2020-01-28   06:30:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo-Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Document
Results
Speed Cup
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 29, 2019
Event 1, 100m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.68 58.75
50m: 28.65
100m: 58.75
(30.10)
2 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.71 59.06 +0.31
50m: 28.09
100m: 59.06
(30.97)
3 Vilma Leppähaara 2005 Nummelan Kisaajat +0.75 59.41 +0.66
50m: 28.45
100m: 59.41
(30.96)
4 Aino-Kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.80 1:00.34 +1.59
50m: 29.45
100m: 1:00.34
(30.89)
5 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.66 1:00.41 +1.66
50m: 29.15
100m: 1:00.41
(31.26)
6 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.80 1:00.82 +2.07
50m: 29.44
100m: 1:00.82
(31.38)
7 Emilia Sihvo 2004 Raision Urheilijat +0.73 1:01.22 +2.47
50m: 29.46
100m: 1:01.22
(31.76)
8 Essi Ahvenainen 2005 Vanders +0.24 1:02.00 +3.25
50m: 30.22
100m: 1:02.00
(31.78)
9 Liinu Lauranna Louhikoski 2004 Vanders 1:02.45 +3.70
50m: 28.90
100m: 1:02.45
(33.55)
10 Janita Severinkangas 2004 Cetus Espoo +0.70 1:02.81 +4.06
50m: 30.18
100m: 1:02.81
(32.63)
11 Saga Kovanen 2004 Cetus Espoo +0.71 1:02.83 +4.08
50m: 30.05
100m: 1:02.83
(32.78)
12 Iisa Karpela 2004 Cetus Espoo +0.89 1:03.53 +4.78
50m: 30.67
100m: 1:03.53
(32.86)
13 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.85 1:03.62 +4.87
50m: 29.85
100m: 1:03.62
(33.77)
14 Milla Helmi Maria Karttunen 2005 Raision Urheilijat +0.72 1:04.05 +5.30
50m: 30.37
100m: 1:04.05
(33.68)
15 Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo +0.54 1:04.17 +5.42
50m: 30.91
100m: 1:04.17
(33.26)
16 Frida Ekman 2004 Uinti Tampere +0.70 1:04.21 +5.46
50m: 30.36
100m: 1:04.21
(33.85)
17 Nessa Järvinen 2004 Uimaseura Aquila +0.79 1:04.75 +6.00
50m: 30.50
100m: 1:04.75
(34.25)
18 Anna Hakkarainen 2005 Cetus Espoo +0.75 1:05.42 +6.67
50m: 31.56
100m: 1:05.42
(33.86)
19 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.72 1:05.44 +6.69
50m: 31.72
100m: 1:05.44
(33.72)
20 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo +0.71 1:05.46 +6.71
50m: 31.28
100m: 1:05.46
(34.18)
21 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.76 1:05.63 +6.88
50m: 31.66
100m: 1:05.63
(33.97)
21 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo +0.57 1:05.63 +6.88
50m: 31.76
100m: 1:05.63
(33.87)
23 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.67 1:05.88 +7.13
50m: 31.17
100m: 1:05.88
(34.71)
24 Eevi Peltonen 2004 Uimaseura Aquila +0.73 1:05.94 +7.19
50m: 31.48
100m: 1:05.94
(34.46)
25 Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere +0.72 1:06.07 +7.32
50m: 31.49
100m: 1:06.07
(34.58)
26 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.75 1:06.71 +7.96
50m: 32.50
100m: 1:06.71
(34.21)
27 Hanna Martola 2005 Cetus Espoo +0.76 1:06.72 +7.97
50m: 32.80
100m: 1:06.72
(33.92)
28 aada hakala 2004 Uinti Tampere +0.75 1:07.27 +8.52
50m: 31.93
100m: 1:07.27
(35.34)
29 Sabina Rakhimova 2005 Raision Urheilijat +0.74 1:07.69 +8.94
50m: 33.20
100m: 1:07.69
(34.49)
30 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit +0.77 1:08.01 +9.26
50m: 32.43
100m: 1:08.01
(35.58)
31 Saara Raulos 2005 Cetus Espoo +0.76 1:08.24 +9.49
50m: 32.57
100m: 1:08.24
(35.67)
32 Lotta Akkanen 2005 ORCA Helsinki +0.79 1:08.40 +9.65
50m: 32.61
100m: 1:08.40
(35.79)
33 Isabella El-Nagdy 2005 Cetus Espoo +0.82 1:08.57 +9.82
50m: 32.52
100m: 1:08.57
(36.05)
34 Vilja Rautell 2004 Octopus Lohja +0.76 1:08.58 +9.83
50m: 32.35
100m: 1:08.58
(36.23)
35 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.77 1:08.64 +9.89
50m: 32.74
100m: 1:08.64
(35.90)
36 Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo +0.76 1:09.39 +10.64
50m: 33.22
100m: 1:09.39
(36.17)
37 Sini Taskinen 2005 Octopus Lohja +0.75 1:09.77 +11.02
50m: 32.06
100m: 1:09.77
(37.71)
38 Linnea Alakörkkö 2004 Cetus Espoo +0.67 1:11.13 +12.38
50m: 33.85
100m: 1:11.13
(37.28)
39 Juulia Lindfors 2005 Cetus Espoo +0.80 1:11.56 +12.81
50m: 34.14
100m: 1:11.56
(37.42)
40 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo +0.75 1:11.60 +12.85
50m: 34.57
100m: 1:11.60
(37.03)
41 Hilla Wiemers 2005 ORCA Helsinki +0.69 1:12.41 +13.66
50m: 33.84
100m: 1:12.41
(38.57)
42 Silvia Lindqvist 2005 Cetus Espoo 1:12.77 +14.02
50m: 34.10
100m: 1:12.77
(38.67)
43 Leenu Karolina Kinnunen 2005 Cetus Espoo +0.93 1:13.22 +14.47
50m: 35.38
100m: 1:13.22
(37.84)
44 Maisa Brusila 2004 Cetus Espoo 1:13.25 +14.50
50m: 35.30
100m: 1:13.25
(37.95)
45 Janna Flinkman 2005 Octopus Lohja +0.75 1:13.47 +14.72
50m: 34.97
100m: 1:13.47
(38.50)
46 Emma Autio 2005 Cetus Espoo +0.82 1:14.41 +15.66
50m: 35.75
100m: 1:14.41
(38.66)
47 Nea Hollström 2005 Cetus Espoo +0.82 1:15.64 +16.89
50m: 36.68
100m: 1:15.64
(38.96)
48 Vilma Saarinen 2004 Octopus Lohja +0.78 1:15.72 +16.97
50m: 35.34
100m: 1:15.72
(40.38)
49 Jemina Saraniemi 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.78 1:17.75 +19.00
50m: 38.46
100m: 1:17.75
(39.29)
50 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja +0.69 1:18.08 +19.33
50m: 37.45
100m: 1:18.08
(40.63)
51 Milla Paavola 2005 Helsingin Uimarit +0.74 1:18.76 +20.01
50m: 36.58
100m: 1:18.76
(42.18)
52 Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit 1:37.45 +38.70
50m: 46.27
100m: 1:37.45
(51.18)
- Heidi Työppönen 2004 Cetus Espoo +0.71 DSQ SW4.4
- Pinja Nieminen 2004 Cetus Espoo DNF
- Lumi Nokso 2005 Uimaseura Aquila DNF
- Diana Valero de la Iglesia 2004 Cetus Espoo DNS
- Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo DNS
Event official at: 28.9.2019 9:55:24
Event 1, 100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nea-Amanda Heinola 2000 Nummelan Kisaajat +0.76 55.52
50m: 26.70
100m: 55.52
(28.82)
2 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb +0.64 56.77 +1.25
50m: 27.44
100m: 56.77
(29.33)
3 Olivia Weuro 2002 Raision Urheilijat +0.78 57.12 +1.60
50m: 27.68
100m: 57.12
(29.44)
4 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo 58.62 +3.10
50m: 28.12
100m: 58.62
(30.50)
5 Raphaelle Schlienger 1996 Cetus Espoo +0.74 1:00.08 +4.56
50m: 28.94
100m: 1:00.08
(31.14)
6 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.65 1:00.77 +5.25
50m: 29.24
100m: 1:00.77
(31.53)
7 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.68 1:00.78 +5.26
50m: 29.22
100m: 1:00.78
(31.56)
8 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.52 1:01.64 +6.12
50m: 29.57
100m: 1:01.64
(32.07)
9 Fanny Grönvall 2000 Uinti Tampere +0.70 1:01.67 +6.15
50m: 28.37
100m: 1:01.67
(33.30)
10 Ina Pollari 2002 Uinti Tampere +0.67 1:02.19 +6.67
50m: 29.56
100m: 1:02.19
(32.63)
11 Cia Wacklin 2001 Cetus Espoo +0.77 1:03.32 +7.80
50m: 30.42
100m: 1:03.32
(32.90)
12 Cindy Palm 2003 Cetus Espoo +0.79 1:03.52 +8.00
50m: 30.53
100m: 1:03.52
(32.99)
13 Essi Salokorpi 2003 Cetus Espoo +0.78 1:04.42 +8.90
50m: 31.38
100m: 1:04.42
(33.04)
14 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.74 1:04.43 +8.91
50m: 30.48
100m: 1:04.43
(33.95)
15 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo 1:04.49 +8.97
50m: 30.81
100m: 1:04.49
(33.68)
16 Annika Liina Katariina Toiviain 2002 Helsingin Uimarit +0.75 1:04.93 +9.41
50m: 30.36
100m: 1:04.93
(34.57)
17 Jasmin Vacker 1999 Vanders +0.73 1:05.52 +10.00
50m: 30.74
100m: 1:05.52
(34.78)
17 Ronja Loman 2002 Octopus Lohja +0.92 1:05.52 +10.00
50m: 32.03
100m: 1:05.52
(33.49)
19 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.69 1:05.85 +10.33
50m: 31.34
100m: 1:05.85
(34.51)
19 Laura Tessarin 2002 Cetus Espoo +0.74 1:05.85 +10.33
50m: 30.98
100m: 1:05.85
(34.87)
21 Diana Seiger 2003 Cetus Espoo +0.74 1:06.64 +11.12
50m: 31.29
100m: 1:06.64
(35.35)
22 Essi Helle 2002 Helsingin Uimarit +0.82 1:06.76 +11.24
50m: 32.02
100m: 1:06.76
(34.74)
23 Beatriz Coloma Vanhala 2003 Helsingin Uimarit +0.64 1:07.32 +11.80
50m: 31.36
100m: 1:07.32
(35.96)
24 Kreetta Uusitalo 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.72 1:08.19 +12.67
50m: 32.21
100m: 1:08.19
(35.98)
25 Meri-Ruusu Ojala 2000 Helsingin Uimarit +0.78 1:10.97 +15.45
50m: 34.13
100m: 1:10.97
(36.84)
26 Jasmin Kumpulainen 1998 Octopus Lohja +0.83 1:12.14 +16.62
50m: 34.91
100m: 1:12.14
(37.23)
Event official at: 28.9.2019 9:55:24
2019-09-28 09:55:37 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner