Resultat för Holdstævne Årgang (Øst)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 32.27 | 1:09.09 | |||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim | 33.59 | 1:09.36 | |||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.66 | 1:10.66 | |||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.53 | 1:11.46 | |||||
5 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 34.26 | 1:12.31 | |||||
6 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.55 | 1:12.44 | |||||
7 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim | 34.07 | 1:14.50 | |||||
8 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.73 | 1:14.81 | |||||
9 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim | 35.31 | 1:15.00 | |||||
10 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.44 | 1:15.53 | |||||
11 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.67 | 1:17.16 | |||||
12 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.09 | 1:18.21 | |||||
13 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.34 | 1:18.67 | |||||
14 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.96 | 1:18.96 | |||||
15 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.50 | 1:19.24 | |||||
16 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.49 | 1:19.91 | |||||
17 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.11 | 1:20.12 | |||||
18 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.34 | 1:21.71 | |||||
19 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.78 | 1:21.95 | |||||
20 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.30 | 1:21.97 | |||||
21 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.86 | 1:22.22 | |||||
22 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim | 38.43 | 1:22.59 | |||||
23 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.85 | 1:23.00 | |||||
24 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.54 | 1:23.25 | |||||
25 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.76 | 1:24.51 | |||||
26 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.47 | 1:28.78 | |||||
27 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.67 | 1:29.90 | |||||
28 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.67 | 1:32.73 | |||||
29 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.06 | 1:32.74 | |||||
30 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim | 42.46 | 1:32.89 | |||||
31 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.64 | 1:36.43 | |||||
- | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:15 |