2020-10-30   16:44:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vantaan Pärskeet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Janely Poppy Liiva 2009 Vanders 17.44
2 Lilia Jyvä 2009 Vanders 17.53 +0.09
3 Milanna Miettinen 2010 Vanders 18.86 +1.42
4 Kajsa Strandberg 2011 Vanders 19.35 +1.91
5 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda 20.15 +2.71
6 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda 20.46 +3.02
7 Jenna Tuomainen 2009 Vanders 20.82 +3.38
8 Unna Palaste 2009 Vanders 21.75 +4.31
9 Kädli Niilo 2010 Vanders 22.66 +5.22
Event official at: 7.9.2019 10.01.06
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda 19.08
2 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda 22.76 +3.68
Event official at: 7.9.2019 10.01.06
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iina Pirilä 2006 Vanders 16.44
Event official at: 7.9.2019 10.01.06
2019-09-07 10.32.40 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Meuronen 2009 Vanders 18.64
2 Justus Lipiäinen 2009 Vanders 19.14 +0.50
3 Valtteri Vaahtola 2009 Vanders 20.25 +1.61
4 Urho Leppälä 2010 Vanders 20.29 +1.65
Event official at: 7.9.2019 10.02.03
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ukko-Pekka Tuomainen 2008 Vanders 19.67
Event official at: 7.9.2019 10.02.03
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sampo Nord 2005 Vanders 14.35
Event official at: 7.9.2019 10.02.03
2019-09-07 10.33.03 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 3, 100m Perhosuinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 321 1:19.69
50m: 36.42
100m: 1:19.69
(43.27)
Event official at: 7.9.2019 10.09.07
Event 3, 100m Perhosuinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milla Kiviranta 2006 Vanders 447 1:11.38
50m: 33.30
100m: 1:11.38
(38.08)
2 Saana Perkkiö 2005 Kampuksen Plaani 385 1:15.02 +3.64
50m: 34.05
100m: 1:15.02
(40.97)
3 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders 343 1:17.99 +6.61
50m: 36.30
100m: 1:17.99
(41.69)
4 Hilda Kupila 2006 Vanders 324 1:19.43 +8.05
50m: 36.50
100m: 1:19.43
(42.93)
5 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani 300 1:21.51 +10.13
50m: 38.20
100m: 1:21.51
(43.31)
6 Amanda Vanhanen 2006 Simmis Grani 168 1:38.80 +27.42
50m: 42.80
100m: 1:38.80
(56.00)
- Melissa Miettinen 2005 Vanders DNS
Event official at: 7.9.2019 10.09.07
Event 3, 100m Perhosuinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Taiga Yritys 2003 Kampuksen Plaani 510 1:08.34
50m: 32.36
100m: 1:08.34
(35.98)
2 Aino Paju 2003 Vanders 466 1:10.42 +2.08
50m: 32.10
100m: 1:10.42
(38.32)
3 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani 261 1:25.43 +17.09
50m: 37.21
100m: 1:25.43
(48.22)
Event official at: 7.9.2019 10.09.07
Event 3, 100m Perhosuinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Haltia 1999 Vanders 612 1:04.29
50m: 29.48
100m: 1:04.29
(34.81)
2 Mariel Mylly 2001 Järvenpään Uintiklubi 493 1:09.11 +4.82
50m: 32.03
100m: 1:09.11
(37.08)
3 Annika Toiviainen 2002 Helsingin Uimarit 366 1:16.29 +12.00
50m: 34.19
100m: 1:16.29
(42.10)
Event official at: 7.9.2019 10.09.07
2019-09-07 10.32.23 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 4, 100m Perhosuinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eetu Autio 2007 Uimaseura Aquila 256 1:15.70
50m: 35.42
100m: 1:15.70
(40.28)
2 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 155 1:29.42 +13.72
50m: 39.33
100m: 1:29.42
(50.09)
Event official at: 7.9.2019 10.13.27
Event 4, 100m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda 134 1:33.82
50m: 39.65
100m: 1:33.82
(54.17)
- Aleksandr Logvin 2006 Vanders DNS
Event official at: 7.9.2019 10.13.27
Event 4, 100m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jesse Lintusalo 2004 Vanders 330 1:09.51
50m: 32.52
100m: 1:09.51
(36.99)
2 Yufei Meng 2004 Simmis Grani 290 1:12.58 +3.07
50m: 33.40
100m: 1:12.58
(39.18)
Event official at: 7.9.2019 10.13.27
Event 4, 100m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Mäkinen 2002 Vanders 635 55.91
50m: 25.39
100m: 55.91
(30.52)
2 Tapio Junninen 1995 Vanders 618 56.44 +0.53
50m: 26.64
100m: 56.44
(29.80)
3 Kasper Envalds 2001 Vanders 540 59.02 +3.11
50m: 27.43
100m: 59.02
(31.59)
Event official at: 7.9.2019 10.13.27
2019-09-07 10.32.17 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ilona Kallio 2009 Vanders 267 39.85
2 Aleksandra Lopatina 2009 Vanders 181 45.37 +5.52
3 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani 174 45.96 +6.11
4 Janely Poppy Liiva 2009 Vanders 149 48.39 +8.54
5 Auli Hakkarainen 2009 Vanders 142 49.16 +9.31
6 Veera Tawast 2009 Simmis Grani 142 49.19 +9.34
7 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda 140 49.42 +9.57
8 Kajsa Strandberg 2011 Vanders 111 53.27 +13.42
9 Jenna Tuomainen 2009 Vanders 102 54.93 +15.08
10 Kädli Niilo 2010 Vanders 101 55.06 +15.21
11 Unna Palaste 2009 Vanders 90 57.14 +17.29
- Milanna Miettinen 2010 Vanders DSQ sw 6.4
Event official at: 7.9.2019 10.24.16
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veera Oila 2007 Vanders 284 39.03
2 Mona Laiho 2008 Vanders 283 39.07 +0.04
3 Fiia Immonen 2008 Vanders 264 40.01 +0.98
4 Sumedha Jha 2007 Vanders 250 40.71 +1.68
5 Armi Hakkarainen 2008 Vanders 225 42.20 +3.17
6 Nea Risku 2007 Vanders 197 44.07 +5.04
7 Jade Jyrävä 2008 Vanders 195 44.24 +5.21
8 Veera Ahvenainen 2008 Vanders 174 45.95 +6.92
9 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda 157 47.54 +8.51
10 Tytti Nuorkivi 2008 Vanders 140 49.42 +10.39
- Friida Prittinen 2008 Vanders DSQ sw 6.2
Event official at: 7.9.2019 10.24.16
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 Vanders 488 32.59
2 Iina Rissanen 2005 Vanders 465 33.12 +0.53
3 Venla Almira 2006 Simmis Grani 291 38.73 +6.14
4 Iina Pirilä 2006 Vanders 244 41.04 +8.45
Event official at: 7.9.2019 10.24.16
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Liinu Louhikoski 2004 Vanders 549 31.34
2 Vilja Grundström 2003 Vanders 521 31.90 +0.56
Event official at: 7.9.2019 10.24.16
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Haltia 1999 Vanders 601 30.41
2 Milla Nikkanen 2002 Vanders 536 31.60 +1.19
3 Jasmin Vacker 1999 Vanders 389 35.15 +4.74
Event official at: 7.9.2019 10.24.16
2019-09-07 10.32.11 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Justus Lipiäinen 2009 Vanders 69 54.02
2 Urho Leppälä 2010 Vanders 65 55.13 +1.11
- Joona Meuronen 2009 Vanders DSQ sw 6.2
- Valtteri Vaahtola 2009 Vanders DNS
Event official at: 7.9.2019 10.31.25
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Daniel Kajava 2007 Vanders 221 36.70
2 Joona Korte 2007 Simmis Grani 157 41.13 +4.43
3 Esa Währn 2008 Vanders 155 41.36 +4.66
4 Mathias Eerola 2008 Simmis Grani 147 42.01 +5.31
5 Elias Nord 2008 Vanders 133 43.47 +6.77
6 Konstantin Terekhov 2008 Vanders 107 46.71 +10.01
7 Peik Pasanen 2007 Vanders 99 48.02 +11.32
8 Samuli Liikamaa 2008 Vanders 90 49.44 +12.74
9 Ukko-Pekka Tuomainen 2008 Vanders 87 50.04 +13.34
Event official at: 7.9.2019 10.31.25
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leo Währn 2005 Vanders 379 30.68
2 Antti Musikka 2005 Vanders 330 32.15 +1.47
3 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani 253 35.10 +4.42
4 Daniel Guzhov 2006 Vanders 196 38.21 +7.53
Event official at: 7.9.2019 10.31.25
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Justus Holtari 2004 Simmis Grani 303 33.08
2 Yufei Meng 2004 Simmis Grani 299 33.20 +0.12
3 Miko Mikkola 2004 Simmis Wanda 258 34.88 +1.80
Event official at: 7.9.2019 10.31.25
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Junninen 1995 Vanders 529 27.46
Event official at: 7.9.2019 10.31.25
2019-09-07 10.32.04 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 7, 400m Vapaauinti Naiset 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 Vanders 485 4:58.46
50m: 34.15
100m: 1:10.87
(36.72)
150m: 1:48.16
(37.29)
200m: 2:26.55
(38.39)
250m: 3:05.20
(38.65)
300m: 3:43.54
(38.34)
350m: 4:21.46
(37.92)
400m: 4:58.46
(37.00)
2 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders 442 5:07.67 +9.21
50m: 34.77
100m: 1:12.82
(38.05)
150m: 1:51.72
(38.90)
200m: 2:31.23
(39.51)
250m: 3:10.36
(39.13)
300m: 3:50.01
(39.65)
350m: 4:29.51
(39.50)
400m: 5:07.67
(38.16)
3 Ada Oila 2005 Vanders 394 5:19.84 +21.38
50m: 35.41
100m: 1:15.43
(40.02)
150m: 1:56.26
(40.83)
200m: 2:37.27
(41.01)
250m: 3:18.15
(40.88)
300m: 3:59.52
(41.37)
350m: 4:40.26
(40.74)
400m: 5:19.84
(39.58)
4 Hilda Kupila 2006 Vanders 382 5:23.09 +24.63
50m: 35.44
100m: 1:15.71
(40.27)
150m: 1:57.16
(41.45)
200m: 2:39.37
(42.21)
250m: 3:21.38
(42.01)
300m: 4:02.85
(41.47)
350m: 4:43.53
(40.68)
400m: 5:23.09
(39.56)
5 Lumi Nokso 2005 Uimaseura Aquila 361 5:29.08 +30.62
50m: 34.56
100m: 1:13.52
(38.96)
150m: 1:54.71
(41.19)
200m: 2:37.71
(43.00)
250m: 3:21.48
(43.77)
300m: 4:04.43
(42.95)
350m: 4:47.04
(42.61)
400m: 5:29.08
(42.04)
6 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 361 5:29.23 +30.77
50m: 36.57
100m: 1:18.37
(41.80)
150m: 2:01.31
(42.94)
200m: 2:44.18
(42.87)
250m: 3:26.77
(42.59)
300m: 4:09.23
(42.46)
350m: 4:50.66
(41.43)
400m: 5:29.23
(38.57)
- Iina Rissanen 2005 Vanders DNS
Event official at: 7.9.2019 11.08.15
Event 7, 400m Vapaauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eevi Peltonen 2004 Uimaseura Aquila 436 5:09.26
50m: 34.07
100m: 1:12.38
(38.31)
150m: 1:52.27
(39.89)
200m: 2:32.89
(40.62)
250m: 3:12.90
(40.01)
300m: 3:53.52
(40.62)
350m: 4:32.73
(39.21)
400m: 5:09.26
(36.53)
Event official at: 7.9.2019 11.08.15
Event 7, 400m Vapaauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Maria Yritys 2002 Kampuksen Plaani 563 4:43.98
50m: 32.19
100m: 1:07.17
(34.98)
150m: 1:42.78
(35.61)
200m: 2:18.76
(35.98)
250m: 2:54.53
(35.77)
300m: 3:30.89
(36.36)
350m: 4:07.72
(36.83)
400m: 4:43.98
(36.26)
2 Tuisku Grundström 2002 Vanders 485 4:58.29 +14.31
50m: 33.42
100m: 1:09.64
(36.22)
150m: 1:46.74
(37.10)
200m: 2:25.05
(38.31)
250m: 3:03.72
(38.67)
300m: 3:41.93
(38.21)
350m: 4:20.86
(38.93)
400m: 4:58.29
(37.43)
Event official at: 7.9.2019 11.08.15
2019-09-07 11.08.38 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 8, 400m Vapaauinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Valtteri Muranen 2005 Uimaseura Aquila 304 5:15.33
50m: 35.28
100m: 1:14.46
(39.18)
150m: 1:54.50
(40.04)
200m: 2:34.47
(39.97)
250m: 3:14.69
(40.22)
300m: 3:54.81
(40.12)
350m: 4:35.59
(40.78)
400m: 5:15.33
(39.74)
2 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda 279 5:24.59 +9.26
50m: 35.52
100m: 1:16.41
(40.89)
150m: 1:58.29
(41.88)
200m: 2:41.02
(42.73)
250m: 3:21.91
(40.89)
300m: 4:03.55
(41.64)
350m: 4:45.07
(41.52)
400m: 5:24.59
(39.52)
Event official at: 7.9.2019 11.14.26
Event 8, 400m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda 272 5:27.44
50m: 34.22
100m: 1:14.49
(40.27)
150m: 1:57.44
(42.95)
200m: 2:40.17
(42.73)
250m: 3:22.68
(42.51)
300m: 4:05.45
(42.77)
350m: 4:47.59
(42.14)
400m: 5:27.44
(39.85)
2 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda 258 5:32.98 +5.54
50m: 34.31
100m: 1:14.38
(40.07)
150m: 1:56.95
(42.57)
200m: 2:40.21
(43.26)
250m: 3:24.44
(44.23)
300m: 4:07.28
(42.84)
350m: 4:50.82
(43.54)
400m: 5:32.98
(42.16)
Event official at: 7.9.2019 11.14.26
Event 8, 400m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kasper Envalds 2001 Vanders 662 4:03.53
50m: 27.23
100m: 57.48
(30.25)
150m: 1:28.35
(30.87)
200m: 1:59.56
(31.21)
250m: 2:30.70
(31.14)
300m: 3:02.17
(31.47)
350m: 3:33.45
(31.28)
400m: 4:03.53
(30.08)
Event official at: 7.9.2019 11.14.26
2019-09-07 11.14.52 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 9, 100m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veera Oila 2007 Vanders 342 1:11.80
50m: 34.61
100m: 1:11.80
(37.19)
2 Fiia Immonen 2008 Vanders 286 1:16.22 +4.42
50m: 36.08
100m: 1:16.22
(40.14)
3 Armi Hakkarainen 2008 Vanders 271 1:17.60 +5.80
50m: 37.25
100m: 1:17.60
(40.35)
4 Ilona Kallio 2009 Vanders 243 1:20.43 +8.63
50m: 37.28
100m: 1:20.43
(43.15)
5 Friida Prittinen 2008 Vanders 238 1:21.08 +9.28
50m: 38.83
100m: 1:21.08
(42.25)
6 Sumedha Jha 2007 Vanders 221 1:23.01 +11.21
50m: 37.31
100m: 1:23.01
(45.70)
7 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders 216 1:23.70 +11.90
50m: 38.25
100m: 1:23.70
(45.45)
8 Melissa Paukkunen 2008 Vanders 206 1:24.99 +13.19
50m: 39.85
100m: 1:24.99
(45.14)
9 Nea Risku 2007 Vanders 182 1:28.61 +16.81
50m: 40.48
100m: 1:28.61
(48.13)
10 Nora Ilieva 2008 Vanders 165 1:31.58 +19.78
50m: 44.07
100m: 1:31.58
(47.51)
11 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda 151 1:34.30 +22.50
50m: 44.24
100m: 1:34.30
(50.06)
12 Vanja Ilieva 2008 Vanders 149 1:34.68 +22.88
50m: 45.03
100m: 1:34.68
(49.65)
13 Veera Ahvenainen 2008 Vanders 148 1:34.90 +23.10
50m: 45.10
100m: 1:34.90
(49.80)
14 Auli Hakkarainen 2009 Vanders 148 1:34.95 +23.15
50m: 45.43
100m: 1:34.95
(49.52)
15 Tytti Nuorkivi 2008 Vanders 134 1:38.09 +26.29
50m: 46.51
100m: 1:38.09
(51.58)
Event official at: 7.9.2019 11.27.22
Event 9, 100m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani 459 1:05.13
50m: 31.80
100m: 1:05.13
(33.33)
2 Saana Perkkiö 2005 Kampuksen Plaani 441 1:05.99 +0.86
50m: 31.78
100m: 1:05.99
(34.21)
3 Milla Kiviranta 2006 Vanders 408 1:07.72 +2.59
50m: 32.73
100m: 1:07.72
(34.99)
4 Rebekka Ritmala 2006 Vanders 403 1:07.99 +2.86
50m: 32.90
100m: 1:07.99
(35.09)
5 Saga Koho 2005 Uimaseura Aquila 386 1:09.01 +3.88
50m: 32.35
100m: 1:09.01
(36.66)
6 Amanda Vanhanen 2006 Simmis Grani 335 1:12.34 +7.21
50m: 36.19
100m: 1:12.34
(36.15)
7 Venla Almira 2006 Simmis Grani 295 1:15.41 +10.28
50m: 36.52
100m: 1:15.41
(38.89)
8 Nina Sundberg 2006 Vanders 288 1:16.08 +10.95
50m: 36.14
100m: 1:16.08
(39.94)
9 Milma Tammikorpi 2006 Simmis Wanda 248 1:19.96 +14.83
50m: 37.25
100m: 1:19.96
(42.71)
10 emmalina piitulainen 2006 Simmis Wanda 243 1:20.51 +15.38
50m: 36.89
100m: 1:20.51
(43.62)
11 Neea Nurmela 2006 Vanders 212 1:24.17 +19.04
50m: 37.94
100m: 1:24.17
(46.23)
12 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda 197 1:26.22 +21.09
50m: 41.41
100m: 1:26.22
(44.81)
Event official at: 7.9.2019 11.27.22
Event 9, 100m Vapaauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saana Yritys 2003 Kampuksen Plaani 576 1:00.37
50m: 28.94
100m: 1:00.37
(31.43)
2 Aino Paju 2003 Vanders 402 1:08.07 +7.70
50m: 32.02
100m: 1:08.07
(36.05)
3 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani 394 1:08.51 +8.14
50m: 32.45
100m: 1:08.51
(36.06)
4 Tinka Rokka 2003 Uimaseura Aquila 316 1:13.73 +13.36
50m: 34.63
100m: 1:13.73
(39.10)
Event official at: 7.9.2019 11.27.22
Event 9, 100m Vapaauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milla Nikkanen 2002 Vanders 554 1:01.15
50m: 29.03
100m: 1:01.15
(32.12)
2 Maria Yritys 2002 Kampuksen Plaani 472 1:04.51 +3.36
50m: 31.13
100m: 1:04.51
(33.38)
3 Jasmin Vacker 1999 Vanders 438 1:06.14 +4.99
50m: 30.68
100m: 1:06.14
(35.46)
4 Mariel Mylly 2001 Järvenpään Uintiklubi 422 1:06.95 +5.80
50m: 32.10
100m: 1:06.95
(34.85)
Event official at: 7.9.2019 11.27.22
2019-09-07 11.27.46 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 10, 100m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eetu Autio 2007 Uimaseura Aquila 305 1:06.71
50m: 31.95
100m: 1:06.71
(34.76)
2 Daniel Kajava 2007 Vanders 253 1:10.98 +4.27
50m: 33.69
100m: 1:10.98
(37.29)
3 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 232 1:13.09 +6.38
50m: 35.99
100m: 1:13.09
(37.10)
4 Leo Lonkola 2007 Vanders 168 1:21.33 +14.62
50m: 38.62
100m: 1:21.33
(42.71)
5 Esa Währn 2008 Vanders 157 1:23.22 +16.51
50m: 38.28
100m: 1:23.22
(44.94)
6 Lauri Rantsi 2008 Vanders 156 1:23.48 +16.77
50m: 38.99
100m: 1:23.48
(44.49)
7 Elias Nord 2008 Vanders 137 1:26.98 +20.27
50m: 40.48
100m: 1:26.98
(46.50)
8 Onni Tuohino 2008 Vanders 124 1:29.97 +23.26
50m: 42.05
100m: 1:29.97
(47.92)
9 Arthur Patteri 2008 Vanders 106 1:34.78 +28.07
50m: 43.08
100m: 1:34.78
(51.70)
10 Peik Pasanen 2007 Vanders 93 1:38.91 +32.20
50m: 46.40
100m: 1:38.91
(52.51)
- Samuli Liikamaa 2008 Vanders DSQ sw 10.8
Event official at: 7.9.2019 11.37.52
Event 10, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leo Währn 2005 Vanders 485 57.17
50m: 27.21
100m: 57.17
(29.96)
2 Sampo Nord 2005 Vanders 274 1:09.18 +12.01
50m: 32.81
100m: 1:09.18
(36.37)
3 Henri Hietto 2005 Simmis Wanda 272 1:09.35 +12.18
50m: 32.49
100m: 1:09.35
(36.86)
4 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani 260 1:10.35 +13.18
50m: 33.44
100m: 1:10.35
(36.91)
5 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda 251 1:11.16 +13.99
50m: 33.65
100m: 1:11.16
(37.51)
6 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani 251 1:11.22 +14.05
50m: 33.78
100m: 1:11.22
(37.44)
7 Dominic Konstantinov 2006 Vanders 240 1:12.26 +15.09
50m: 34.05
100m: 1:12.26
(38.21)
8 Elmo Taipale 2005 Uimaseura Aquila 232 1:13.06 +15.89
50m: 34.84
100m: 1:13.06
(38.22)
9 Mihhail Janson 2006 Simmis Wanda 232 1:13.08 +15.91
50m: 33.96
100m: 1:13.08
(39.12)
10 Daniel Guzhov 2006 Vanders 228 1:13.55 +16.38
50m: 34.31
100m: 1:13.55
(39.24)
11 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda 227 1:13.57 +16.40
50m: 35.21
100m: 1:13.57
(38.36)
- Aleksandr Logvin 2006 Vanders DNS
- Markus Malmivaara 2006 Vanders DNS
Event official at: 7.9.2019 11.37.52
Event 10, 100m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Yufei Meng 2004 Simmis Grani 372 1:02.44
50m: 31.33
100m: 1:02.44
(31.11)
2 Justus Holtari 2004 Simmis Grani 367 1:02.76 +0.32
50m: 29.68
100m: 1:02.76
(33.08)
3 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda 272 1:09.34 +6.90
50m: 32.48
100m: 1:09.34
(36.86)
Event official at: 7.9.2019 11.37.52
Event 10, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Mäkinen 2002 Vanders 736 49.77
50m: 23.65
100m: 49.77
(26.12)
2 Aarne Myllynen 2002 Järvenpään Uintiklubi 400 1:00.97 +11.20
50m: 28.03
100m: 1:00.97
(32.94)
Event official at: 7.9.2019 11.37.52
2019-09-07 11.38.17 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alysa Saarelainen 2009 Vanders 190 49.78
2 Veera Tawast 2009 Simmis Grani 176 51.06 +1.28
3 Milanna Miettinen 2010 Vanders 129 56.57 +6.79
4 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani 129 56.63 +6.85
5 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda 116 58.63 +8.85
6 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda 95 1:02.71 +12.93
- Unna Palaste 2009 Vanders DSQ sw 7.6
- Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda DSQ sw 4.4
Event official at: 7.9.2019 11.45.50
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 345 40.81
2 Jade Jyrävä 2008 Vanders 189 49.89 +9.08
3 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda 131 56.37 +15.56
- Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda DSQ sw 7.2
Event official at: 7.9.2019 11.45.50
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milla Strandberg 2005 Vanders 513 35.76
2 Melissa Miettinen 2005 Vanders 485 36.44 +0.68
3 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani 454 37.26 +1.50
4 Ada Oila 2005 Vanders 331 41.40 +5.64
5 Iina Pirilä 2006 Vanders 243 45.87 +10.11
6 Neea Nurmela 2006 Vanders 177 50.94 +15.18
Event official at: 7.9.2019 11.45.50
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Liinu Louhikoski 2004 Vanders 481 36.55
2 Vilhelmiina Leppänen 2003 Cetus Espoo 429 37.96 +1.41
3 Tinka Rokka 2003 Uimaseura Aquila 306 42.50 +5.95
Event official at: 7.9.2019 11.45.50
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuisku Grundström 2002 Vanders 498 36.12
Event official at: 7.9.2019 11.45.50
2019-09-07 11.46.08 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 12, 50m Rintauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Valtteri Vaahtola 2009 Vanders 69 1:01.27
Event official at: 7.9.2019 11.49.04
Event 12, 50m Rintauinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jere Pasanen 2008 Vanders 69 1:01.41
- Onni Tuohino 2008 Vanders DSQ sw 4.4
- Mathias Eerola 2008 Simmis Grani DSQ sw 7.5
Event official at: 7.9.2019 11.49.04
Event 12, 50m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elmo Taipale 2005 Uimaseura Aquila 164 46.04
2 Reko Mikkonen 2006 Vanders 132 49.49 +3.45
Event official at: 7.9.2019 11.49.04
Event 12, 50m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda 321 36.86
2 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda 250 40.05 +3.19
Event official at: 7.9.2019 11.49.04
Event 12, 50m Rintauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Erik Nurmi 2001 Vanders 689 28.58
Event official at: 7.9.2019 11.49.04
2019-09-07 11.51.33 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaan Pärskeet
Organizer:
Place: Myyrmäki Vanders
Pool: 25m Competition Date: syys 7, 2019 to syys 7, 2019
Event 13, 100m Sekauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 418 1:15.56
50m: 35.35
100m: 1:15.56
(40.21)
2 Fiia Immonen 2008 Vanders 267 1:27.71 +12.15
50m: 42.89
100m: 1:27.71
(44.82)
3 Friida Prittinen 2008 Vanders 251 1:29.53 +13.97
50m: 42.06
100m: 1:29.53
(47.47)
4 Mona Laiho 2008 Vanders 245 1:30.30 +14.74
50m: 38.54
100m: 1:30.30
(51.76)
5 Ilona Kallio 2009 Vanders 214 1:34.36 +18.80
50m: 41.55
100m: 1:34.36
(52.81)
6 Melissa Paukkunen 2008 Vanders 212 1:34.69 +19.13
50m: 44.21
100m: 1:34.69
(50.48)
7 Armi Hakkarainen 2008 Vanders 203 1:36.13 +20.57
50m: 44.34
100m: 1:36.13
(51.79)
8 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders 193 1:37.65 +22.09
50m: 44.38
100m: 1:37.65
(53.27)
9 Alysa Saarelainen 2009 Vanders 180 1:39.94 +24.38
50m: 47.76
100m: 1:39.94
(52.18)
10 Nora Ilieva 2008 Vanders 180 1:40.01 +24.45
50m: 47.04
100m: 1:40.01
(52.97)
11 Aleksandra Lopatina 2009 Vanders 179 1:40.23 +24.67
50m: 45.90
100m: 1:40.23
(54.33)
12 Vanja Ilieva 2008 Vanders 151 1:45.91 +30.35
50m: 52.11
100m: 1:45.91
(53.80)
13 Tytti Nuorkivi 2008 Vanders 138 1:49.26 +33.70
50m: 51.87
100m: 1:49.26
(57.39)
Event official at: 7.9.2019 12.04.12
Event 13, 100m Sekauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 Vanders 439 1:14.34
50m: 31.99
100m: 1:14.34
(42.35)
2 Milla Kiviranta 2006 Vanders 430 1:14.84 +0.50
50m: 35.44
100m: 1:14.84
(39.40)
3 Iina Rissanen 2005 Vanders 396 1:16.89 +2.55
50m: 34.55
100m: 1:16.89
(42.34)
4 Rebekka Ritmala 2006 Vanders 356 1:19.72 +5.38
50m: 37.40
100m: 1:19.72
(42.32)
5 Lumi Nokso 2005 Uimaseura Aquila 355 1:19.74 +5.40
50m: 38.46
100m: 1:19.74
(41.28)
6 Hilda Kupila 2006 Vanders 351 1:20.05 +5.71
50m: 35.81
100m: 1:20.05
(44.24)
7 Ada Oila 2005 Vanders 341 1:20.87 +6.53
50m: 38.06
100m: 1:20.87
(42.81)
8 Venla Almira 2006 Simmis Grani 267 1:27.72 +13.38
50m: 42.02
100m: 1:27.72
(45.70)
9 Saga Koho 2005 Uimaseura Aquila 249 1:29.82 +15.48
50m: 41.58
100m: 1:29.82
(48.24)
10 Nina Sundberg 2006 Vanders 235 1:31.48 +17.14
50m: 42.32
100m: 1:31.48
(49.16)
11 emmalina piitulainen 2006 Simmis Wanda 228 1:32.40 +18.06
50m: 42.95
100m: 1:32.40
(49.45)
12 Milma Tammikorpi 2006 Simmis Wanda 203 1:36.02 +21.68
50m: 46.46
100m: 1:36.02
(49.56)
13 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda 199 1:36.70 +22.36
50m: 44.80
100m: 1:36.70
(51.90)
- Milla Strandberg 2005 Vanders DNS
- Melissa Miettinen 2005 Vanders DNS
Event official at: 7.9.2019 12.04.12
Event 13, 100m Sekauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Grundström 2003 Vanders 564 1:08.39
50m: 30.94
100m: 1:08.39
(37.45)
2 Saana Yritys 2003 Kampuksen Plaani 561 1:08.50 +0.11
50m: 31.50
100m: 1:08.50
(37.00)
3 Liinu Louhikoski 2004 Vanders 491 1:11.62 +3.23
50m: 32.31
100m: 1:11.62
(39.31)
4 Taiga Yritys 2003 Kampuksen Plaani 427 1:15.00 +6.61
50m: 34.45
100m: 1:15.00
(40.55)
5 Matilda Nyberg 2004 Helsingin Uimarit 325 1:22.19 +13.80
50m: 37.42
100m: 1:22.19
(44.77)
Event official at: 7.9.2019 12.04.12
Event 13, 100m Sekauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Haltia 1999 Vanders 577 1:07.84
50m: 30.69
100m: 1:07.84
(37.15)
Event official at: 7.9.2019 12.04.12
2019-09-07 12.04.37 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document