Tulokset Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Aars |
|
Udskriftstidspunkt |
16:01 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nord Piger 1 |
2002 |
|
446 |
|
|
|
|
2:02.84 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
|
30.72 |
|
|
|
30.72 |
|
|
Signe Møller Winther |
2002 |
|
|
32.65 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
|
28.94 |
|
|
|
1:32.31 |
|
|
Astrid Jensen |
2005 |
|
|
30.53 |
|
|
|
2:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Damer 7 |
2001 |
|
390 |
|
|
|
|
2:08.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
|
|
31.57 |
|
|
|
31.57 |
|
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
|
|
35.14 |
|
|
|
1:06.71 |
|
|
Zille Haarh Svendsen |
2004 |
|
|
31.77 |
|
|
|
1:38.48 |
|
|
Emilie Sofie Hansen |
2001 |
|
|
30.02 |
|
|
|
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
S68 Piger 1 |
2003 |
|
425 |
|
|
|
|
2:04.81 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
|
|
31.00 |
|
|
|
31.00 |
|
|
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
|
31.61 |
|
|
|
1:02.61 |
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
|
29.20 |
|
|
|
1:31.81 |
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
|
33.00 |
|
|
|
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thisted Piger 1 |
2003 |
|
404 |
|
|
|
|
2:07.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Kjær |
2003 |
|
|
32.32 |
|
|
|
32.32 |
|
|
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
|
30.69 |
|
|
|
1:03.01 |
|
|
Ida Kristensen |
2004 |
|
|
31.57 |
|
|
|
1:34.58 |
|
|
Katrine Bager |
2006 |
|
|
32.44 |
|
|
|
2:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Søhestens Girl Power 1 |
2003 |
|
301 |
|
|
|
|
2:19.99 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sisse Ø. Nielsen |
2003 |
|
|
35.22 |
|
|
|
35.22 |
|
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
|
|
33.34 |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
Clara Kornum |
2007 |
|
|
38.37 |
|
|
|
1:46.93 |
|
|
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
|
|
33.06 |
|
|
|
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Damer 1 |
2006 |
|
478 |
|
|
|
|
2:00.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
|
|
31.93 |
|
|
|
31.93 |
|
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
|
29.18 |
|
|
|
1:01.11 |
|
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
|
|
31.22 |
|
|
|
1:32.33 |
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
|
27.73 |
|
|
|
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pingvinens Pige-Bande 1 |
2005 |
|
444 |
|
|
|
|
2:03.04 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
|
|
31.05 |
|
|
|
31.05 |
|
|
Pernille Petersen |
2006 |
|
|
31.13 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
|
|
29.73 |
|
|
|
1:31.91 |
|
|
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
|
|
31.13 |
|
|
|
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aabybro Pink Devils |
2005 |
|
416 |
|
|
|
|
2:05.79 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
|
|
29.79 |
|
|
|
29.79 |
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
|
|
34.25 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
|
|
31.24 |
|
|
|
1:35.28 |
|
|
Therese J Helt |
2006 |
|
|
30.51 |
|
|
|
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pingvinens Pige-Bande 2 |
2005 |
|
412 |
|
|
|
|
2:06.18 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
|
|
31.37 |
|
|
|
31.37 |
|
|
Cassandra Spring |
2005 |
|
|
31.41 |
|
|
|
1:02.78 |
|
|
Frida Juliansdottir |
2005 |
|
|
31.49 |
|
|
|
1:34.27 |
|
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
|
|
31.91 |
|
|
|
2:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
S68 Piger 2 |
2005 |
|
409 |
|
|
|
|
2:06.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Asmussen |
2005 |
|
|
31.48 |
|
|
|
31.48 |
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
|
|
29.81 |
|
|
|
1:01.29 |
|
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
|
|
32.23 |
|
|
|
1:33.52 |
|
|
Josefine Høgh |
2005 |
|
|
32.90 |
|
|
|
2:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pingvinens Pige-Bande 3 |
2005 |
|
330 |
|
|
|
|
2:15.77 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Lodberg Klein |
2005 |
|
|
32.24 |
|
|
|
32.24 |
|
|
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
|
|
31.00 |
|
|
|
1:03.24 |
|
|
Isabella Vinkler Valbjørn |
2005 |
|
|
36.59 |
|
|
|
1:39.83 |
|
|
Amalie Kristensen |
2006 |
|
|
35.94 |
|
|
|
2:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nord Piger 2 |
2005 |
|
312 |
|
|
|
|
2:18.44 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
|
|
37.80 |
|
|
|
37.80 |
|
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
|
31.09 |
|
|
|
1:08.89 |
|
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
|
35.47 |
|
|
|
1:44.36 |
|
|
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
|
34.08 |
|
|
|
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
S68 Piger 3 |
2005 |
|
284 |
|
|
|
|
2:22.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Kokholm |
2005 |
|
|
32.89 |
|
|
|
32.89 |
|
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
|
36.18 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Ida Jensen |
2006 |
|
|
36.08 |
|
|
|
1:45.15 |
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
|
|
37.69 |
|
|
|
2:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aars Piger 2 |
2005 |
|
267 |
|
|
|
|
2:25.67 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Markussen |
2005 |
|
|
35.52 |
|
|
|
35.52 |
|
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
|
|
35.19 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
|
|
38.30 |
|
|
|
1:49.01 |
|
|
Alma Nielsen |
2005 |
|
|
36.66 |
|
|
|
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Damer 2 |
2007 |
|
469 |
|
|
|
|
2:00.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
|
|
30.76 |
|
|
|
30.76 |
|
|
Emilie Pedersen |
2007 |
|
|
29.99 |
|
|
|
1:00.75 |
|
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
|
|
32.00 |
|
|
|
1:32.75 |
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
|
|
28.12 |
|
|
|
2:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thisted Piger 2 |
2007 |
|
372 |
|
|
|
|
2:10.57 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Sørensen |
2007 |
|
|
31.93 |
|
|
|
31.93 |
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
|
|
34.13 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Nadia Bager |
2008 |
|
|
33.30 |
|
|
|
1:39.36 |
|
|
Therese Baird |
2007 |
|
|
31.21 |
|
|
|
2:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aalborg Damer 3 |
2007 |
|
322 |
|
|
|
|
2:16.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
|
36.61 |
|
|
|
36.61 |
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
|
32.11 |
|
|
|
1:08.72 |
|
|
Emma Andersen |
2007 |
|
|
34.75 |
|
|
|
1:43.47 |
|
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
|
33.46 |
|
|
|
2:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aalborg Damer 4 |
2007 |
|
299 |
|
|
|
|
2:20.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Plougman |
2007 |
|
|
35.45 |
|
|
|
35.45 |
|
|
Silje Kjær Routhe |
2008 |
|
|
33.45 |
|
|
|
1:08.90 |
|
|
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
|
|
36.09 |
|
|
|
1:44.99 |
|
|
Frederikke Novin |
2008 |
|
|
35.37 |
|
|
|
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
S68 Piger 4 |
2007 |
|
288 |
|
|
|
|
2:22.18 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
|
|
32.33 |
|
|
|
32.33 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
|
31.62 |
|
|
|
1:03.95 |
|
|
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
|
38.94 |
|
|
|
1:42.89 |
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
|
39.29 |
|
|
|
2:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bsk08´s Seje Piger |
2007 |
|
276 |
|
|
|
|
2:24.11 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
|
|
34.99 |
|
|
|
34.99 |
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
|
|
35.27 |
|
|
|
1:10.26 |
|
|
Emilie Hermansen |
2008 |
|
|
41.55 |
|
|
|
1:51.81 |
|
|
Signe Broe Larsen |
2007 |
|
|
32.30 |
|
|
|
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aars Piger 1 |
2007 |
|
273 |
|
|
|
|
2:24.72 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
|
|
33.88 |
|
|
|
33.88 |
|
|
Ida Jørgensen |
2007 |
|
|
37.23 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
|
|
37.58 |
|
|
|
1:48.69 |
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
|
|
36.03 |
|
|
|
2:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pingvinens Pige-Bande 4 |
2007 |
|
246 |
|
|
|
|
2:29.74 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lise Ingeborg Christiansen |
2007 |
|
|
34.40 |
|
|
|
34.40 |
|
|
Anna Skovhus Lydersen |
2007 |
|
|
34.96 |
|
|
|
1:09.36 |
|
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
|
|
37.30 |
|
|
|
1:46.66 |
|
|
Mathilde Kloster |
2007 |
|
|
43.08 |
|
|
|
2:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thisted Piger 3 |
2007 |
|
243 |
|
|
|
|
2:30.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Pedersen |
2009 |
|
|
42.01 |
|
|
|
42.01 |
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
|
|
34.60 |
|
|
|
1:16.61 |
|
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
|
33.18 |
|
|
|
1:49.79 |
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
|
40.59 |
|
|
|
2:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aabybro Balamaer |
2007 |
|
237 |
|
|
|
|
2:31.68 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
|
|
37.86 |
|
|
|
37.86 |
|
|
Emily Kastaniegaard |
2007 |
|
|
40.88 |
|
|
|
1:18.74 |
|
|
Nicoline Ravn Mortensen |
2008 |
|
|
38.77 |
|
|
|
1:57.51 |
|
|
Sofie Callsen |
2008 |
|
|
34.17 |
|
|
|
2:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aalborg Damer 5 |
2008 |
|
229 |
|
|
|
|
2:33.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
|
|
36.64 |
|
|
|
36.64 |
|
|
Laura Norup |
2008 |
|
|
41.98 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Alissa Stegenborg |
2008 |
|
|
38.25 |
|
|
|
1:56.87 |
|
|
Signe Laursen |
2008 |
|
|
36.42 |
|
|
|
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nord Piger 3 |
2007 |
|
186 |
|
|
|
|
2:44.48 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Lavrsen |
2008 |
|
|
38.63 |
|
|
|
38.63 |
|
|
Ida Larsen |
2007 |
|
|
40.95 |
|
|
|
1:19.58 |
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
|
|
42.35 |
|
|
|
2:01.93 |
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
|
|
42.55 |
|
|
|
2:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Damer 6 |
2009 |
|
205 |
|
|
|
|
2:39.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
|
|
38.46 |
|
|
|
38.46 |
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
|
|
39.80 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Ella Bærentsen |
2009 |
|
|
42.69 |
|
|
|
2:00.95 |
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
|
|
38.21 |
|
|
|
2:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Aars Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:01 |
|