Results for Efterårsstævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.30 | 1:15.04 | 1:56.76 | 2:38.15 | |||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.79 | 1:23.56 | 2:08.54 | 2:52.17 | |||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.71 | 1:23.93 | 2:08.49 | 2:52.86 | |||
4 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 39.21 | 1:23.46 | 2:07.83 | 2:53.01 | |||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.77 | 1:24.40 | 2:08.80 | 2:53.21 | |||
6 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.49 | 1:23.63 | 2:09.02 | 2:53.99 | |||
7 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.29 | 1:25.42 | 2:10.58 | 2:54.37 | |||
8 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.62 | 1:24.61 | 2:10.38 | 2:55.16 | |||
9 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 39.68 | 1:24.07 | 2:11.18 | 2:56.91 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 40.38 | 1:25.42 | 2:10.67 | 2:58.06 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.76 | 1:27.58 | 2:13.72 | 2:59.29 | |||
12 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.54 | 1:28.96 | 2:15.23 | 3:00.04 | |||
13 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.76 | 1:28.61 | 2:14.80 | 3:00.14 | |||
14 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 40.97 | 1:27.39 | 2:14.33 | 3:00.39 | |||
15 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.48 | 1:27.26 | 2:14.24 | 3:00.59 | |||
16 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.45 | 1:28.20 | 2:15.71 | 3:02.41 | |||
17 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.98 | 1:27.27 | 2:15.05 | 3:03.23 | |||
18 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.04 | 1:27.56 | 2:15.46 | 3:03.63 | |||
19 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.56 | 1:29.59 | 2:18.16 | 3:05.75 | |||
20 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 42.17 | 1:29.33 | 2:17.24 | 3:06.16 | |||
21 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.30 | 1:32.20 | 2:22.53 | 3:13.00 | |||
22 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 44.23 | 1:34.40 | 2:25.46 | 3:15.00 | |||
23 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.56 | 1:37.90 | 2:29.47 | 3:21.11 | |||
24 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.61 | 1:40.62 | 2:32.02 | 3:21.37 | |||
25 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.81 | 1:38.38 | 2:31.16 | 3:21.50 | |||
26 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.77 | 1:37.03 | 2:29.90 | 3:22.54 | |||
27 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 47.00 | 1:39.57 | 2:33.65 | 3:26.40 | |||
28 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.65 | 1:38.74 | 2:33.23 | 3:27.65 | |||
29 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 47.32 | 1:41.94 | 2:37.01 | 3:31.30 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.87 | 1:31.99 | 2:25.56 | 3:22.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:32 |