Resultater for Sigma Allerød Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.08 | 1:02.90 | |||||
2 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.85 | 1:08.96 | |||||
3 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 32.97 | 1:10.84 | |||||
4 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.25 | 1:14.48 | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.93 | 1:14.17 | |||||
2 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.65 | 1:14.96 | |||||
3 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | 1:15.30 | |||||
4 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.70 | 1:18.75 | |||||
5 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | GTI | 35.85 | 1:19.70 | |||||
6 | Mark Dimon | 2006 | GTI | 37.69 | 1:20.04 | |||||
7 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 37.10 | 1:22.88 | |||||
8 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.60 | 1:24.18 | |||||
9 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 44.14 | 1:33.85 | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.93 | 1:10.81 | |||||
2 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 34.03 | 1:13.16 | |||||
3 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.73 | 1:15.15 | |||||
4 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.72 | 1:15.75 | |||||
5 | Frederik William Holm | 2007 | GTI | 35.36 | 1:15.91 | |||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | GTI | 37.00 | 1:18.60 | |||||
7 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim | 38.30 | 1:18.83 | |||||
8 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim | 37.89 | 1:19.10 | |||||
9 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 38.08 | 1:19.48 | |||||
10 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.18 | 1:19.99 | |||||
11 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.99 | 1:21.55 | |||||
12 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.99 | 1:24.05 | |||||
13 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | 1:25.03 | |||||
14 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 37.59 | 1:25.70 | |||||
15 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim | 40.38 | 1:27.14 | |||||
16 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | GTI | 41.63 | 1:28.79 | |||||
17 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 39.22 | 1:29.80 | |||||
18 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.75 | 1:32.39 | |||||
19 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.95 | 1:32.68 | |||||
20 | Oliver Deren | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.47 | 1:49.87 | |||||
21 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.70 | 1:58.85 | |||||
- | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim | DSQ | SW7.6 75m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim | 37.37 | 1:22.03 | |||||
2 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | 1:23.81 | |||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 38.88 | 1:26.45 | |||||
4 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 42.84 | 1:28.75 | |||||
5 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim | 42.49 | 1:29.06 | |||||
6 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim | 40.68 | 1:29.44 | |||||
7 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.61 | 1:30.72 | |||||
8 | Pelle Chr. Severinsen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.61 | 1:32.26 | |||||
9 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.66 | 1:33.27 | |||||
10 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.17 | 1:34.65 | |||||
11 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.88 | 1:35.79 | |||||
12 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | GTI | 47.39 | 1:36.43 | |||||
13 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.31 | 1:36.58 | |||||
14 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 46.56 | 1:37.65 | |||||
15 | William Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.23 | 1:42.15 | |||||
16 | Clint Schrøder | 2008 | GTI | 47.82 | 1:45.36 | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 37.28 | 1:19.60 | |||||
2 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 44.00 | 1:35.82 | |||||
3 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 44.66 | 1:38.41 | |||||
4 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 44.87 | 1:40.15 | |||||
5 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 43.81 | 1:41.33 | |||||
6 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.43 | 1:43.45 | |||||
7 | Malte Scott Jensen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 47.70 | 1:43.47 | |||||
8 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.23 | 1:57.25 | |||||
9 | Bastian Eggert | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 57.06 | 1:59.46 | |||||
10 | Christian Tronier | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.08 | 2:11.81 | |||||
- | Mathias Søndergaard | 2009 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas Kristiansen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | SW6.2 25m | |||||
- | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | SW6.5 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 |