Results for Regionalt Stævne Sjælland Syd 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne 2019 Syd | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 31.08 | ||||||
3 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.17 | ||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 31.34 | ||||||
5 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 33.20 | ||||||
6 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.28 | ||||||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.35 | ||||||
8 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.65 | ||||||
9 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.69 | ||||||
10 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 34.03 | ||||||
11 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 34.10 | ||||||
12 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 34.15 | ||||||
13 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 34.27 | ||||||
14 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 34.45 | ||||||
15 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.36 | ||||||
16 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 35.61 | ||||||
17 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.72 | ||||||
18 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.75 | ||||||
19 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 35.78 | ||||||
20 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.58 | ||||||
21 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.63 | ||||||
22 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 36.76 | ||||||
23 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 37.83 | ||||||
24 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 38.82 | ||||||
- | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.33 | ||||||
2 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 33.76 | ||||||
3 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.23 | ||||||
4 | Aimée Overby Traberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.05 | ||||||
5 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 35.59 | ||||||
6 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 36.00 | ||||||
7 | Ella Strange | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 36.52 | ||||||
8 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 37.15 | ||||||
9 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 37.30 | ||||||
10 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 37.47 | ||||||
11 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 37.51 | ||||||
12 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.98 | ||||||
13 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.18 | ||||||
14 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.59 | ||||||
15 | Emma Thomns | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 38.65 | ||||||
16 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 38.84 | ||||||
17 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 38.86 | ||||||
18 | Caroline Milling | 2009 | Solrød Svømmeklub | 38.87 | ||||||
19 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 38.89 | ||||||
20 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 38.99 | ||||||
21 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 39.67 | ||||||
22 | Mikala Valentin Eggertsen | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 39.85 | ||||||
23 | Emma Simonsen | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 40.10 | ||||||
24 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 40.38 | ||||||
25 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 40.44 | ||||||
26 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 40.49 | ||||||
27 | Mikkeline Larsen | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 40.60 | ||||||
28 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 40.99 | ||||||
29 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 41.36 | ||||||
30 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 41.71 | ||||||
31 | Ida Larsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.74 | ||||||
32 | Emma Metasch Rueløkke | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.82 | ||||||
33 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 42.07 | ||||||
34 | Dicte Rønman | 2009 | Solrød Svømmeklub | 42.53 | ||||||
35 | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | 42.58 | ||||||
36 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.74 | ||||||
37 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 42.85 | ||||||
38 | Mille Mouritzen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.19 | ||||||
39 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 43.27 | ||||||
40 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.60 | ||||||
41 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.60 | ||||||
42 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 45.72 | ||||||
43 | Selma Birgisdottir | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.53 | ||||||
- | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:30 |