Results for RSK International
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Indledende afsnit
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 579 | 1:07.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.19 | |||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 504 | 1:10.98 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:09.35 | |||||||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | 460 | 1:13.20 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:15.11 | |||||||||
4 | Marloes Ekkelboom | 1997 | 453 | 1:13.53 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:10.26 | |||||||||
5 | Trine Johansen | 2002 | 422 | 1:15.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.89 | |||||||||
6 | Pauline Marker | 2002 | 419 | 1:15.49 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:15.64 | |||||||||
7 | Maria Mortensen | 1999 | 407 | 1:16.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.68 | |||||||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | 402 | 1:16.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.24 | |||||||||
9 | Hanna Duhn | 2001 | 397 | 1:16.83 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:16.62 | |||||||||
10 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 389 | 1:17.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.36 | |||||||||
11 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 389 | 1:17.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.57 | |||||||||
12 | Julie T. Sørensen | 2003 | 377 | 1:18.19 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:17.00 | |||||||||
13 | Sabrina Helper | 1998 | 374 | 1:18.38 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:18.93 | |||||||||
14 | Catharina Mundt | 1997 | 369 | 1:18.77 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:15.43 | |||||||||
15 | Felia Busk | 2000 | 365 | 1:19.07 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:25.07 | |||||||||
16 | Pipaluk Selbo | 2003 | 357 | 1:19.62 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:21.00 | |||||||||
17 | Bianca Skjerning | 2001 | 323 | 1:22.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.40 | |||||||||
18 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 320 | 1:22.59 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:22.00 | |||||||||
19 | Lynn Harmsen | 2002 | 318 | 1:22.75 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:21.81 | |||||||||
20 | Birte Mundt | 1998 | 315 | 1:23.01 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:22.12 | |||||||||
21 | Ellen Marie Wiege | 2003 | 204 | 1:35.90 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:45.00 | |||||||||
22 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 187 | 1:38.71 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | ||||||||||
23 | Lina Ebeling | 2002 | 139 | 1:48.97 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:50.70 | |||||||||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | DNS | |||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:16.85 | |||||||||
- | Marieke Haack | 2001 | DSQ | indadvendt.fød 50m | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:35.08 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 557 | 1:08.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.76 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 483 | 1:11.98 | ||||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
3 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 470 | 1:12.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.46 | |||||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 466 | 1:12.86 | ||||||
H2Odense | 1:19.36 | |||||||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | 452 | 1:13.63 | ||||||
H2Odense | 1:16.65 | |||||||||
6 | Svenja Niehaus | 2004 | 366 | 1:18.93 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:19.11 | |||||||||
7 | Sina Kamps | 2004 | 359 | 1:19.48 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:24.54 | |||||||||
8 | Nele Monse | 2005 | 356 | 1:19.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:20.79 | |||||||||
9 | Sina Duhn | 2004 | 342 | 1:20.74 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:27.25 | |||||||||
10 | Elena Küpers | 2004 | 337 | 1:21.16 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:23.94 | |||||||||
11 | Nikoline Thygesen | 2005 | 324 | 1:22.21 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:22.94 | |||||||||
12 | Lina Umbreit | 2004 | 321 | 1:22.45 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:26.74 | |||||||||
13 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 318 | 1:22.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.16 | |||||||||
14 | Kaja Lohuis | 2004 | 305 | 1:23.88 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:29.13 | |||||||||
15 | Rasmine Johansen | 2005 | 300 | 1:24.36 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:24.86 | |||||||||
16 | Anna Bouwkamp | 2004 | 291 | 1:25.25 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:29.28 | |||||||||
17 | Celina Marie Reher | 2004 | 242 | 1:30.62 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:29.19 | |||||||||
18 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | 232 | 1:31.92 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:32.42 | |||||||||
19 | Pia Offermann | 2005 | 215 | 1:34.21 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:39.34 | |||||||||
20 | Anna Dørk | 2004 | 177 | 1:40.59 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:41.88 | |||||||||
- | Iben Aalund | 2004 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.92 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 510 | 1:10.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.30 | |||||||||
2 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 453 | 1:13.54 | ||||||
H2Odense | 1:16.11 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 412 | 1:15.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.65 | |||||||||
4 | Christine Mols | 2006 | 409 | 1:16.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.30 | |||||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 369 | 1:18.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.46 | |||||||||
6 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 359 | 1:19.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.03 | |||||||||
7 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 354 | 1:19.83 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:22.16 | |||||||||
8 | Inken van Slooten | 2007 | 328 | 1:21.87 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:26.21 | |||||||||
9 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 307 | 1:23.74 | ||||||
Frem Odense | 1:23.86 | |||||||||
10 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 297 | 1:24.67 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:26.04 | |||||||||
11 | Joana Kalter | 2007 | 289 | 1:25.47 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:32.40 | |||||||||
12 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 284 | 1:25.90 | ||||||
Frem Odense | 1:27.01 | |||||||||
13 | Monica Munkbjerg | 2006 | 283 | 1:26.04 | ||||||
Frem Odense | 1:25.98 | |||||||||
14 | Dagmar Stahl | 2007 | 275 | 1:26.83 | ||||||
H2Odense | 1:27.82 | |||||||||
15 | Karoline Jørgensen | 2007 | 268 | 1:27.56 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:26.80 | |||||||||
16 | Celina Klæsøe | 2006 | 265 | 1:27.89 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:29.77 | |||||||||
17 | Frida Ploug | 2007 | 265 | 1:27.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.48 | |||||||||
18 | Andrea Høi Rasmussen | 2007 | 265 | 1:27.95 | ||||||
Frem Odense | 1:31.76 | |||||||||
19 | Olivia Ferreira | 2006 | 262 | 1:28.22 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:32.74 | |||||||||
20 | Isla Barsewisch von | 2007 | 259 | 1:28.61 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:33.00 | |||||||||
21 | Lena Burkert | 2006 | 253 | 1:29.27 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:30.64 | |||||||||
22 | Olivia Funder | 2006 | 245 | 1:30.27 | ||||||
H2Odense | 1:31.23 | |||||||||
23 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | 237 | 1:31.25 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:33.93 | |||||||||
24 | Helena Bett Andersen | 2007 | 237 | 1:31.30 | ||||||
Frem Odense | 1:29.56 | |||||||||
25 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 235 | 1:31.54 | ||||||
Frem Odense | 1:34.52 | |||||||||
26 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 231 | 1:32.00 | ||||||
H2Odense | 1:33.47 | |||||||||
27 | Thea Keinicke | 2007 | 225 | 1:32.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.04 | |||||||||
28 | Nele Ahuis | 2007 | 217 | 1:33.92 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:42.57 | |||||||||
29 | Merrit Pasternak | 2007 | 210 | 1:34.98 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:38.93 | |||||||||
30 | Viktoria Schiebener | 2006 | 209 | 1:35.17 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:43.30 | |||||||||
31 | Caroline Søgaard | 2006 | 205 | 1:35.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.15 | |||||||||
32 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 203 | 1:36.07 | ||||||
Frem Odense | 1:38.72 | |||||||||
33 | Stella Ulbrich | 2006 | 199 | 1:36.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:41.12 | |||||||||
34 | Bennedikte Kaae | 2006 | 197 | 1:37.06 | ||||||
Frem Odense | 1:36.02 | |||||||||
35 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | 190 | 1:38.21 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:46.11 | |||||||||
36 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 190 | 1:38.26 | ||||||
Frem Odense | 1:47.46 | |||||||||
37 | Melina Blohm | 2007 | 165 | 1:42.83 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:56.70 | |||||||||
38 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 146 | 1:47.18 | ||||||
Frem Odense | 1:54.39 | |||||||||
39 | Luna Tanggaard | 2006 | 144 | 1:47.79 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
40 | Antonia Viemann | 2006 | 105 | 1:59.41 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:53.02 | |||||||||
- | Delia Ameloh | 2006 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | 1:45.87 | |||||||||
- | Emily Knudsen | 2006 | DSQ | ej berør. 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Svenja Schmölders | 2006 | DSQ | ej ryglæg. 48m | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:35.92 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 335 | 1:21.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.98 | |||||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 278 | 1:26.49 | ||||||
Frem Odense | 1:27.59 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2008 | 272 | 1:27.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.04 | |||||||||
4 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 235 | 1:31.47 | ||||||
H2Odense | 1:32.11 | |||||||||
5 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 225 | 1:32.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.40 | |||||||||
6 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 203 | 1:36.09 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:37.22 | |||||||||
7 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 190 | 1:38.29 | ||||||
Frem Odense | 1:46.89 | |||||||||
8 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 189 | 1:38.35 | ||||||
H2Odense | 1:45.54 | |||||||||
9 | Trine Larsen | 2009 | 183 | 1:39.53 | ||||||
Frem Odense | 1:40.86 | |||||||||
10 | Ella Broby Henriksen | 2009 | 149 | 1:46.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.46 | |||||||||
11 | Johanna Dagmar Antje Petersen | 2009 | 128 | 1:52.07 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:59.37 | |||||||||
12 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 93 | 2:04.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mille Lundgreen | 2010 | 92 | 2:05.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kamille Caspersen | 2009 | DNF | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Andrea Wagner | 2008 | DSQ | async arme 10m | ||||||
H2Odense | 1:44.66 | |||||||||
- | Ida Mertz Andersen | 2010 | DSQ | async arme 20m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Mertz Andersen | 2008 | DSQ | indad vendt. fød. 50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |