2019-09-21   07:43:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:14   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub    33.27        1:10.36   
Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense    34.94        1:14.20   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub    37.44        1:18.17   
Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense    39.73        1:20.70   
Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    36.71        1:20.80   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub    40.12        1:22.79   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense    39.45        1:22.84   
Johanne Terkelsen  2007  Svendborg Svømme Klub    39.39        1:24.00   
Andrea Wagner  2008  H2Odense    38.95        1:24.06   
10  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense    39.69        1:25.00   
11  Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense    41.12        1:29.13   
12  Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svømme Klub    39.76        1:29.16   
13  Maya Grøntved Gilling  2006  H2Odense    41.02        1:29.22   
14  Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense    41.68        1:29.23   
15  Rebekka Elholm  2009  H2Odense    41.86        1:29.87   
16  Trine Larsen  2009  Frem Odense    43.10        1:30.47   
17  Elvira Køstner Kristensen  2008  Frem Odense    41.70        1:31.48   
18  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub    44.87        1:33.41   
19  Luna Gilling  2008  H2Odense    45.07        1:34.57   
20  Ella Krogshede  2009  Nyborg Svømmeklub    45.29        1:42.87   
21  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense    51.27        1:45.47   
22  Kamille Caspersen  2009  Frem Odense    50.35        1:47.15   
23  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg Svømmeklub    50.09        1:51.97   
24  Caroline B. Guldborg  2009  Nyborg Svømmeklub    54.88        1:57.12   
25  Meta Ostenfeldt Müller  2010  H2Odense    50.21        2:02.75   
Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            DSQ  tyvstart 
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej ber. 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:14 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    29.68        1:02.67   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub    30.11        1:07.45   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    32.70        1:08.71   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    32.48        1:08.72   
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense    35.53        1:13.28   
Marcus Berg  2007  Svendborg Svømme Klub    35.93        1:14.48   
Pelle Svanberg Larsen  2006  Svendborg Svømme Klub    36.95        1:19.01   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    37.95        1:20.34   
Gustav Bøttiger  2008  H2Odense    35.23        1:20.48   
10  Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub    37.73        1:21.53   
11  Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense    38.65        1:24.04   
12  Jacob Landtved  2006  Ringe Svømme Klub    41.20        1:24.11   
13  Cristian Nørregaard  2005  Svendborg Svømme Klub    40.48        1:24.64   
14  Sylvester Neto  2007  Frem Odense    40.09        1:24.80   
15  Martin Kjeldsen  2007  H2Odense    39.47        1:26.69   
16  Besian Selaci  2007  H2Odense    40.49        1:27.44   
17  Viktor Hjortkær Wintervad  2008  Frem Odense    41.79        1:27.87   
18  Emil A. Larsen  2007  Frem Odense    42.37        1:28.54   
19  Hjalmer Lunden  2008  H2Odense    43.51        1:30.20   
20  Anders Beier  2007  H2Odense    43.78        1:32.83   
21  Phillip Gram  2006  H2Odense    43.36        1:33.71   
22  Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense    43.68        1:35.82   
23  Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense    45.93        1:37.22   
24  Oliver Jørgensen  2008  Frem Odense    46.23        1:37.34   
25  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub    45.14        1:37.80   
26  Emil Almind  2008  H2Odense    45.79        1:38.09   
27  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense    46.68        1:39.85   
28  Villads Birk  2009  H2Odense    44.26        1:43.67   
29  Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub    47.74        1:46.07   
30  Felix Nørgaard  2008  Nyborg Svømmeklub    48.80        1:46.22   
31  Anton Plauborg  2010  Ringe Svømme Klub    48.11        1:46.29   
32  Emil Borup  2008  Frem Odense    51.82        1:47.27   
33  Neset Demiral  2009  Frem Odense    49.44        1:52.22   
34  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense    51.41        1:53.89   
35  Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svømmeklub    54.10        1:55.99   
36  Otto Thuelund  2010  Nyborg Svømmeklub    1:06.29        2:20.81   
Bille Stokbæk  2009  H2Odense            DNS   
Villads Bjørndal Hansen  2010  Ringe Svømme Klub            DNS   
Andrew Wilstrup  2006  Svendborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Laurits Schou Petersen  2010  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub            33.20   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub            35.14   
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense            35.68   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub            36.26   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub            37.40   
Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense            38.18   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            38.89   
Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            42.38   
Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            47.37   
10  Hanh Kim Vu  2004  Frem Odense            48.18   
11  Frederikke Wood  2007  Frem Odense            51.60   
12  Amalie Jørgensen  2010  Frem Odense            52.90   
Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svømme Klub            DSQ  brystben 40m 
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009  Nyborg Svømmeklub            DSQ  asyn.bens. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:46   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2004  Tommerup Svømme Klub            29.33   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            29.57   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            34.80   
Kasper Cludts  2006  Ringe Svømme Klub            36.41   
Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub            48.10   
Felix Nørgaard  2008  Nyborg Svømmeklub            1:02.80   
Cristian Nørregaard  2005  Svendborg Svømme Klub            DSQ  1 hånd v.afslut 
Laurits Schou Petersen  2010  Nyborg Svømmeklub            DSQ  brystben 
Otto Thuelund  2010  Nyborg Svømmeklub            DSQ  async.armtag 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:46 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub    38.40        1:20.14   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense    40.76        1:23.06   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    41.70        1:26.60   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    42.67        1:27.88   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub    46.40        1:32.38   
Annabell Gram Schade  2005  Svendborg Svømme Klub    1:34.70        1:34.70   
Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub    49.51        1:45.12   
Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub    51.66        1:49.79   
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009  Nyborg Svømmeklub    57.22        2:06.12   
Lisa Bjergmann Jensen  2007  Frem Odense            DSQ  ej.fots.bev.25m 
Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub            DSQ  sv.på mave 51m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:50 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub    34.69        1:13.81   
Peter Borg Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    40.51        1:24.30   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub    43.45        1:32.72   
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense    48.10        1:42.06   
Otto Thuelund  2010  Nyborg Svømmeklub    1:07.91        2:19.71   
Villads Bjørndal Hansen  2010  Ringe Svømme Klub            DNS   
Emil Almind  2008  H2Odense            DSQ  ej fortsat bev.25m 
Felix Nørgaard  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  træk i banetov 49m 
Laurits Schou Petersen  2010  Nyborg Svømmeklub            DSQ  træk i banetov 26m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mette Bruun-Petersen  2001  Tommerup Svømme Klub    33.56  1:11.17  1:49.00    2:27.16   
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    35.67  1:17.28  1:59.46    2:40.24   
Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense    42.92  1:30.46  2:18.69    3:01.79   
Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense    41.24  1:29.86  2:19.04    3:03.87   
Andrea Wagner  2008  H2Odense    42.33  1:30.51  2:21.09    3:06.42   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense    43.84  1:35.92  2:30.80    3:23.51   
Maya Grøntved Gilling  2006  H2Odense    44.65  1:36.28  2:32.43    3:26.61   
Elvira Køstner Kristensen  2008  Frem Odense    46.41  1:40.70  2:35.32    3:27.85   
Luna Gilling  2008  H2Odense    48.55  1:44.71  2:41.42    3:32.73   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            DNS   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:16   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2004  Tommerup Svømme Klub    30.54  1:05.30  1:42.13    2:18.18   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub    40.59  1:29.36  2:18.04    3:02.34   
Gustav Bøttiger  2008  H2Odense    42.26  1:30.81  2:19.17    3:06.32   
Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense    43.20  1:32.72  2:21.98    3:09.92   
Martin Kjeldsen  2007  H2Odense    42.95  1:33.40  2:18.21    3:10.95   
Besian Selaci  2007  H2Odense    42.85  1:32.98  2:24.58    3:11.81   
Hjalmer Lunden  2008  H2Odense    46.85  1:41.20  2:35.08    3:24.74   
Phillip Gram  2006  H2Odense    48.27  1:41.59  2:35.61    3:26.50   
Anders Beier  2007  H2Odense    47.54  1:43.69  2:37.26    3:26.87   
10  Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense    47.66  1:42.25  2:38.48    3:30.63   
11  Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense    50.10  1:47.40  2:45.26    3:41.75   
12  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense    53.08  1:52.44  2:49.53    3:42.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:16 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense    37.63        1:24.51   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    42.10        1:33.18   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense    41.91        1:33.48   
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub    42.65        1:38.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:20   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    35.91        1:17.62   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    37.24        1:20.86   
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense    39.56        1:29.06   
Peter Borg Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    40.81        1:32.01   
Emil A. Larsen  2007  Frem Odense    48.25        1:41.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:20 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:31   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            30.47   
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub            33.42   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            34.81   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub            35.90   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub            36.85   
Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense            37.03   
Johanne Terkelsen  2007  Svendborg Svømme Klub            37.05   
Annabell Gram Schade  2005  Svendborg Svømme Klub            37.34   
Ghezal Fahim  2005  Frem Odense            37.72   
10  Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub            38.34   
11  Rebekka Elholm  2009  H2Odense            38.64   
12  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub            39.80   
13  Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense            40.25   
14  Elvira Køstner Kristensen  2008  Frem Odense            40.77   
15  Lisa Bjergmann Jensen  2007  Frem Odense            42.32   
16  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            47.97   
17  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg Svømmeklub            49.57   
18  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svømme Klub            49.67   
19  Ella Krogshede  2009  Nyborg Svømmeklub            50.46   
20  Meta Ostenfeldt Müller  2010  H2Odense            57.25   
21  Freja Kjellerup  2010  Nyborg Svømmeklub            1:17.78   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:31 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub            26.50   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            28.37   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            30.10   
Marcus Berg  2007  Svendborg Svømme Klub            33.46   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub            35.14   
Pelle Svanberg Larsen  2006  Svendborg Svømme Klub            35.18   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            39.65   
Villads Birk  2009  H2Odense            41.28   
Viktor Hjortkær Wintervad  2008  Frem Odense            41.36   
10  Oliver Jørgensen  2008  Frem Odense            43.72   
11  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            43.96   
12  Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svømmeklub            46.90   
13  Neset Demiral  2009  Frem Odense            48.13   
14  Emil Borup  2008  Frem Odense            48.16   
Bille Stokbæk  2009  H2Odense            DNS   
Villads Thrane  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:32 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    37.66        1:18.77   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub    39.01        1:23.05   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    42.56        1:29.07   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    43.01        1:30.97   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    46.47        1:43.02   
Hanh Kim Vu  2004  Frem Odense    45.67        1:43.13   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub    49.68        1:46.79   
Annabell Gram Schade  2005  Svendborg Svømme Klub    50.90        1:49.77   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub    51.01        1:50.11   
10  Johanne Terkelsen  2007  Svendborg Svømme Klub    52.92        1:56.11   
11  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub    56.23        1:58.27   
12  Frederikke Wood  2007  Frem Odense    56.04        1:58.74   
13  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense    1:00.60        2:04.85   
14  Trine Larsen  2009  Frem Odense    1:01.81        2:10.67   
15  Caroline B. Guldborg  2009  Nyborg Svømmeklub    1:02.20        2:12.92   
16  Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svømme Klub    1:01.22        2:14.71   
Amalie Jørgensen  2010  Frem Odense            DSQ  async arme 52m 
Kamille Caspersen  2009  Frem Odense            DSQ  async.ben 75m 
Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub            DSQ  async ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:57   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub    36.25        1:19.75   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    38.50        1:22.39   
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense    46.04        1:39.24   
Andrew Wilstrup  2006  Svendborg Svømme Klub    52.40        1:50.69   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub    54.64        1:54.56   
Emil Almind  2008  H2Odense    59.59        2:10.33   
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  crawlben 25m 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej samt.ber.50m 
Villads Thrane  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej samt.ber.50+100m 
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            DSQ  2 flyben 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:57 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Bruun-Petersen  2001  Tommerup Svømme Klub            34.12   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            36.72   
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            38.12   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            39.60   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub            39.76   
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense            40.75   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            41.82   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            44.65   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense            44.98   
10  Trine Larsen  2009  Frem Odense            47.11   
11  Luna Gilling  2008  H2Odense            47.48   
12  Andrea Wagner  2008  H2Odense            49.01   
13  Rebekka Elholm  2009  H2Odense            49.53   
14  Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense            51.51   
15  Kamille Caspersen  2009  Frem Odense            55.80   
16  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense            56.83   
17  Ella Krogshede  2009  Nyborg Svømmeklub            58.25   
18  Caroline B. Guldborg  2009  Nyborg Svømmeklub            58.64   
19  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg Svømmeklub            1:00.32   
20  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            1:03.47   
21  Meta Ostenfeldt Müller  2010  H2Odense            1:07.07   
Freja Kjellerup  2010  Nyborg Svømmeklub            DSQ  sv.på mave 25m 
Lisa Bjergmann Jensen  2007  Frem Odense            DSQ  ej fort.bev.25m 
Maya Grøntved Gilling  2006  H2Odense            DSQ  ej forts.bev.25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:02 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            30.80   
Gustav Jørgensen  2004  Tommerup Svømme Klub            33.36   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            35.23   
Gustav Bøttiger  2008  H2Odense            41.11   
Cristian Nørregaard  2005  Svendborg Svømme Klub            43.82   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub            44.40   
Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense            44.66   
Phillip Gram  2006  H2Odense            44.97   
Besian Selaci  2007  H2Odense            46.67   
10  Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense            47.70   
11  Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            48.67   
12  Anders Beier  2007  H2Odense            49.77   
13  Villads Birk  2009  H2Odense            49.89   
14  Martin Kjeldsen  2007  H2Odense            50.79   
15  Neset Demiral  2009  Frem Odense            51.69   
16  Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense            53.96   
17  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense            57.99   
18  Emil Borup  2008  Frem Odense            58.93   
19  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            59.70   
20  Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svømmeklub            1:03.83   
Bille Stokbæk  2009  H2Odense            DNS   
Andrew Wilstrup  2006  Svendborg Svømme Klub            DSQ  afslut på mave 
Hjalmer Lunden  2008  H2Odense            DSQ  sv på mave 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub    39.73        1:24.34   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    40.69        1:25.02   
Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense    41.55        1:28.87   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub    43.16        1:31.84   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub    42.19        1:32.54   
Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub    43.54        1:34.06   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub    46.12        1:37.86   
Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense    45.56        1:38.70   
Ghezal Fahim  2005  Frem Odense    50.02        1:40.63   
10  Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub    49.31        1:43.22   
11  Hanh Kim Vu  2004  Frem Odense    50.12        1:43.85   
12  Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub    49.68        1:48.45   
13  Frederikke Wood  2007  Frem Odense    55.99        1:52.31   
14  Amalie Jørgensen  2010  Frem Odense    54.38        1:54.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:27   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Cludts  2006  Ringe Svømme Klub    37.93        1:18.20   
Marcus Berg  2007  Svendborg Svømme Klub    42.47        1:28.62   
Pelle Svanberg Larsen  2006  Svendborg Svømme Klub    44.68        1:32.86   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub    46.65        1:36.94   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense    46.53        1:38.36   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub    48.19        1:39.18   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub    47.89        1:41.66   
Emil A. Larsen  2007  Frem Odense    50.40        1:43.40   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub    50.79        1:47.58   
10  Oliver Jørgensen  2008  Frem Odense    54.98        1:52.78   
11  Viktor Hjortkær Wintervad  2008  Frem Odense    54.63        1:59.01   
Anton Plauborg  2010  Ringe Svømme Klub            DSQ  async ben 20m 
Jacob Landtved  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  sv på mave 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:27 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tsk Tøser  2005  Tommerup Svømme Klub            2:09.02   
  Anne Bruun-Petersen  2007      32.45        32.45   
  Sofia Mortensen  2007      36.69        1:09.14   
  Mette Bruun-Petersen  2001      28.90        1:38.04   
  Rikke Bruun-Petersen  2005      30.98        2:09.02   
                     
Frem Piger 2  Frem Odense            2:18.33   
  Sava Mathilde Simonsen  2008      34.10        34.10   
  Bennedikte Kaae  2006      1:09.46        1:43.56   
  Victoria Juul Larsen  2006      34.77        2:18.33   
  Liva Vangsgaard  2006              2:18.33   
                     
K2 Piger  2008  Ringe Svømme Klub            2:29.18   
  Sara Lund Larsen  2008      41.66        41.66   
  Emilie Hemmeløff  2008      34.02        1:15.68   
  Sofie Bak  2008      35.82        1:51.50   
  Freja Zaugg Rasmussen  2008      37.68        2:29.18   
                     
O Girls  2006  H2Odense            2:38.47   
  Cornelia Gardias Peters  2008      40.23        40.23   
  Andrea Wagner  2008      36.95        1:17.18   
  Maya Grøntved Gilling  2006      41.53        1:58.71   
  Matilde A. B. Buch  2008      39.76        2:38.47   
                     
Talent Piger  2006  Ringe Svømme Klub            2:41.54   
  Ella Broby Henriksen  2009      40.58        40.58   
  Mille Lundgreen  2010      50.01        1:30.59   
  Frida Ploug  2007      32.23        2:02.82   
  Caroline Søgaard  2006      38.72        2:41.54   
                     
Frem Piger 1  Frem Odense            3:03.89   
  Amalie Jørgensen  2010      46.55        46.55   
  Kamille Caspersen  2009      48.75        1:35.30   
  Luna Tanggaard  2006      47.55        2:22.85   
  Frederikke Wood  2007      41.04        3:03.89   
                     
O Girls 1  2008  H2Odense            3:12.40   
  Luna Gilling  2008      39.55        39.55   
  Meta Ostenfeldt Müller  2010      57.21        1:36.76   
  Sarah Tranekjer  2008      55.35        2:32.11   
  Rebekka Elholm  2009      40.29        3:12.40   
                     
Rsk K1 Piger  Ringe Svømme Klub            DSQ  sv.3 tyvstart 
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      31.36        31.36   
  Mathilde Hvidberg  2007      30.62        1:01.98   
                     
Svendborg Piger 1  2006  Svendborg Svømme Klub            DSQ  sv. 1 tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2019         
 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Svendborg Drenge 1  2004  Svendborg Svømme Klub            1:56.76   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      26.36        26.36   
  William Romer Jørgensen  2005      27.57        53.93   
  Mads Kristensen  2005      30.59        1:24.52   
  Marcus Berg  2007      32.24        1:56.76   
                     
K1 Drenge  2005  Ringe Svømme Klub            1:56.80   
  Luca Hertzog  2005      27.93        27.93   
  Julius Schier  2006      30.53        58.46   
  Tobias Damsgaard  2006      30.40        1:28.86   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      27.94        1:56.80   
                     
O Boys  2007  H2Odense            2:35.23   
  Gustav Bøttiger  2008      36.70        36.70   
  Besian Selaci  2007      40.00        1:16.70   
  Martin Kjeldsen  2007      38.52        1:55.22   
  Louis Stæhr Bentsen  2010      40.01        2:35.23   
                     
Frem Drenge 2  Frem Odense            2:36.11   
  Thor Nymark Pedersen  2006      33.55        33.55   
  Conrad Elsborg Gorecki  2008      41.55        1:15.10   
  Sylvester Neto  2007      39.56        1:54.66   
  Emil A. Larsen  2007      41.45        2:36.11   
                     
K2 Drenge  2007  Ringe Svømme Klub            2:37.59   
  Laurits Damsted Lund  2007      39.37        39.37   
  Mathias Møller Nielsen  2008      41.55        1:20.92   
  Rasmus Bjerre  2008      27.66        1:48.58   
  Marius Lundsfryd  2008      49.01        2:37.59   
                     
O Boys 1  2006  H2Odense            2:52.72   
  Phillip Gram  2006      44.20        44.20   
  Anders Beier  2007      44.28        1:28.48   
  Hjalmer Lunden  2008      41.65        2:10.13   
  Silas Elving Kristiansen  2008      42.59        2:52.72   
                     
Frem Drenge 1  Frem Odense            3:03.68   
  Oliver Jørgensen  2008      44.10        44.10   
  Emil Borup  2008      47.05        1:31.15   
  Neset Demiral  2009      1:32.53        3:03.68   
  Viktor Hjortkær Wintervad  2008              3:03.68   
                     
O Boys 2  2008  H2Odense            3:05.39   
  Hjalte Vinther-Okholm  2008      45.35        45.35   
  Emil Almind  2008      49.15        1:34.50   
  Villads Birk  2009      44.05        2:18.55   
  Vitus Stæhr Bentsen  2012      46.84        3:05.39   
                     
Talent Drenge  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  sv. 2 tyvstart 
  Anton Plauborg  2010      47.22        47.22   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark