Results for Efterårsstævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag finaler
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 29.10 | 1:01.36 | |||||
2 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 33.46 | 1:09.17 | |||||
3 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.64 | 1:15.38 | |||||
4 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 35.98 | 1:15.65 | |||||
5 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.50 | 1:15.98 | |||||
6 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.51 | 1:16.19 | |||||
7 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.70 | 1:20.23 | |||||
8 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.90 | 1:20.51 | |||||
9 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.27 | 1:22.09 | |||||
10 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 40.05 | 1:23.62 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 27.38 | 56.16 | |||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 28.08 | 58.89 | |||||
3 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.14 | 59.01 | |||||
4 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.02 | 1:01.76 | |||||
5 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.86 | 1:02.08 | |||||
6 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 30.16 | 1:02.18 | |||||
7 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.19 | 1:02.25 | |||||
8 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.57 | 1:06.60 | |||||
9 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 33.69 | 1:11.02 | |||||
- | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 25.39 | 54.08 | |||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 26.12 | 54.70 | |||||
3 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 26.33 | 56.18 | |||||
4 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.16 | 56.81 | |||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.16 | 58.25 | |||||
6 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.49 | 58.27 | |||||
7 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.81 | 58.89 | |||||
8 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.12 | 59.48 | |||||
9 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 29.49 | 1:01.43 | |||||
10 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.92 | 1:01.72 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 |