2020-02-29   09:39:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NIU mästerskapen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tordagen den 5 september

Document
Resultat
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
Gren 12, 4x50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Filborna Skolan 19 Filbornaskolan 1:42.76
Oscar Elfers 2002 AL9102 25.03 25.03
Angelina Agrell 2003 AR6803 27.17 52.20
Kajsa Gustavsson 2001 AW2401 27.69 1:19.89
Emil Hassling 2000 AC1900 22.87 1:42.76
2 Umeå Elitidrottsgym. Mix 17 Umeå Elitidrottsgym. 1:44.39 +1.63
Felix Bengs-Stattin 2002 AD4702 24.24 24.24
Iyas Kalash 2004 AO4304 25.52 49.76
Tindra Norling 2003 BH7203 27.31 1:17.07
Johanna Persson 2003 BB4803 27.32 1:44.39
3 Polhemskolan mix 18 Polhemskolan 1:45.06 +2.30
Dennie Halilovic 2002 AC0702 25.10 25.10
Moa Karlsson 2002 AC1202 28.56 53.66
Jens Christiansen 2001 AJ7901 23.81 1:17.47
Clara Steen 2003 BE3603 27.59 1:45.06
4 Väsby Nya Gymnasium mix 18 Väsby Nya Gymnasium 1:45.27 +2.51
Martin Melinder 2001 AG1301 25.96 25.96
William Lernå 2002 AF4102 25.62 51.58
Tova Andersson 2001 AH8201 27.08 1:18.66
Ebba Andersson 2001 AL2601 26.61 1:45.27
5 Malmö Idrottsgym. Mix 18 Malmö Idrottsgym. 1:45.72 +2.96
Johanna Ingner 2002 AI4202 28.74 28.74
Ester Eilertsson 2003 AE0203 28.82 57.56
Elias Persson 2002 AI7902 22.99 1:20.55
Gustaf Palmqvist 2001 AC5101 25.17 1:45.72
6 ProCivitas Mix 18 ProCivitas 1:46.37 +3.61
Robin Falk 2001 AJ9101 25.14 25.14
Carl Gerstenfeld 2002 AI5902 25.98 51.12
Isabelle Sering 2002 AI2602 27.08 1:18.20
Matilda Hoff 2003 AG6803 28.17 1:46.37
7 Sundsvalls Gymnasium 19 Sundsvalls gymnasium 1:46.50 +3.74
Gloria Muzito 2002 BO6202 26.35 26.35
Christopher Andrén 2000 AK0100 25.15 51.50
Jakob Wassberg 2003 AR7103 26.47 1:17.97
Saga Persson 2003 AI1203 28.53 1:46.50
8 Sandagymnasiet mix 17 Sandagymnasiet 1:46.88 +4.12
Job Sanders 2003 AF2703 25.64 25.64
Gabriel Eriksson 2004 AT2504 25.93 51.57
Annie Hegmegi 2003 AA1403 28.07 1:19.64
Jazmina Hedqvist 2002 AQ5402 27.24 1:46.88
9 Ehrensvärdska gymnasiet mix 17 Ehrensvärdska gymnasiet 1:47.46 +4.70
Linn Rosenius 2002 AA4602 28.02 28.02
Disa Gladher 2002 AA2202 28.40 56.42
Marcus Barkrot 2002 AD7502 25.26 1:21.68
Elias Nilsson 2002 AD9502 25.78 1:47.46
10 Sven-Erikssongymnasiet 18 Sven-Erikssongymnasiet 1:48.28 +5.52
David Reinholdsson 2002 AI3502 25.12 25.12
Linus Holmdahl 2001 AE4101 26.77 51.89
Linn Thid 2003 AG5803 27.92 1:19.81
Tindra Aminoff 2003 AU5403 28.47 1:48.28
11 Solna Gymnasium Mix 17 Solna Gymnasium 1:48.79 +6.03
Erik Falk 2003 AL0103 25.74 25.74
Leonardo Montes 2002 AN2902 24.82 50.56
Jenny Virtanen 2002 BS0202 29.42 1:19.98
Sofia Voigt 2003 BF0803 28.81 1:48.79
12 Sthlm Idrottsgym. Mix 16 Stockholm Idrottsgym. 1:49.43 +6.67
Simon Seel 2003 AO0903 26.97 26.97
Albin Eriksson 2003 AF3503 25.01 51.98
Cecilia Viberg 2003 AU1603 29.18 1:21.16
Saliha Colic 2003 AX8803 28.27 1:49.43
13 Uddevalla gymnasium mix 18 Uddevalla gymnasium 1:51.12 +8.36
Oskar Gustafson 2002 AE1302 26.12 26.12
Jakob Josephson 2002 AN8102 25.52 51.64
Lovisa Alsop 2001 AJ9601 29.51 1:21.15
Matilda Torén 2001 AO1601 29.97 1:51.12
14 Fredrika Bremergymnasiet Mix 18 Fredrika Bremergymnasiet 1:51.72 +8.96
Anton Mylläri 2001 AB9501 25.22 25.22
Julius Grell 2003 AS9903 26.56 51.78
Michelle Aspberg 2002 AT8402 31.06 1:22.84
Elin Lundgren 2003 AW2603 28.88 1:51.72
15 Tibble mix 18 Tibble Gymnasium 1:51.85 +9.09
Wilhelm Muzikants 2001 AJ2901 27.25 27.25
Victor Karell 2003 AF7103 27.70 54.95
Olivia Svensson 2003 CA4203 29.11 1:24.06
Thilda Ström 2003 AT5803 27.79 1:51.85
2019-09-10 16:01:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner