Resultater for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.82 | 1:28.31 | |||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.96 | 1:31.13 | |||||
3 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 43.75 | 1:32.12 | |||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.59 | 1:34.97 | |||||
5 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 45.62 | 1:36.37 | |||||
6 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 47.16 | 1:40.13 | |||||
7 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 46.93 | 1:40.42 | |||||
8 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.92 | 1:41.77 | |||||
9 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.21 | 1:44.73 | |||||
10 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 48.85 | 1:44.95 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.40 | 1:17.78 | |||||
2 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | 1:17.92 | |||||
3 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.82 | 1:18.01 | |||||
4 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.22 | 1:18.76 | |||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.10 | 1:20.67 | |||||
6 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.71 | 1:21.11 | |||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.85 | 1:23.49 | |||||
8 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.47 | 1:24.06 | |||||
9 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.39 | 1:25.83 | |||||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.03 | 1:26.13 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.80 | 1:18.79 | |||||
2 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.15 | 1:20.28 | |||||
3 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 38.23 | 1:20.81 | |||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 38.88 | 1:22.17 | |||||
5 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.09 | 1:24.20 | |||||
6 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.23 | 1:24.28 | |||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.13 | 1:24.80 | |||||
8 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.13 | 1:25.05 | |||||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 40.40 | 1:25.44 | |||||
10 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 41.43 | 1:29.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:45 |