Resultater for Hillerød Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Foged | 2008 | 44.47 | 1:31.98 | 2:21.21 | 3:08.02 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 53.17 | 1:49.10 | 2:43.88 | 3:34.24 | ||||
Vest-Brøndby | 3:32.67 | |||||||||
3 | Noah Nygaard | 2008 | 59.28 | 1:57.56 | 2:54.36 | 3:49.75 | ||||
Vest-Brøndby | 3:38.58 | |||||||||
4 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 56.35 | 1:56.06 | 2:56.85 | 3:53.45 | ||||
Vest-Brøndby | 3:47.94 | |||||||||
- | Villads Zilcken | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Duer Laurberg | 2008 | DSQ | EFB v 100m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Kühnell | 2006 | 34.42 | 1:12.04 | 1:50.29 | 2:28.34 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
2 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 34.95 | 1:14.05 | 1:53.61 | 2:32.76 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:43.50 | |||||||||
3 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 37.77 | 1:17.98 | 1:59.40 | 2:40.09 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:46.15 | |||||||||
4 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 39.09 | 1:20.46 | 2:01.95 | 2:42.46 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:48.47 | |||||||||
5 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 38.98 | 1:21.63 | 2:03.49 | 2:42.76 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:54.54 | |||||||||
6 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 38.35 | 1:19.75 | 2:02.02 | 2:43.79 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.32 | |||||||||
7 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 40.52 | 1:25.11 | 2:10.25 | 2:54.56 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:58.39 | |||||||||
8 | Viktor Kristiansen | 2006 | 45.89 | 1:33.50 | 2:19.58 | 3:06.28 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:14.60 | |||||||||
9 | Emil Madsen | 2007 | 25.89 | 1:34.68 | 2:24.39 | 3:08.43 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Theodor Møller | 2005 | 36.38 | 1:13.97 | 1:52.47 | 2:28.63 | ||||
Vest-Brøndby | 2:29.06 | |||||||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | 37.37 | 1:17.96 | 1:58.37 | 2:38.09 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:28.41 | |||||||||
3 | Villads Lund Larsen | 2004 | 43.11 | 1:27.03 | 2:11.84 | 2:56.38 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:56.57 | |||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Andersen | 2001 | 32.12 | 1:07.26 | 1:42.54 | 2:18.05 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:15.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |