2020-09-24   16:48:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo-Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Document
Results
Speed Cup
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 29, 2019
Event 8, 100m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.62 59.57
50m: 29.20
100m: 59.57
(30.37)
2 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.61 1:02.26 +2.69
50m: 29.33
100m: 1:02.26
(32.93)
3 Juuso Rahikainen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.74 1:02.36 +2.79
50m: 30.66
100m: 1:02.36
(31.70)
4 Henri Heikkilä 2003 Uimaseura Aquila +0.63 1:02.90 +3.33
50m: 30.77
100m: 1:02.90
(32.13)
5 Samu Virtanen 2004 Swimming Jyväskylä +0.64 1:08.90 +9.33
50m: 33.02
100m: 1:08.90
(35.88)
6 Linus Rutanen 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.76 1:13.46 +13.89
50m: 35.28
100m: 1:13.46
(38.18)
7 Paulus Sarre 2004 ORCA Helsinki +0.84 1:19.96 +20.39
50m: 38.53
100m: 1:19.96
(41.43)
8 Verneri Lammassaari 2004 Octopus Lohja +0.76 1:28.27 +28.70
50m: 43.02
100m: 1:28.27
(45.25)
9 Ilmari Laitala 2003 Cetus Espoo +0.82 1:43.84 +44.27
50m: 50.17
100m: 1:43.84
(53.67)
Event official at: 28.9.2019 11:07:38
Event 8, 100m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Mäkinen 2002 Vanders +0.68 55.42
50m: 26.94
100m: 55.42
(28.48)
2 Jaakko Rautalin 1989 Uinti Tampere +0.68 58.66 +3.24
50m: 28.13
100m: 58.66
(30.53)
3 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.82 58.94 +3.52
50m: 28.79
100m: 58.94
(30.15)
4 Otto Sormunen 2002 Cetus Espoo +0.71 1:00.12 +4.70
50m: 29.34
100m: 1:00.12
(30.78)
5 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere +0.62 1:01.44 +6.02
50m: 29.63
100m: 1:01.44
(31.81)
5 Teemu Annala 2001 Cetus Espoo +0.85 1:01.44 +6.02
50m: 30.52
100m: 1:01.44
(30.92)
7 Daniel Rinne 2002 Cetus Espoo +0.68 1:02.70 +7.28
50m: 30.19
100m: 1:02.70
(32.51)
8 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.74 1:03.64 +8.22
50m: 30.55
100m: 1:03.64
(33.09)
9 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere +0.62 1:04.46 +9.04
50m: 30.36
100m: 1:04.46
(34.10)
10 Rasmus Virta 1998 Cetus Espoo +0.70 1:09.07 +13.65
50m: 32.98
100m: 1:09.07
(36.09)
11 Jerry Roine 2002 Järvenpään Uintiklubi ry +0.75 1:12.41 +16.99
50m: 35.40
100m: 1:12.41
(37.01)
Event official at: 28.9.2019 11:07:38
2019-09-28 11:07:47 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner