Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag finaler
Resultat Løb 34 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | A6 Slangerup Svømmeklub | 26.28 | 54.95 | |||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.05 | 55.07 | |||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 28.12 | 57.93 | |||||
4 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 28.26 | 58.57 | |||||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 28.54 | 58.86 | |||||
6 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.85 | 59.22 | |||||
7 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 28.83 | 59.91 | |||||
8 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 28.78 | 1:00.33 | |||||
9 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.03 | 1:00.76 | |||||
10 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 29.10 | 1:01.26 | |||||
11 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 29.62 | 1:01.34 | |||||
12 | Jens Christian Koefoed | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 30.80 | 1:03.74 | |||||
13 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.62 | 1:03.76 | |||||
14 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 30.28 | 1:03.86 | |||||
15 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.49 | 1:03.88 | |||||
16 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.17 | 1:04.93 | |||||
17 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:05.98 | 1:05.98 | |||||
18 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.50 | 1:06.51 | |||||
19 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.82 | 1:06.87 | |||||
20 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.83 | 1:07.14 | |||||
21 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.35 | 1:07.15 | |||||
22 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.89 | 1:07.21 | |||||
23 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.74 | 1:07.48 | |||||
24 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 32.17 | 1:08.34 | |||||
25 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 33.03 | 1:09.23 | |||||
26 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.45 | 1:09.39 | |||||
27 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.45 | 1:12.14 | |||||
28 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.68 | 1:13.83 | |||||
29 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.05 | 1:16.61 | |||||
- | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 |