Results for Efterårsstævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag finaler
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.44 | ||||||
2 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 52.89 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.00 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 44.60 | ||||||
2 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 48.13 | ||||||
3 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.68 | ||||||
4 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 50.21 | ||||||
5 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 52.12 | ||||||
6 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.13 | ||||||
7 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.06 | ||||||
8 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 55.82 | ||||||
9 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.32 | ||||||
- | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 10.8 tape skuldre | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.22 | ||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.49 | ||||||
3 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.76 | ||||||
4 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.98 | ||||||
5 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.36 | ||||||
6 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.43 | ||||||
7 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.83 | ||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.43 | ||||||
9 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.45 | ||||||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.34 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.64 | ||||||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.79 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.85 | ||||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.94 | ||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.05 | ||||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.26 | ||||||
7 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.98 | ||||||
8 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.43 | ||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | ||||||
- | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 7.1 2 flyben star | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:51 |