1:48.93
(38.19)
200m: 2:26.10
(37.17)
4 Tiia Kujala 1968 Oulun Uinti 1906 216 3:18.67 +56.90
50m: 45.19
100m: 1:35.13
(49.94)
150m: 2:26.82
(51.69)
200m: 3:18.67
(51.85)
Event official at: 5.10.2019 10:14:05
2019-10-05 12:09:53 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 2, 200m Backstroke Men 13 and younger - Final
SR 1:53.34 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 19.1.1996
SJR 1:56.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Bonn, GER 17.3.1991
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 326 2:33.42
50m: 35.79
100m: 1:14.45
(38.66)
150m: 1:54.37
(39.92)
200m: 2:33.42
(39.05)
2 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 302 2:37.35 +3.93
50m: 36.75
100m: 1:16.82
(40.07)
150m: 1:58.12
(41.30)
200m: 2:37.35
(39.23)
3 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 231 2:52.09 +18.67
50m: 40.06
100m: 1:23.51
(43.45)
150m: 2:09.09
(45.58)
200m: 2:52.09
(43.00)
4 Eelis Hietala 2007 Swimming Jyväskylä 200 3:00.49 +27.07
50m: 42.54
100m: 1:28.10
(45.56)
150m: 2:15.65
(47.55)
200m: 3:00.49
(44.84)
5 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 189 3:03.84 +30.42
50m: 42.77
100m: 1:30.37
(47.60)
150m: 2:19.39
(49.02)
200m: 3:03.84
(44.45)
6 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 139 3:23.57 +50.15
50m: 48.22
100m: 1:40.64
(52.42)
150m: 2:34.15
(53.51)
200m: 3:23.57
(49.42)
7 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 120 3:33.71 +1:00.29
50m: 50.17
100m: 1:45.67
(55.50)
150m: 2:42.96
(57.29)
200m: 3:33.71
(50.75)
8 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 79 4:05.58 +1:32.16
50m: 59.40
100m: 2:05.94
(1:06.54)
150m: 3:07.56
(1:01.62)
200m: 4:05.58
(58.02)
9 Veikka Niku 2008 Kempeleen Pyrintö 73 4:12.06 +1:38.64
50m: 59.23
100m: 2:05.39
(1:06.16)
150m: 3:10.46
(1:05.07)
200m: 4:12.06
(1:01.60)
10 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 58 4:32.56 +1:59.14
50m: 1:05.37
100m: 2:17.40
(1:12.03)
150m: 3:26.75
(1:09.35)
200m: 4:32.56
(1:05.81)
Event official at: 5.10.2019 10:14:13
Event 2, 200m Backstroke Men 14-16 years - Final
SR 1:53.34 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 19.1.1996
SJR 1:56.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Bonn, GER 17.3.1991
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet 440 2:18.79
50m: 33.51
100m: 1:08.82
(35.31)
150m: 1:44.65
(35.83)
200m: 2:18.79
(34.14)
2 Eetu Haipus 2004 Oulun Lohet 425 2:20.47 +1.68
50m: 33.40
100m: 1:08.90
(35.50)
150m: 1:45.17
(36.27)
200m: 2:20.47
(35.30)
3 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 359 2:28.56 +9.77
50m: 35.16
100m: 1:12.51
(37.35)
150m: 1:50.44
(37.93)
200m: 2:28.56
(38.12)
4 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 320 2:34.30 +15.51
50m: 35.14
100m: 1:15.35
(40.21)
150m: 1:53.94
(38.59)
200m: 2:34.30
(40.36)
- Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 DSQ 6.3
Event official at: 5.10.2019 10:14:13
Event 2, 200m Backstroke Men 17 and older - Final
SR 1:53.34 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 19.1.1996
SJR 1:56.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Bonn, GER 17.3.1991
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hugo Mattola 2001 Kokkolan Uimaseura 431 2:19.77
50m: 32.26
100m: 1:07.72
(35.46)
150m: 1:44.57
(36.85)
200m: 2:19.77
(35.20)
2 Kimmo Viinamäki 1995 Kemin Työväen Uimarit 294 2:38.72 +18.95
50m: 37.38
100m: 1:17.18
(39.80)
150m: 1:57.62
(40.44)
200m: 2:38.72
(41.10)
Event official at: 5.10.2019 10:14:13
2019-10-05 10:17:34 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 3, 50m Freestyle Women 9 and younger - Heat
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Moilanen 2010 Kajaanin Uimaseura 151 43.05 Q
2 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Uimaseura 144 43.71 +0.66 Q
3 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 134 44.76 +1.71 Q
4 emilia salla 2010 Oulun Uinti 1906 130 45.21 +2.16 Q
5 Siiri-Unelma Hentilä 2010 Kemin Työväen Uimarit 125 45.83 +2.78 Q
6 Iita Poikkimäki 2010 Vieskan Uimarit 124 45.87 +2.82 Q
7 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 121 46.34 +3.29 Q
8 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 105 48.50 +5.45 Q
9 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 99 49.44 +6.39
10 Emma Kaunisto 2011 Kemin Uimaseura 88 51.47 +8.42
11 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 72 55.02 +11.97
12 Inka Kantojärvi 2010 Oulun Uinti 1906 59 58.66 +15.61
Event official at: 5.10.2019 10:30:43
Event 3, 50m Freestyle Women 10 years - Heat
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 268 35.56 Q
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 252 36.30 +0.74 Q
3 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura 240 36.87 +1.31 Q
4 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 215 38.26 +2.70 Q
5 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 204 38.95 +3.39 Q
6 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 199 39.23 +3.67 Q
7 aurora känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 189 39.91 +4.35 Q
8 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 159 42.28 +6.72 Q
9 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 153 42.84 +7.28
10 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 149 43.23 +7.67
11 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 142 43.95 +8.39
12 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 141 43.97 +8.41
13 Sanni Pellikainen 2009 Kempeleen Pyrintö 138 44.28 +8.72
13 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 138 44.28 +8.72
15 Elsa Myllyniemi 2009 Oulun Uinti 1906 127 45.60 +10.04
16 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 117 46.87 +11.31
17 Enni Kyntömaa 2009 Oulun Uinti 1906 115 47.07 +11.51
18 Milla Säkkinen 2009 Oulun Uinti 1906 112 47.56 +12.00
19 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 105 48.59 +13.03
20 Neea Huhtala 2009 Kempeleen Pyrintö 88 51.47 +15.91
21 Aino Ritola 2009 Oulun Uinti 1906 78 53.52 +17.96
Event official at: 5.10.2019 10:30:43
Event 3, 50m Freestyle Women 11 years - Heat
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 357 32.32 Q
2 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 349 32.55 +0.23 Q
3 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 344 32.71 +0.39 Q
4 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä 280 35.04 +2.72 Q
5 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 266 35.61 +3.29 Q
6 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 254 36.20 +3.88 Q
7 Eerika Katariina Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 246 36.56 +4.24 Q
8 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 238 36.95 +4.63 Q
9 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 237 37.04 +4.72
10 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 236 37.09 +4.77
11 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura 213 38.39 +6.07
12 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Lohet 209 38.61 +6.29
13 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura 198 39.31 +6.99
14 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 193 39.63 +7.31
15 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 181 40.51 +8.19
16 Ella Haapamäki 2008 Oulun Uinti 1906 163 41.92 +9.60
17 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 158 42.35 +10.03
18 Verna Amelia Haapalainen 2008 Kajaanin Uimaseura 125 45.80 +13.48
19 Tiia Koski 2008 Oulun Uinti 1906 114 47.25 +14.93
20 Iiris Huotari 2008 Oulun Uinti 1906 100 49.26 +16.94
21 Ilona Kokko 2008 Oulun Uinti 1906 85 52.12 +19.80
- Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura DSQ 4.4
- Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö DSQ 4.4
Event official at: 5.10.2019 10:30:43
Event 3, 50m Freestyle Women 12 years - Heat
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 447 29.98 Q
2 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 427 30.44 +0.46 Q
3 Iita Kimpimäki 2007 Oulun Lohet 393 31.29 +1.31 Q
4 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 349 32.55 +2.57 Q
5 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 344 32.72 +2.74 Q
6 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 333 33.06 +3.08 Q
7 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä 333 33.07 +3.09 Q
8 Milla Seppälä 2007 Kemin Työväen Uimarit 328 33.22 +3.24 Q
9 Armi Tavi 2007 Kemin Työväen Uimarit 310 33.88 +3.90
10 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 295 34.42 +4.44
11 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit 288 34.72 +4.74
12 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 285 34.84 +4.86
13 Mea Prykäri 2007 Oulun Lohet 279 35.06 +5.08
14 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit 270 35.46 +5.48
15 Maiju Hautala 2007 Oulun Uinti 1906 263 35.78 +5.80
16 Juuli Uusitalo 2007 Oulun Lohet 257 36.04 +6.06
17 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 245 36.62 +6.64
18 Nella Jäärni 2007 Kemin Työväen Uimarit 210 38.56 +8.58
19 Seela Heiskanen 2007 Kemin Työväen Uimarit 187 40.05 +10.07
20 Tilda Keskitalo 2007 Kemin Työväen Uimarit 83 52.47 +22.49
- Iiris Ravaska 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ 4.4
Event official at: 5.10.2019 10:30:43
Event 3, 50m Freestyle Women 13-15 years - Heat
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 556 27.87 Q
2 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 532 28.29 +0.42 Q
3 Alexia Emma Josefiina Tahkola 2005 Oulun Uinti 1906 526 28.39 +0.52 Q
4 Henna Moilanen 2004 Oulun Lohet 498 28.92 +1.05 Q
5 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 496 28.95 +1.08 Q
6 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi 489 29.09 +1.22 Q
7 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit 478 29.32 +1.45 Q
8 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet 472 29.45 +1.58 Q
9 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä 453 29.84 +1.97
10 Siiri Rahikkala 2004 Oulun Uinti 1906 449 29.93 +2.06
11 Iida Heiko 2004 Oulun Uinti 1906 445 30.02 +2.15
12 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 443 30.07 +2.20
13 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 441 30.11 +2.24
14 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 422 30.55 +2.68
15 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 408 30.90 +3.03
16 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 406 30.96 +3.09
17 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 405 30.98 +3.11
18 Micaela Moilanen 2004 Kajaanin Uimaseura 404 31.01 +3.14
19 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 403 31.02 +3.15
20 Vilma Utriainen 2005 Kempeleen Pyrintö 403 31.04 +3.17
21 Anette Kärkkäinen 2006 Kajaanin Uimaseura 400 31.12 +3.25
22 Hanna-Maria Korpilähde 2004 Rovaniemen Uimaseura 389 31.41 +3.54
23 Maija Lämsä 2005 Kajaanin Uimaseura 372 31.87 +4.00
24 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura 364 32.09 +4.22
25 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit 355 32.37 +4.50
26 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 353 32.42 +4.55
27 Saimi Ruuska 2006 Swimming Jyväskylä 350 32.53 +4.66
28 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 347 32.62 +4.75
29 Sofia Katariina Merituulia Kilp 2005 Oulun Uinti 1906 341 32.80 +4.93
30 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 331 33.14 +5.27
31 Viivi Häikiö 2006 Oulun Uinti 1906 255 36.13 +8.26
32 Iris Brännlund 2006 Oulun Lohet 207 38.71 +10.84
33 Jutta Vesala 2006 Kempeleen Pyrintö 177 40.82 +12.95
34 Elma Tyni 2004 Kempeleen Pyrintö 100 49.27 +21.40
- Elizaveta Salmela 2005 Vieskan Uimarit DSQ 4.4
- Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 DNS
Event official at: 5.10.2019 10:30:43
Event 3, 50m Freestyle Women 16 and older - Heat
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 584 27.42 Q
2 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 580 27.49 +0.07 Q
3 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 579 27.51 +0.09 Q
4 Riika Huttula 2001 Oulun Lohet 564 27.75 +0.33 Q
5 Jemilia Haapakoski 2002 Swimming Club Vuokatti 554 27.91 +0.49 Q
6 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 541 28.13 +0.71 Q
7 Pauliina Eerika Lohilahti 2002 Oulun Lohet 537 28.20 +0.78 Q
8 Henna Haipus 2001 Oulun Lohet 522 28.47 +1.05 Q
9 Heidi Blankenstein 2001 Oulun Lohet 506 28.77 +1.35
10 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti 505 28.78 +1.36
11 Jenni Niskanen 1999 Rovaniemen Uimaseura 503 28.83 +1.41
12 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit 494 28.99 +1.57
13 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 491 29.06 +1.64
14 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet 474 29.39 +1.97
15 Inna Pajuluoma 1999 Kampuksen Plaani 434 30.27 +2.85
16 Emma Pajuluoma 2001 Oulun Lohet 431 30.35 +2.93
17 Pinja Sipovaara 2002 Oulun Lohet 430 30.37 +2.95
18 Siiri Keisu 2003 Oulun Lohet 396 31.21 +3.79
19 Kristiina Ruotsalainen 2001 Rovaniemen Uimaseura 376 31.75 +4.33
20 Kia Leinonen 2003 Oulun Lohet 371 31.91 +4.49
21 Clara-Sophie Scheib 2003 Kempeleen Pyrintö 358 32.29 +4.87
22 Sanni Taskinen 2003 Swimming Jyväskylä 356 32.35 +4.93
23 Aada Tapio 2003 Rovaniemen Uimaseura 343 32.74 +5.32
Event official at: 5.10.2019 10:30:43
2019-10-05 11:30:34 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Heat results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 9 and younger
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 151 42.97
2 Olivia Moilanen 2010 Kajaanin Uimaseura 145 43.61 +0.64
3 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Uimaseura 141 44.00 +1.03
4 emilia salla 2010 Oulun Uinti 1906 136 44.54 +1.57
5 Iita Poikkimäki 2010 Vieskan Uimarit 119 46.52 +3.55
6 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 119 46.59 +3.62
- Siiri-Unelma Hentilä 2010 Kemin Työväen Uimarit DNF
- Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 DNF
Event official at: 6.10.2019 14:51:12
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 10 years
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 257 36.05
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 229 37.46 +1.41
3 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 222 37.83 +1.78
4 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 215 38.24 +2.19
5 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura 207 38.74 +2.69
6 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 196 39.41 +3.36
7 aurora känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 162 42.01 +5.96
8 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 160 42.22 +6.17
Event official at: 6.10.2019 14:51:12
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 11 years
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 398 31.16
2 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 361 32.18 +1.02
3 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 323 33.41 +2.25
4 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä 286 34.79 +3.63
5 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 281 34.99 +3.83
6 Eerika Katariina Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 267 35.60 +4.44
7 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 261 35.84 +4.68
8 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 224 37.72 +6.56
Event official at: 6.10.2019 14:51:12
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 12 years
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 452 29.87
2 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 416 30.70 +0.83
3 Iita Kimpimäki 2007 Oulun Lohet 382 31.60 +1.73
4 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä 348 32.58 +2.71
5 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 340 32.84 +2.97
6 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 339 32.86 +2.99
7 Milla Seppälä 2007 Kemin Työväen Uimarit 326 33.31 +3.44
8 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 318 33.57 +3.70
Event official at: 6.10.2019 14:51:12
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 13-15 years
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 564 27.74
2 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 547 28.03 +0.29
3 Alexia Emma Josefiina Tahkola 2005 Oulun Uinti 1906 540 28.15 +0.41
4 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet 520 28.50 +0.76
5 Henna Moilanen 2004 Oulun Lohet 493 29.01 +1.27
5 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi 493 29.01 +1.27
7 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 491 29.06 +1.32
8 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit 477 29.34 +1.60
Event official at: 6.10.2019 14:51:12
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 16 and older
Sponsor: Juvenes Oy
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 617 26.92
2 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 593 27.28 +0.36
3 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 569 27.66 +0.74
4 Riika Huttula 2001 Oulun Lohet 564 27.74 +0.82
5 Henna Haipus 2001 Oulun Lohet 542 28.11 +1.19
6 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 542 28.12 +1.20
7 Pauliina Eerika Lohilahti 2002 Oulun Lohet 532 28.29 +1.37
8 Heidi Blankenstein 2001 Oulun Lohet 514 28.62 +1.70
Event official at: 6.10.2019 14:51:12
2019-10-06 14:51:21 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 4, 50m Freestyle Men 10 and younger - Heat
Sponsor: Parturi-kampaamo Jing
SR 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
SJR 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aaron Rantsi 2009 Kemin Uimaseura 153 37.83 Q
2 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 145 38.50 +0.67 Q
3 Iisakki Ylikorkala 2009 Oulun Uinti 1906 139 39.11 +1.28 Q
4 Onni Savola 2009 Oulun Uinti 1906 137 39.28 +1.45 Q
5 Niilo Hulkkonen 2009 Kajaanin Uimaseura 127 40.28 +2.45 Q
6 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 119 41.12 +3.29 Q
7 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 111 42.06 +4.23 Q
8 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 110 42.20 +4.37 Q
9 Hugo Pörhölä 2010 Oulun Uinti 1906 107 42.64 +4.81
10 Oskari Salo 2009 Oulun Lohet 101 43.38 +5.55
11 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 92 44.77 +6.94
12 Iikka Kepanen 2009 Kajaanin Uimaseura 92 44.86 +7.03
13 Lauri Maakanen 2010 Oulun Uinti 1906 84 46.21 +8.38
14 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 82 46.58 +8.75
15 Joel Sarajärvi 2009 Kempeleen Pyrintö 82 46.60 +8.77
16 Iiro Matinolli 2009 Kempeleen Pyrintö 80 46.90 +9.07
17 Niklas Rajakangas 2009 Oulun Uinti 1906 69 49.19 +11.36
18 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 69 49.30 +11.47
19 Samuel Piippo 2011 Kempeleen Pyrintö 69 49.31 +11.48
20 Elias Pajala 2009 Oulun Uinti 1906 66 50.03 +12.20
21 Nicholas Alapirtti 2010 Kempeleen Pyrintö 64 50.41 +12.58
22 Lenni Oskari Peltoniemi 2010 Oulun Uinti 1906 61 51.32 +13.49
23 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 61 51.39 +13.56
24 TongWei Qu 2009 Oulun Uinti 1906 59 51.83 +14.00
25 Santeri Salo 2010 Oulun Uinti 1906 44 57.10 +19.27
26 Aleksi Emil Rajakangas 2010 Oulun Uinti 1906 43 57.66 +19.83
Event official at: 5.10.2019 10:47:21
Event 4, 50m Freestyle Men 11 years - Heat
Sponsor: Parturi-kampaamo Jing
SR 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
SJR 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 230 33.04 Q
2 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 215 33.81 +0.77 Q
3 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 190 35.22 +2.18 Q
4 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 189 35.27 +2.23 Q
5 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 180 35.85 +2.81 Q
6 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 179 35.93 +2.89 Q
7 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 174 36.26 +3.22 Q
8 Eemeli Tihinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 156 37.56 +4.52 Q
9 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 152 37.91 +4.87
10 Aate Keränen 2008 Kajaanin Uimaseura 152 37.92 +4.88
11 Eliel Käkelä 2008 Oulun Uinti 1906 150 38.12 +5.08
12 Emil Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 136 39.33 +6.29
13 Otto Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 133 39.65 +6.61
14 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 133 39.69 +6.65
15 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 132 39.78 +6.74
16 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 129 40.09 +7.05
17 Perttu Piippo 2008 Kempeleen Pyrintö 128 40.19 +7.15
18 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 116 41.51 +8.47
19 Oliver Norrena 2008 Oulun Uinti 1906 111 42.05 +9.01
20 Touko Hukkanen 2008 Oulun Uinti 1906 105 42.85 +9.81
21 Miika Laitinen 2008 Oulun Uinti 1906 96 44.17 +11.13
22 Rasmus Heikkinen 2008 Kajaanin Uimaseura 95 44.35 +11.31
23 Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 90 45.10 +12.06
24 Lauri Palosaari 2008 Oulun Lohet 82 46.50 +13.46
25 Onni Kallio 2008 Kempeleen Pyrintö 80 46.85 +13.81
26 Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet 71 48.85 +15.81
Event official at: 5.10.2019 10:47:21
Event 4, 50m Freestyle Men 12 years - Heat
Sponsor: Parturi-kampaamo Jing
SR 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
SJR 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 299 30.27 Q
2 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 297 30.34 +0.07 Q
3 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 294 30.44 +0.17 Q
4 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 289 30.61 +0.34 Q
5 Eduard Chirica 2007 Oulun Uinti 1906 252 32.06 +1.79 Q
6 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 233 32.89 +2.62 Q
7 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 220 33.53 +3.26 Q
8 Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 210 34.07 +3.80 -
9 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 191 35.13 +4.86 Q
10 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 181 35.81 +5.54
11 Elias Hassinen 2007 Oulun Uinti 1906 170 36.57 +6.30
12 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 167 36.77 +6.50
13 Eetu Kahelin 2007 Oulun Lohet 162 37.14 +6.87
14 Julius Katajaharju 2007 Oulun Uinti 1906 153 37.86 +7.59
15 Lars Forchini 2007 Oulun Lohet 142 38.78 +8.51
16 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 124 40.58 +10.31
17 Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura 120 41.00 +10.73
18 Ville Junkkari 2007 Kajaanin Uimaseura 118 41.27 +11.00
19 Tuomas Juhani Koistinen 2007 Kajaanin Uimaseura 93 44.57 +14.30
Event official at: 5.10.2019 10:47:21
Event 4, 50m Freestyle Men 13 years - Heat
Sponsor: Parturi-kampaamo Jing
SR 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
SJR 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 320 29.60 Q
2 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 293 30.50 +0.90 Q
3 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 268 31.41 +1.81 Q
4 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 260 31.73 +2.13 Q
5 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 236 32.78 +3.18 Q
6 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 234 32.85 +3.25 -
7 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 154 37.76