2019-12-16   09:57:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NIU mästerskapen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tordagen den 5 september

Document
Resultat
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
Gren 15, 4x100m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Sannarpsgymnasiet 17 Sannarpsgymnasiet 634 4:22.04
Wilma Svensson 2002 BK8402 32.48 1:08.21 1:08.21
Moa Bergdahl 2003 BB8603 33.85 1:11.85 2:20.06
Mellie Wijk 2002 AM1602 28.90 1:02.52 3:22.58
Karin Widerberg 2003 AO3803 28.60 59.46 4:22.04
2 Sandagymnasiet dam 18 Sandagymnasiet 613 4:25.09 +3.05
Annie Hegmegi 2003 AA1403 32.15 1:05.71 1:05.71
Cornelia Johansson 2003 AF1803 35.83 1:17.04 2:22.75
Wilma Johansson 2001 AT7401 28.99 1:02.27 3:25.02
Tova Magnusson 2002 AC5802 28.38 1:00.07 4:25.09
3 Filborna Skolan 19 Filbornaskolan 605 4:26.12 +4.08
Julia Stenhård 2000 AN1200 31.13 1:03.99 1:03.99
Lisa Bengtsson 2002 AE5802 34.89 1:14.03 2:18.02
Angelina Agrell 2003 AR6803 30.35 1:06.45 3:24.47
Kajsa Gustavsson 2001 AW2401 29.14 1:01.65 4:26.12
4 Väsby Nya Gymnasium dam 18 Väsby Nya Gymnasium 594 4:27.77 +5.73
Roya Tittelbach 2003 AF7603 33.23 1:09.43 1:09.43
Julia Björkén 2001 AL1601 33.99 1:13.19 2:22.62
Tova Andersson 2001 AH8201 30.03 1:05.75 3:28.37
Ebba Andersson 2001 AL2601 27.76 59.40 4:27.77
5 Sundsvalls Gymnasium 17 Sundsvalls gymnasium 581 4:29.79 +7.75
Frida Florén 2004 AB1404 34.62 1:12.81 1:12.81
Elsa Bergh 2002 AG7202 35.44 1:15.15 2:27.96
Elise Öberg 2002 AE8402 31.02 1:05.44 3:33.40
Gloria Muzito 2002 BO6202 26.94 56.39 4:29.79
6 Polhemskolan dam 17 Polhemskolan 565 4:32.29 +10.25
Viktoria Dellhede 2003 AD2403 33.75 1:07.31 1:07.31
Boel Bergquist 2003 BI2803 37.03 1:18.64 2:25.95
Clara Steen 2003 BE3603 29.35 1:04.24 3:30.19
Moa Karlsson 2002 AC1202 29.89 1:02.10 4:32.29
7 Sthlm Idrottsgym. Dam 18 Stockholm Idrottsgym. 547 4:35.23 +13.19
Cecilia Viberg 2003 AU1603 35.46 1:12.85 1:12.85
Alexandra Vartiainen 2001 BW1801 34.00 1:13.07 2:25.92
Alexandra Jensen 2001 BG6801 31.51 1:07.40 3:33.32
Saliha Colic 2003 AX8803 29.42 1:01.91 4:35.23
8 Tibble Dam 18 Tibble Gymnasium 521 4:39.85 +17.81
Emilia Forsberg 2003 BN9203 34.33 1:09.88 1:09.88
Smilla Hedlund 2001 BH5801 36.71 1:18.11 2:27.99
Embla Börjesson 2002 AZ1802 32.34 1:10.75 3:38.74
Esther Rydbeck Nordén 2001 BN8801 29.46 1:01.11 4:39.85
9 Umeå Elitidrottsgym. dam 18 Umeå Elitidrottsgym. 511 4:41.52 +19.48
Maja Byström 2003 BS3603 33.46 1:08.26 1:08.26
Wilma Henriksson 2001 BM9601 35.92 1:18.32 2:26.58
Johanna Persson 2003 BB4803 32.05 1:12.76 3:39.34
Tindra Norling 2003 BH7203 30.40 1:02.18 4:41.52
10 Fredrika Bremergymnasiet da 17 Fredrika Bremergymnasiet 475 4:48.57 +26.53
Alwa Widmark 2002 AN4402 34.13 1:11.88 1:11.88
Elin Lundgren 2003 AW2603 39.12 1:24.44 2:36.32
Klara Possman 2003 BA6803 31.80 1:08.94 3:45.26
Hilma Hagberg Moberg 2003 BO9803 30.23 1:03.31 4:48.57
11 Uddevalla gymnasium 18 Uddevalla gymnasium 463 4:50.95 +28.91
Daniella Alström 2003 AM7203 35.25 1:14.38 1:14.38
Lovisa Alsop 2001 AJ9601 35.99 1:18.46 2:32.84
Matilda Torén 2001 AO1601 32.09 1:10.26 3:43.10
Emilia Ström 2002 AD0602 32.29 1:07.85 4:50.95
2019-09-10 16:01:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner