2020-01-27   18:24:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NIU mästerskapen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tordagen den 5 september

Document
Resultat
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
Gren 3, 400m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Hegmegi 2003 Sandagymnasiet 650 4:58.78
50m: 32.26
100m: 1:07.88
(35.62)
150m: 1:43.05
(35.17)
200m: 2:17.91
(34.86)
250m: 2:55.47
(37.56)
300m: 3:32.64
(37.17)
350m: 4:15.54
(42.90)
400m: 4:58.78
(43.24)
2 Alexandra Vartiainen 2001 Stockholm Idrottsgym. 606 5:05.85 +7.07
50m: 35.42
100m: 1:16.38
(40.96)
150m: 1:56.48
(40.10)
200m: 2:37.87
(41.39)
250m: 3:14.15
(36.28)
300m: 3:49.79
(35.64)
350m: 4:28.46
(38.67)
400m: 5:05.85
(37.39)
3 Tova Andersson 2001 Väsby Nya Gymnasium 603 5:06.47 +7.69
50m: 29.81
100m: 1:03.52
(33.71)
150m: 1:46.86
(43.34)
200m: 2:31.24
(44.38)
250m: 3:10.81
(39.57)
300m: 3:50.02
(39.21)
350m: 4:27.67
(37.65)
400m: 5:06.47
(38.80)
4 Mellie Wijk 2002 Sannarpsgymnasiet 584 5:09.77 +10.99
50m: 34.95
100m: 1:13.72
(38.77)
150m: 1:55.34
(41.62)
200m: 2:38.89
(43.55)
250m: 3:17.21
(38.32)
300m: 3:57.00
(39.79)
350m: 4:34.55
(37.55)
400m: 5:09.77
(35.22)
5 Boel Bergquist 2003 Polhemskolan 578 5:10.84 +12.06
50m: 31.11
100m: 1:05.53
(34.42)
150m: 1:48.47
(42.94)
200m: 2:31.96
(43.49)
250m: 3:12.35
(40.39)
300m: 3:52.13
(39.78)
350m: 4:30.95
(38.82)
400m: 5:10.84
(39.89)
6 Esther Rydbeck Nordén 2001 Tibble Gymnasium 567 5:12.75 +13.97
50m: 34.43
100m: 1:12.34
(37.91)
150m: 1:55.94
(43.60)
200m: 2:41.10
(45.16)
250m: 3:20.63
(39.53)
300m: 4:01.31
(40.68)
350m: 4:38.00
(36.69)
400m: 5:12.75
(34.75)
7 Elsa Bergh 2002 Sundsvalls gymnasium 529 5:20.14 +21.36
50m: 35.38
100m: 1:14.09
(38.71)
150m: 1:57.22
(43.13)
200m: 2:41.38
(44.16)
250m: 3:22.97
(41.59)
300m: 4:06.03
(43.06)
350m: 4:44.43
(38.40)
400m: 5:20.14
(35.71)
8 Sofia Voigt 2003 Solna Gymnasium 526 5:20.60 +21.82
50m: 40.70
100m: 1:25.95
(45.25)
150m: 2:05.35
(39.40)
200m: 2:46.68
(41.33)
250m: 3:25.19
(38.51)
300m: 4:01.97
(36.78)
350m: 4:43.36
(41.39)
400m: 5:20.60
(37.24)
9 Moa Karlsson 2002 Polhemskolan 520 5:21.90 +23.12
50m: 30.71
100m: 1:04.29
(33.58)
150m: 1:45.44
(41.15)
200m: 2:27.22
(41.78)
250m: 3:09.09
(41.87)
300m: 3:49.06
(39.97)
350m: 4:35.49
(46.43)
400m: 5:21.90
(46.41)
10 Telma Maltesjö 2002 Filbornaskolan 518 5:22.28 +23.50
50m: 34.13
100m: 1:12.75
(38.62)
150m: 1:57.46
(44.71)
200m: 2:40.99
(43.53)
250m: 3:25.02
(44.03)
300m: 4:08.89
(43.87)
350m: 4:46.76
(37.87)
400m: 5:22.28
(35.52)
11 Louise Peacock 2001 Väsby Nya Gymnasium 491 5:28.06 +29.28
50m: 35.67
100m: 1:14.25
(38.58)
150m: 1:59.96
(45.71)
200m: 2:46.44
(46.48)
250m: 3:28.76
(42.32)
300m: 4:14.07
(45.31)
350m: 4:51.55
(37.48)
400m: 5:28.06
(36.51)
12 Emilia Ström 2002 Uddevalla gymnasium 449 5:37.99 +39.21
50m: 32.16
100m: 1:08.89
(36.73)
150m: 1:55.94
(47.05)
200m: 2:44.55
(48.61)
250m: 3:28.28
(43.73)
300m: 4:11.45
(43.17)
350m: 4:54.73
(43.28)
400m: 5:37.99
(43.26)
13 Emma Haglund 2003 Umeå Elitidrottsgym. 447 5:38.64 +39.86
50m: 32.81
100m: 1:09.72
(36.91)
150m: 1:53.70
(43.98)
200m: 2:39.56
(45.86)
250m: 3:24.80
(45.24)
300m: 4:09.00
(44.20)
350m: 4:53.00
(44.00)
400m: 5:38.64
(45.64)
14 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Elitidrottsgym. 392 5:53.65 +54.87
50m: 34.85
100m: 1:16.84
(41.99)
150m: 1:59.66
(42.82)
200m: 2:41.22
(41.56)
250m: 3:24.86
(43.64)
300m: 4:08.14
(43.28)
350m: 5:02.15
(54.01)
400m: 5:53.65
(51.50)
Grenen officiell:  2019-09-05 20:18:46
2019-09-05 20:19:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner