2020-01-24   10:26:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NIU mästerskapen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tordagen den 5 september

Document
Resultat
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
Gren 22, 100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Malmö Idrottsgym. 50.43
50m: 24.56
100m: 50.43
(25.87)
2 Felix Bengs-Stattin 2002 Umeå Elitidrottsgym. 53.16 +2.73
50m: 26.69
100m: 53.16
(26.47)
3 Oscar Elfers 2002 Filbornaskolan 53.95 +3.52
50m: 26.41
100m: 53.95
(27.54)
4 Anton Mylläri 2001 Fredrika Bremergymnasiet 53.97 +3.54
50m: 26.18
100m: 53.97
(27.79)
5 Dennie Halilovic 2002 Polhemskolan 54.28 +3.85
50m: 26.49
100m: 54.28
(27.79)
6 David Reinholdsson 2002 Sven-Erikssongymnasiet 54.62 +4.19
50m: 26.38
100m: 54.62
(28.24)
7 Mattias Kvist 2003 Fredrika Bremergymnasiet 55.65 +5.22
50m: 26.68
100m: 55.65
(28.97)
8 Erik Falk 2003 Solna Gymnasium 56.31 +5.88
50m: 27.06
100m: 56.31
(29.25)
9 Job Sanders 2003 Sandagymnasiet 56.39 +5.96
50m: 27.05
100m: 56.39
(29.34)
10 Arvid Nilsson 2003 Polhemskolan 56.47 +6.04
50m: 27.23
100m: 56.47
(29.24)
11 Alvin Eriksson 2003 Växjös Gymnasieskolor 56.85 +6.42
50m: 27.75
100m: 56.85
(29.10)
12 Gloria Muzito 2002 Sundsvalls gymnasium 56.89 +6.46
50m: 28.26
100m: 56.89
(28.63)
12 Christopher Lindholm 2002 Väsby Nya Gymnasium 56.89 +6.46
50m: 27.88
100m: 56.89
(29.01)
14 Liam Bech 2003 Malmö Idrottsgym. 56.97 +6.54
50m: 28.28
100m: 56.97
(28.69)
15 Eric Hansson 2002 Väsby Nya Gymnasium 57.00 +6.57
50m: 27.52
100m: 57.00
(29.48)
16 Albin Eriksson 2003 Stockholm Idrottsgym. 57.13 +6.70
50m: 27.31
100m: 57.13
(29.82)
17 Patrik Petkoczi 2002 Sandagymnasiet 57.83 +7.40
50m: 28.24
100m: 57.83
(29.59)
18 Oliver Erneholm 2003 Solna Gymnasium 57.86 +7.43
50m: 27.90
100m: 57.86
(29.96)
19 Victor Halldén 2000 Väsby Nya Gymnasium 58.12 +7.69
50m: 28.14
100m: 58.12
(29.98)
20 Jakob Josephson 2002 Uddevalla gymnasium 58.19 +7.76
50m: 28.58
100m: 58.19
(29.61)
21 Philip Bentzer 2001 Solna Gymnasium 58.41 +7.98
50m: 28.83
100m: 58.41
(29.58)
22 Jonathan Sandqvist 2003 Fredrika Bremergymnasiet 58.49 +8.06
50m: 28.29
100m: 58.49
(30.20)
23 Julius Grell 2003 Fredrika Bremergymnasiet 58.70 +8.27
50m: 28.06
100m: 58.70
(30.64)
24 Tova Andersson 2001 Väsby Nya Gymnasium 58.91 +8.48
50m: 28.19
100m: 58.91
(30.72)
25 Jakob Wassberg 2003 Sundsvalls gymnasium 59.41 +8.98
50m: 28.62
100m: 59.41
(30.79)
26 William Malmborg 2003 Väsby Nya Gymnasium 59.49 +9.06
50m: 29.09
100m: 59.49
(30.40)
27 Vilhelm Andersson 2002 Malmö Idrottsgym. 59.58 +9.15
50m: 28.59
100m: 59.58
(30.99)
28 David Engström 2001 Sven-Erikssongymnasiet 59.74 +9.31
50m: 28.46
100m: 59.74
(31.28)
29 Jazmina Hedqvist 2002 Sandagymnasiet 1:01.16 +10.73
50m: 29.24
100m: 1:01.16
(31.92)
30 Karin Widerberg 2003 Sannarpsgymnasiet 1:02.04 +11.61
50m: 30.02
100m: 1:02.04
(32.02)
31 Thilda Ström 2003 Tibble Gymnasium 1:02.18 +11.75
50m: 29.79
100m: 1:02.18
(32.39)
32 Johanna Ingner 2002 Malmö Idrottsgym. 1:02.69 +12.26
50m: 30.80
100m: 1:02.69
(31.89)
33 Moa Karlsson 2002 Polhemskolan 1:02.79 +12.36
50m: 30.85
100m: 1:02.79
(31.94)
34 Kajsa Gustavsson 2001 Filbornaskolan 1:02.87 +12.44
50m: 30.38
100m: 1:02.87
(32.49)
35 Elin Lundgren 2003 Fredrika Bremergymnasiet 1:03.01 +12.58
50m: 30.39
100m: 1:03.01
(32.62)
36 Ester Eilertsson 2003 Malmö Idrottsgym. 1:03.06 +12.63
50m: 31.13
100m: 1:03.06
(31.93)
37 Petronella Ottosson 2002 Sannarpsgymnasiet 1:03.32 +12.89
50m: 30.51
100m: 1:03.32
(32.81)
38 Roya Tittelbach 2003 Väsby Nya Gymnasium 1:03.45 +13.02
50m: 30.76
100m: 1:03.45
(32.69)
39 Linn Thid 2003 Sven-Erikssongymnasiet 1:03.83 +13.40
50m: 30.55
100m: 1:03.83
(33.28)
40 Saga Persson 2003 Sundsvalls gymnasium 1:04.18 +13.75
50m: 31.22
100m: 1:04.18
(32.96)
41 Agnes Arberg 2001 Sandagymnasiet 1:04.30 +13.87
50m: 31.18
100m: 1:04.30
(33.12)
42 Olivia Svensson 2003 Tibble Gymnasium 1:04.33 +13.90
50m: 30.67
100m: 1:04.33
(33.66)
43 Wilma Svensson 2002 Sannarpsgymnasiet 1:04.78 +14.35
50m: 30.88
100m: 1:04.78
(33.90)
44 Josephine Ålenius 2002 Sannarpsgymnasiet 1:05.19 +14.76
50m: 31.24
100m: 1:05.19
(33.95)
45 Emilia Ström 2002 Uddevalla gymnasium 1:06.86 +16.43
50m: 32.03
100m: 1:06.86
(34.83)
46 Alwa Widmark 2002 Fredrika Bremergymnasiet 1:08.91 +18.48
50m: 32.22
100m: 1:08.91
(36.69)
47 Michelle Aspberg 2002 Fredrika Bremergymnasiet 1:10.76 +20.33
50m: 33.67
100m: 1:10.76
(37.09)
- Cornelia Sundqvist 2003 Sven-Erikssongymnasiet DNS
- Matilda Hoff 2003 ProCivitas DNS
Grenen officiell:  2019-09-05 20:21:19
2019-09-05 20:21:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner