Tulokset Efterårsstævne 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag indledende
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.09 | 1:02.47 | 1:36.27 | 2:07.53 | |||
2 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.34 | 1:04.02 | 1:38.50 | 2:12.27 | |||
3 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.49 | 1:06.00 | 1:41.42 | 2:15.72 | |||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.30 | 1:07.10 | 1:42.57 | 2:17.07 | |||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.22 | 1:06.67 | 1:42.20 | 2:18.03 | |||
6 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 31.54 | 1:06.81 | 1:43.35 | 2:19.14 | |||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 32.68 | 1:08.44 | 1:44.82 | 2:20.10 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.54 | 1:08.27 | 1:45.46 | 2:21.30 | |||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.74 | 1:09.11 | 1:46.02 | 2:21.89 | |||
10 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | 1:08.95 | 1:46.29 | 2:22.61 | |||
11 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 33.20 | 1:09.53 | 1:46.24 | 2:22.76 | |||
12 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.54 | 1:10.02 | 1:47.14 | 2:23.36 | |||
13 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 33.00 | 1:09.69 | 1:48.28 | 2:25.28 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.13 | 1:11.91 | 1:49.71 | 2:26.33 | |||
15 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.32 | 1:13.86 | 1:50.91 | 2:27.55 | |||
16 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.48 | 1:12.35 | 1:51.10 | 2:27.87 | |||
17 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.21 | 1:13.70 | 1:51.77 | 2:28.11 | |||
18 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.86 | 1:11.43 | 1:49.73 | 2:28.19 | |||
19 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.60 | 1:13.21 | 1:53.02 | 2:31.15 | |||
20 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.02 | 1:13.09 | 1:52.50 | 2:31.57 | |||
21 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.69 | 1:14.59 | 1:53.31 | 2:32.30 | |||
22 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.33 | 1:12.87 | 1:53.62 | 2:34.75 | |||
23 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.45 | 1:13.57 | 1:54.89 | 2:35.05 | |||
24 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.71 | 1:14.03 | 1:54.91 | 2:35.39 | |||
25 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.83 | 1:15.85 | 1:56.66 | 2:35.55 | |||
26 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 35.54 | 1:15.28 | 1:57.96 | 2:37.54 | |||
27 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 34.93 | 1:15.54 | 1:58.77 | 2:40.89 | |||
28 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.32 | 1:15.44 | 2:00.37 | 2:43.32 | |||
29 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.22 | 1:19.39 | 2:02.73 | 2:45.32 | Deltager ikke i finalen | ||
30 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.42 | 1:20.03 | 2:03.60 | 2:45.67 | |||
31 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.36 | 1:20.07 | 2:04.66 | 2:45.84 | |||
32 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.22 | 1:19.19 | 2:02.82 | 2:45.90 | |||
33 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.21 | 1:25.21 | 2:08.31 | 2:51.00 | |||
34 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.62 | 1:21.19 | 2:07.94 | 2:53.96 | |||
35 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 37.93 | 1:22.47 | 2:09.48 | 2:54.32 | Deltager ikke i finalen | ||
36 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 40.88 | 1:26.10 | 2:11.41 | 2:57.17 | |||
37 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 40.66 | 1:26.30 | 2:14.27 | 2:59.02 | |||
38 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.48 | 1:23.83 | 2:12.34 | 3:00.28 | |||
39 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.62 | 1:27.94 | 2:15.88 | 3:00.30 | |||
40 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 41.49 | 1:26.83 | 2:14.99 | 3:02.02 | |||
41 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.15 | 1:27.72 | 2:15.37 | 3:03.23 | |||
42 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 42.69 | 1:30.35 | 2:19.89 | 3:07.83 | |||
43 | Isabella Kongstad | 2006 | Svømmeklubben Syd | 40.91 | 1:28.68 | 2:20.63 | 3:10.69 | |||
- | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.71 | 1:19.06 | 2:05.39 | 2:52.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 |