Results for Hillerød Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 53.26 | 1:53.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:53.17 | |||||||||
2 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 54.75 | 1:57.07 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:58.85 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 38.99 | 1:22.60 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.56 | |||||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 39.69 | 1:23.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.30 | |||||||||
3 | Mathilde Johansen | 2007 | 40.31 | 1:24.65 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
4 | Liya Arnholtz | 2007 | 42.97 | 1:30.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:36.24 | |||||||||
5 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 41.56 | 1:30.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:35.13 | |||||||||
6 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 45.84 | 1:36.78 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.85 | |||||||||
7 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 45.61 | 1:37.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.07 | |||||||||
8 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 46.06 | 1:38.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.05 | |||||||||
9 | Liva Christensen | 2008 | 46.22 | 1:38.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.49 | |||||||||
10 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 44.93 | 1:39.49 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.69 | |||||||||
11 | Liva Poulsen | 2007 | 49.63 | 1:44.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.79 | |||||||||
12 | Ella Jakobsen | 2008 | 53.75 | 1:53.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:57.80 | |||||||||
13 | Melani Jesse | 2008 | 54.64 | 1:56.62 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:55.89 | |||||||||
14 | Amalie Olsen | 2008 | 54.44 | 1:57.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:55.88 | |||||||||
15 | Ella Trøstrup | 2008 | 1:00.90 | 2:07.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.22 | |||||||||
16 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 1:01.49 | 2:14.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:09.02 | |||||||||
17 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 1:02.24 | 2:15.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.00 | |||||||||
- | Wilma E L Raagefelt | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:43.21 | |||||||||
- | Caroline Lindberg | 2007 | DSQ | Ej samt berøring 75m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:55.77 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 38.01 | 1:20.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.05 | |||||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | 38.50 | 1:21.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.74 | |||||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | 38.75 | 1:22.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.24 | |||||||||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | 38.80 | 1:22.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:27.20 | |||||||||
5 | Silje Mathiasen | 2006 | 39.98 | 1:25.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
6 | Leonora M Postgaard | 2006 | 40.38 | 1:25.30 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
7 | Rikke Therp | 2006 | 41.65 | 1:28.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.98 | |||||||||
8 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 42.58 | 1:29.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.71 | |||||||||
8 | Sofie Lind | 2006 | 42.18 | 1:29.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.71 | |||||||||
10 | Maica Jensen | 2006 | 42.99 | 1:30.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.88 | |||||||||
11 | Astamaja Rought | 2006 | 43.28 | 1:31.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:28.88 | |||||||||
12 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 46.97 | 1:42.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:40.96 | |||||||||
13 | Helia Zadeh | 2006 | 48.07 | 1:48.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:52.24 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 37.49 | 1:20.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.11 | |||||||||
2 | Isabella Hejlesen | 2004 | 44.18 | 1:35.26 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:34.16 | |||||||||
3 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 45.23 | 1:35.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.75 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 36.65 | 1:17.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.56 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 37.86 | 1:19.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.01 | |||||||||
3 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 43.25 | 1:30.97 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |