Results for Sigma Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag finaler
Resultat Løb 49 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 49, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | A6 JGI-Swim | 28.42 | 1:00.65 | |||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | A6 JGI-Swim | 29.66 | 1:03.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 JGI-Swim | 30.52 | 1:04.58 | |||||
4 | Ella Korre Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.91 | 1:06.35 | |||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.88 | 1:07.81 | |||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.75 | 1:08.11 | |||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.93 | 1:08.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.42 | 1:08.86 | |||||
9 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.42 | 1:09.34 | |||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.82 | 1:09.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.43 | 1:10.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.72 | 1:10.74 | |||||
13 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.32 | 1:10.82 | |||||
14 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.65 | 1:11.07 | |||||
15 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.67 | 1:11.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.72 | 1:11.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 33.27 | 1:12.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.29 | 1:12.91 | |||||
19 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.47 | 1:14.15 | |||||
20 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.92 | 1:15.35 | |||||
21 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.39 | 1:16.05 | |||||
22 | Liva Gydesen | 2005 | A6 Svømmeklubben Laksen | 35.84 | 1:19.26 | |||||
23 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.92 | 1:24.03 | |||||
- | Clara Øvergård Ottosen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:17 |