2021-02-25   00:52:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NIU mästerskapen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tordagen den 5 september

Document
Resultat
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
Gren 14, 4x100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Filborna Skolan 19 Filbornaskolan 606 3:55.24
Stefan Varga 2000 AH3500 27.66 57.79 57.79
Gustav Persson 2000 AJ4500 30.65 1:05.68 2:03.47
William Kerman 2001 AA6501 27.19 58.00 3:01.47
Oscar Elfers 2002 AL9102 25.64 53.77 3:55.24
2 Fredrika Bremergymnasiet her 18 Fredrika Bremergymnasiet 565 4:00.77 +5.53
Mattias Kvist 2003 AB5503 30.70 1:03.19 1:03.19
Markus Charlton 2001 AD7701 30.20 1:04.69 2:07.88
Anton Mylläri 2001 AB9501 27.39 59.40 3:07.28
Klaudius  Schreck 2001 AN2701 25.20 53.49 4:00.77
3 Polhemskolan herr 18 Polhemskolan 557 4:02.05 +6.81
Arvid Nilsson 2003 AK4303 29.93 1:01.58 1:01.58
Filip Salbrink 2002 AH6502 32.17 1:10.06 2:11.64
David Falk 2003 AD3103 25.91 56.88 3:08.52
Jens Christiansen 2001 AJ7901 24.94 53.53 4:02.05
4 Malmö Idrottsgym. Herr 18 Malmö Idrottsgym. 555 4:02.34 +7.10
Gustaf Palmqvist 2001 AC5101 31.86 1:05.90 1:05.90
Gustav Englund 2001 AO6701 30.98 1:06.68 2:12.58
Joar Modigh 2001 AO1101 27.68 59.94 3:12.52
Elias Persson 2002 AI7902 23.96 49.82 4:02.34
5 Väsby Nya Gymnasium herr 18 Väsby Nya Gymnasium 543 4:04.07 +8.83
Gustav Leifsen 2002 30.83 1:03.04 1:03.04
William Lernå 2002 AF4102 31.54 1:07.83 2:10.87
Christopher Lindholm 2002 AQ1702 27.69 58.83 3:09.70
Martin Melinder 2001 AG1301 26.27 54.37 4:04.07
6 Solna Gymnasium Herr 18 Solna Gymnasium 532 4:05.72 +10.48
Philip Bentzer 2001 AH6701 30.00 1:02.26 1:02.26
David Neuhardt 2003 AU6103 31.59 1:08.27 2:10.53
Andreas Wallén 2002 AP9302 27.58 59.22 3:09.75
Erik Falk 2003 AL0103 26.55 55.97 4:05.72
7 Sandagymnasiet herr 16 Sandagymnasiet 483 4:13.71 +18.47
Viktor Henrysson 2003 AE5303 30.68 1:03.67 1:03.67
Gabriel Eriksson 2004 AT2504 32.95 1:11.47 2:15.14
Dennis Partanen 2003 AI5703 28.70 1:02.93 3:18.07
Job Sanders 2003 AF2703 26.58 55.64 4:13.71
8 Sundsvalls Gymnasium 17 Sundsvalls gymnasium 479 4:14.54 +19.30
Robin Björklund 2002 AA9502 28.73 1:00.03 1:00.03
Jonathan Nilsson 2003 AD5103 33.18 1:11.87 2:11.90
Melker Rosengren 2003 AR1903 27.81 1:03.96 3:15.86
Jakob Wassberg 2003 AR7103 27.98 58.68 4:14.54
9 Sthlm Idrottsgym. Herr 18 Stockholm Idrottsgym. 459 4:18.13 +22.89
Simon Seel 2003 AO0903 34.20 1:09.76 1:09.76
Jakub Majta 2003 AV9703 32.37 1:08.34 2:18.10
Albin Eriksson 2003 AF3503 28.63 1:04.89 3:22.99
Gabriel Henkel 2001 AS3301 26.49 55.14 4:18.13
10 Uddevalla gymnasium 18 Uddevalla gymnasium 452 4:19.37 +24.13
Edwin Larsson 2001 AB3501 30.73 1:04.29 1:04.29
Oskar Gustafson 2002 AE1302 31.81 1:08.28 2:12.57
Charlie Tranberg 2002 AK5102 31.82 1:09.72 3:22.29
Jakob Josephson 2002 AN8102 27.29 57.08 4:19.37
11 ProCivitas Herr 18 ProCivitas 446 4:20.56 +25.32
Bo Beckman 2002 AI4902 30.73 1:03.67 1:03.67
Svante Vilhelmsson 2003 AQ0503 33.77 1:13.96 2:17.63
Robin Falk 2001 AJ9101 28.44 1:04.12 3:21.75
Carl Gerstenfeld 2002 AI5902 27.51 58.81 4:20.56
2019-09-10 16:01:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner