2019-11-22   12:32:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang (Vest)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 25, 6x100m IM Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m      Opnået  Status 











 
Aalborg Piger 1  2006  Aalborg Svømmeklub            7:29.62   
  Karoline Kjelstrup  2006      32.19  1:08.08      1:08.08   
  Luanna Russo  2006      39.10  1:19.76      2:27.84   
  Livia Weidick Frische  2007      36.11  1:16.42      3:44.26   
  Line Gjelstrup  2006      36.62  1:18.45      5:02.71   
  Caroline Lærke Hyltoft  2006      33.61  1:12.56      6:15.27   
  Kristiane Frøslev  2007      1:14.35  1:14.35      7:29.62   
                     
Esbjerg Piger  2006  Esbjerg Svømmeklub            7:44.30   
  Sofie A. Wolf  2006      31.76  1:09.91      1:09.91   
  Cecilie Baltzer Pedersen  2006      36.54  1:18.64      2:28.55   
  Emilie Øhlenschlæger  2006      34.54  1:14.24      3:42.79   
  Karoline R. Frederiksen  2006      34.68  1:15.89      4:58.68   
  Andrea Bjerring Pedersen  2007      36.44  1:19.68      6:18.36   
  Laura Worm Glæsner  2006      1:25.94  1:25.94      7:44.30   
                     
Disko-Dasko Tøserne  2006  Vejle Svømmeklub            8:01.21   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      34.58  1:13.08      1:13.08   
  Sophia Jochumsen  2006      35.69  1:16.23      2:29.31   
  Sarah Laursen  2007      40.38  1:22.96      3:52.27   
  Mille Holmberg  2006      39.88  1:20.39      5:12.66   
  Lærke Jervelund  2007      38.33  1:22.57      6:35.23   
  Julie Guldmann Møller  2007      38.32  1:25.98      8:01.21   
                     
Agf Team Nala  2006  Agfs Svømmeafdeling            8:06.58   
  Johanne Schleimann  2007      37.36  1:19.34      1:19.34   
  Therese T. Kallestrup  2006      36.27  1:17.98      2:37.32   
  Isabella Nørgaard  2007      39.47  1:20.49      3:57.81   
  Tilde N. H. Sørensen  2007      37.90  1:24.34      5:22.15   
  Frida Dalsgaard Hansen  2006      41.48  2:02.85      7:25.00   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      41.58  41.58      8:06.58   
                     
Kolding Superstars  2006  Kolding SK            8:59.15   
  Ane Christensen  2006      35.82  1:17.48      1:17.48   
  Emilia Spangsberg  2007      40.47  1:26.82      2:44.30   
  Nanna Højstrøm  2007      37.59  1:24.37      4:08.67   
  Signe Christensen  2008      46.56  1:37.47      5:46.14   
  Signe Magelund Møller  2006      46.92  1:40.16      7:26.30   
  Emilie Boulund  2006      45.28  1:32.85      8:59.15   
                     
Delta Piger  2006  DeltaSwim            8:59.49   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      35.56  1:17.61      1:17.61   
  Tilde Lindeblad  2006      43.75  1:37.47      2:55.08   
  Stine Engelbrecht Jensen  2006      40.96  1:31.05      4:26.13   
  Sofie Holst Jeberg  2007      44.03  1:29.46      5:55.59   
  Lærke Ør Knudsen  2006      44.00  1:31.19      7:26.78   
  Clara Bendtsen  2008      43.81  1:32.71      8:59.49   
                     
Horsens Hawaii Piger  2006  Horsens Svømmeklub            9:02.62   
  Frida Gode Agersbæk  2007      39.63  1:24.79      1:24.79   
  Signe Kristensen  2006      36.32  1:23.05      2:47.84   
  Julie Olsen  2008      43.78  1:29.80      4:17.64   
  Filippa Juul Jensen  2007      50.42  1:35.32      5:52.96   
  Penelope Kamp Teglgård  2006      1:33.70  2:17.70      8:10.66   
  Olivia Josefine Brice  2007      51.96  51.96      9:02.62   
                     
H2Odense Piger  2006  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
  Mejse Vinther-Okholm  2006      36.03  1:16.83      1:16.83   
  Vigga Londero  2006      44.20  1:30.88      2:47.71   
  Mille A. B. Buch  2006      43.84  1:31.78      4:19.49   
  Dagmar Stahl  2007      43.03  1:31.94      5:51.43   
  Amalie F. Piiters  2006      37.33  1:21.72      7:13.15   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  13:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark