Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.35 | ||||||
2 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 41.46 | ||||||
3 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 41.49 | ||||||
4 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 41.63 | ||||||
5 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.68 | ||||||
6 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.95 | ||||||
7 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.83 | ||||||
8 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.40 | ||||||
9 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.99 | ||||||
10 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 44.52 | ||||||
11 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 44.66 | ||||||
12 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 45.04 | od3 | |||||
13 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.02 | ||||||
14 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 46.25 | ||||||
15 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 46.89 | ||||||
16 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.36 | ||||||
17 | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 48.27 | ||||||
18 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 48.31 | ||||||
19 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 48.33 | ||||||
20 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.68 | ||||||
21 | Karoline Toft Jacobsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 48.70 | ||||||
22 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 49.83 | ||||||
23 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.89 | ||||||
24 | Dyveke Larsen | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 50.11 | ||||||
25 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 50.68 | ||||||
26 | Melissa Walther Capito | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 51.20 | ||||||
27 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.21 | ||||||
28 | Selma Steinmann | 2009 | Sigma Swim Allerød | 51.37 | ||||||
29 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 55.31 | ||||||
- | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw4.4 | |||||
- | Silke Svendsen | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | sw6.4 | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.25 | ||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.90 | ||||||
3 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.37 | ||||||
4 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.61 | ||||||
5 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.88 | ||||||
6 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.26 | ||||||
7 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.76 | ||||||
8 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 40.20 | ||||||
9 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.59 | od2 | |||||
10 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 40.59 | od3 | |||||
11 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.56 | ||||||
12 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.85 | ||||||
13 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.90 | ||||||
14 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 41.97 | ||||||
15 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 42.03 | ||||||
15 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 42.03 | ||||||
17 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.07 | ||||||
18 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.10 | ||||||
19 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 42.27 | ||||||
20 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 42.38 | ||||||
21 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.39 | ||||||
22 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.43 | ||||||
23 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.54 | ||||||
24 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.74 | ||||||
25 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 43.03 | ||||||
26 | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.24 | ||||||
27 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.44 | ||||||
28 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.61 | ||||||
29 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.86 | ||||||
30 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.14 | ||||||
31 | Liv Frost Juhler | 2008 | JGI Svømning | 44.16 | ||||||
32 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.04 | od2 | |||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw6.4 | |||||
- | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | sw6.4 | |||||
- | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | sw6.2 | |||||
- | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | sw6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |