2020-01-19   15:36:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Steenhold  2000  25  378  30.29  1:05.38  1:41.29    2:17.37   
  DeltaSwim  2:18.29                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer R.s. Pedersen  2004  25  473  28.51  1:00.79  1:34.17    2:07.53   
  H2Odense  2:08.37                 
                     
Piotr Stadnicki  2004  20  386  32.76  1:06.71  1:40.58    2:16.38   
  Nyborg Svømmeklub  2:17.09                 
                     
Kasper Christiansen  2003  15  369  29.14  1:04.19  1:41.40    2:18.50   
  Haderslev Svømme Klub  2:36.08                 
                     
Daniel Hornsá  2004  12  313  34.29  1:12.26  1:50.96    2:26.26   
  Haderslev Svømme Klub  2:28.94                 
                     
Marcus Kjær Nielsen  2004              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  2:28.09                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas Åkerlind  2005  25  410  29.85  1:04.60  1:40.70    2:13.76   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:16.17                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006  20  399  30.72  1:04.92  1:40.72    2:14.90   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:17.65                 
                     
Anton Egholm Husted  2006  15  316  34.25  1:11.50  1:50.99    2:25.87   
  Esbjerg Svømmeklub  2:29.92                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006  12  303  34.34  1:12.79  1:51.49    2:27.83   
  Vejle Svømmeklub  2:22.63                 
                     
Andreas Bahnsen  2005  11  297  34.20  1:12.11  1:51.27    2:28.82   
  Haderslev Svømme Klub  2:36.31                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006  10  294  34.36  1:13.56  1:52.70    2:29.42   
  Vejle Svømmeklub  2:21.86                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007  284  33.75  1:12.62  1:52.71    2:31.11   
  Vejle Svømmeklub  2:26.47                 
                     
Magnus Marschall  2005  283  35.69  1:15.06  1:54.42    2:31.22   
  Esbjerg Svømmeklub  2:26.76                 
                     
Max Venborg Kromann  2005  281  34.71  1:14.95  1:54.95    2:31.57   
  Vejle Svømmeklub  2:25.47                 
                     
10  Moritz Hartmann  2007  276          2:32.55   
  Vejle Svømmeklub  2:47.54                 
                     
11  Jacob Timmermand  2006  274  36.08  1:16.66  1:57.11    2:32.96   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.40                 
                     
12  Toke Østergaard Pedersen  2007  266  34.84  1:14.89  1:56.17    2:34.46   
  Vejle Svømmeklub  2:31.54                 
                     
13  Frederik Møhring Madsen  2007  266  35.86  1:15.66  1:56.03    2:34.50   
  Esbjerg Svømmeklub  2:37.83                 
                     
14  Tobias Staghøj Andersen  2006  262  36.45  1:15.30  1:56.02    2:35.11   
  Esbjerg Svømmeklub  2:38.79                 
                     
15  Anders Bank Hansen  2006  260  36.92  1:17.49  1:57.97    2:35.67   
  Vejle Svømmeklub  2:33.16                 
                     
16  Laurits Holm  2006    253  34.37  1:13.77  1:56.74    2:37.00   
  Haderslev Svømme Klub  2:47.23                 
                     
17  Gustav Sundstrøm  2006    223  36.45  1:19.58  2:02.71    2:43.85   
  Vejle Svømmeklub  3:30.23                 
                     
18  Villads Isko Pimenta  2007    218  35.96  1:18.30  2:03.19    2:45.03   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.95                 
                     
19  Otto Milther  2007    215          2:45.80   
  Haderslev Svømme Klub  2:46.30                 
                     
20  Tobias Holt  2006    215  35.20  1:17.30  2:02.10    2:45.87   
  Svømmeklubben Grindsted  2:52.66                 
                     
21  Alexander R. S. Pedersen  2006    212  36.78  1:19.22  2:02.64    2:46.59   
  H2Odense  2:45.96                 
                     
22  Simon Juel  2006    183  40.23  1:27.19  2:11.48    2:54.79   
  Vejle Svømmeklub  2:53.14                 
                     
23  Zsolt Bokor  2006    181  39.27  1:25.06  2:11.84    2:55.41   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
24  Sebastian Rahr  2006    178  38.62  1:23.63  2:09.91    2:56.57   
  Nyborg Svømmeklub  2:50.04                 
                     
25  Bastian Ladekjær  2007    138  41.19  1:29.76  2:22.72    3:12.07   
  DeltaSwim  3:22.25                 
                     
26  Niels Peter E. Sørensen  2007    137  42.78  1:31.58  2:23.59    3:12.69   
  Svømmeklubben Grindsted  3:38.90                 
                     
27  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    128  44.73  1:36.29  2:29.39    3:16.90   
  Vejle Svømmeklub  3:27.46                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  2:07.10                 
                     
Thor Majgård  2005              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  2:14.77                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Junior Grene  2008  25  205  38.16  1:21.54  2:06.37    2:48.38   
  Esbjerg Svømmeklub  3:17.50                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008  20  201  37.63  1:21.97  2:06.78    2:49.52   
  Vejle Svømmeklub  2:50.01                 
                     
Johannes Due Jessen  2008  15  200  38.55  1:20.88  2:06.88    2:49.84   
  Haderslev Svømme Klub  3:08.26                 
                     
Oliver Søe  2009  12  188          2:53.28   
  DeltaSwim  3:06.16                 
                     
Frederik Jørgensen  2008  11  175  37.97  1:22.97  2:11.07    2:57.54   
  Vejle Svømmeklub  3:07.01                 
                     
Jeppe Bech Bøgedal  2008  10  162  41.49  2:14.60  3:02.10    3:02.10   
  Esbjerg Svømmeklub  3:08.16                 
                     
Danilo Vaarning  2009  124  45.43  1:37.70  2:31.40    3:19.14   
  Nyborg Svømmeklub  3:21.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Randi Jørgensen  2002  25  442  35.24  1:11.43  1:48.15    2:25.35   
  Nyborg Svømmeklub  2:22.97                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Stamholt  2005  25  502  32.39  1:07.44  1:43.70    2:19.35   
  Haderslev Svømme Klub  2:16.98                 
                     
Fiona Hansen Hobolth  2003  20  407  34.74  1:13.35  1:51.76    2:29.46   
  Haderslev Svømme Klub  2:26.06                 
                     
Agnete Habermann  2005  15  393  35.39  1:13.96  1:52.86    2:31.16   
  H2Odense  2:20.45                 
                     
Alberte Fauerby  2005  12  386  34.21  1:12.08  1:51.28    2:32.06   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:35.28                 
                     
Laura Riber Memborg  2004  11  338  36.86  1:17.67  1:59.29    2:38.90   
  Nyborg Svømmeklub  2:38.74                 
                     
Emma Nygaard  2005  10  329  35.80  1:16.64  1:58.69    2:40.44   
  H2Odense  2:29.78                 
                     
Ditte Hansen  2003  316  36.22  1:17.36  1:59.95    2:42.55   
  DeltaSwim  2:37.09                 
                     
Frida B. Kristensen  2005  296  37.49  1:20.31  2:05.20    2:46.19   
  Haderslev Svømme Klub  2:51.03                 
                     
Anne Horn  2004  279  36.98  1:20.29  2:05.45    2:49.36   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
10  Emily Schjelderup Pederse  2004  259  39.56  1:23.62  2:09.60    2:53.77   
  Blåvandshuk Svømmeklub  3:12.78                 
                     
11  Linda Lundblad  2005  160  40.71  1:31.71  2:26.33    3:24.05   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Jensen  2007  25  442  33.66  1:10.70  1:48.74    2:25.40   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:31.33                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006  20  411  35.30  1:13.51  1:51.64    2:28.95   
  Vejle Svømmeklub  2:25.52                 
                     
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  15  358  36.40  1:17.65  1:57.55    2:35.94   
  Esbjerg Svømmeklub  2:31.20                 
                     
Sophia Jochumsen  2006  12  358  35.73  1:15.27  1:55.69    2:35.98   
  Vejle Svømmeklub  2:25.77                 
                     
Amalie F. Piiters  2006  11  343  36.41  1:18.08  1:59.66    2:38.25   
  H2Odense  2:36.28                 
                     
Mille Holmberg  2006  10  337  36.92  1:18.39  1:58.99    2:39.16   
  Vejle Svømmeklub  2:34.48                 
                     
Sarah Laursen  2007  315  37.56  1:19.99  2:01.68    2:42.70   
  Vejle Svømmeklub  2:36.24                 
                     
Sofie Karlov Nielsen  2007  307  38.50  1:21.46  2:05.21    2:44.21   
  Vejle Svømmeklub  2:43.61                 
                     
Katrine Elholm Juliussen  2006  295  38.14  1:21.15  2:06.12    2:46.25   
  Nyborg Svømmeklub  2:48.14                 
                     
10  Frida Høj Foldager  2006  293  38.11  1:21.24  2:05.13    2:46.72   
  Vejle Svømmeklub  2:43.61                 
                     
11  Sille Holm-Nissen  2007  276  37.72  1:21.34  2:07.28    2:50.13   
  Haderslev Svømme Klub  2:50.55                 
                     
12  Sofie Skibelund  2007  263  37.17  1:21.05  2:07.71    2:52.88   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:01.39                 
                     
13  Line Horn  2006  253  39.50  1:23.77  2:10.25    2:55.07   
  Haderslev Svømme Klub  2:56.17                 
                     
14  Eszter Vad  2007  245  38.19  1:23.01  2:10.28    2:57.04   
  Nyborg Svømmeklub  3:03.24                 
                     
15  Sarah Qvist  2007  237  39.80  1:27.64  2:15.82    2:58.84   
  Nyborg Svømmeklub  3:12.45                 
                     
16  Oceane Cailho  2008    236  39.58  1:26.90  2:15.40    2:59.12   
  Nyborg Svømmeklub  3:11.66                 
                     
17  Mie Elliot Krog-Meyer  2007    169  41.83  1:34.85  2:28.51    3:20.00   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Alberte Andersen  2008    166  43.45  1:35.45  2:29.64    3:21.33   
  Vejle Svømmeklub  3:26.47                 
                     
19  Signe Christiansen  2008    142  42.45  1:37.58  2:35.54    3:32.05   
  Nyborg Svømmeklub  3:39.61                 
                     
20  Gabriella L Thoustrup  2008    126  49.50  1:44.44  2:43.89    3:40.47   
  DeltaSwim  3:52.42                 
                     
Lærke Jervelund  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  2:42.74                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta-Marie Rasmussen  2009  25  230  41.68  1:29.67  2:16.84    3:00.78   
  Vejle Svømmeklub  3:05.93                 
                     
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  20  208  42.72  1:32.29  2:19.48    3:06.74   
  Vejle Svømmeklub  3:14.15                 
                     
Olivia Holmberg  2009  15  170  46.08  1:37.65  2:29.46    3:19.68   
  Vejle Svømmeklub  3:30.41                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Fritsdal Refer  2001  25  219          36.81   
  H2Odense                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Fokkink  2003  25  296          33.32   
  Svømmeklubben Grindsted  32.33                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Clausen  2005  25  330          32.13   
  Esbjerg Svømmeklub  32.28                 
Thor Majgård  2005  20  319          32.49   
  Vejle Svømmeklub  31.68                 
Toke Hjalmar Nielsen  2006  15  292          33.48   
  Nyborg Svømmeklub  34.54                 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  12  284          33.78   
  H2Odense  33.04                 
Max Venborg Kromann  2005  11  274          34.18   
  Vejle Svømmeklub  32.87                 
Oskar Foss  2006  10  239          35.80   
  Esbjerg Svømmeklub  35.05                 
Alexander Drachmann  2005  214          37.13   
  Esbjerg Svømmeklub  36.42                 
Ludvig L. Møller  2006  207          37.56   
  H2Odense  37.91                 
Martin Christensen  2006  206          37.60   
  Vejle Svømmeklub  37.66                 
10  Toke Østergaard Pedersen  2007  204          37.71   
  Vejle Svømmeklub  37.68                 
11  Moritz Hartmann  2007  202          37.83   
  Vejle Svømmeklub  38.85                 
12  Anders Bank Hansen  2006  200          37.99   
  Vejle Svømmeklub  35.62                 
13  Malte Riegels-Jakobsen  2006  192          38.48   
  Esbjerg Svømmeklub  39.40                 
14  Nikolaj Kobbernagel  2007  190          38.59   
  Nyborg Svømmeklub  39.28                 
15  Toke Gormsen  2006  172          39.91   
  Vejen Svømmeklub  41.82                 
16  Adrian Vaarning  2007    157          41.17   
  Nyborg Svømmeklub  43.36                 
17  Tristan Bjerre  2007    152          41.55   
  Vejle Svømmeklub  42.58                 
18  Malte Neuber  2007    148          41.92   
  Esbjerg Svømmeklub  41.03                 
19  Noah Høier  2006    139          42.87   
  Vejen Svømmeklub  43.87                 
20  Sebastian Rahr  2006    138          42.95   
  Nyborg Svømmeklub  43.40                 
21  Martin Stokholm  2007    127          44.16   
  Nyborg Svømmeklub  46.01                 
22  Anders Langholm  2007    122          44.75   
  Nyborg Svømmeklub  45.77                 
23  Felix Nielsen  2006    119          45.07   
  Erritsø Gymnastik Og IF  49.83                 
24  Max Sierszecki  2007    110          46.27   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
25  Kasper O. Jensen  2007    108          46.58   
  Haderslev Svømme Klub  49.80                 
26  Philip Park-Nielsen  2007    105          46.98   
  Nyborg Svømmeklub  45.47                 
27  Jakub Ciarcinski  2007    62          55.98   
  Esbjerg Svømmeklub  56.63                 
28  Malthe Peter Jensen  2007    60          56.60   
  Vejle Svømmeklub  53.00                 
29  Rasmus Mathiesen  2007    60          56.64   
  Vejle Svømmeklub  1:01.57                 
Felix Wetcke-Brask  2006              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Sønderborg  38.75                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Billesø Beck  2008  25  216          36.98   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.14                 
Hjalte Gregersen  2008  20  182          39.17   
  Esbjerg Svømmeklub  41.72                 
Joakim Kristensen  2008  15  146          42.19   
  DeltaSwim  43.36                 
Hektor Bjerre  2008  12  133          43.45   
  Vejle Svømmeklub  43.44                 
Nikolai Elgaard  2009  11  128          44.07   
  Esbjerg Svømmeklub  43.20                 
Gustav Hansen  2008  10  114          45.76   
  Vejle Svømmeklub  45.88                 
Alexander Breinholt  2008  106          46.83   
  Vejle Svømmeklub  46.07                 
Christian Opstrup Bjergbæk  2009  106          46.87   
  Blåvandshuk Svømmeklub  44.75                 
Lauritz Høybye Olesen  2009  97          48.25   
  Nyborg Svømmeklub  46.86                 
10  Asbjørn Kousgaard  2008  86          50.15   
  Esbjerg Svømmeklub  50.73                 
11  Jens Reintoft  2008  82          51.00   
  Vejle Svømmeklub  55.54                 
12  Sebastian Drachmann  2008  76          52.40   
  Esbjerg Svømmeklub  50.42                 
13  Villads Bækgaard Nissen  2008  69          54.00   
  Vejle Svømmeklub  57.49                 
Asger Juel  2009              DNS   
  Vejle Svømmeklub  59.04                 
Emil Asger Møller  2009              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  53.17                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghøj Andersen  2010  25  74          52.74   
  Esbjerg Svømmeklub  51.28                 
Louie Lindblad  2010  20  58          57.33   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Hugo Rixen  2011  15  37          1:06.61   
  Vejle Svømmeklub  1:05.55                 
Christoffer Breinholt  2011              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  1:09.58                 
Rasmus Neuber  2010              DSQ  Ej berøring v. 25m 
  Esbjerg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Fink  2001  25  322          37.43   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.58                 
Luna Marcher  2002  20  133          50.25   
  Blåvandshuk Svømmeklub  52.27                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004  25  550          31.33   
  Esbjerg Svømmeklub  30.91                 
Katrine S. Kristensen  2004  20  394          34.99   
  Haderslev Svømme Klub  33.80                 
Cathrine Høst  2004  15  357          36.18   
  Nyborg Svømmeklub  37.97                 
Stephanie de Bruijn  2005  12  319          37.53   
  Svømmeklubben Grindsted  37.63                 
Liv Kousgaard  2003  11  316          37.67   
  Esbjerg Svømmeklub  37.25                 
Maja Emilie Skjødt  2005  10  288          38.83   
  Haderslev Svømme Klub  39.74                 
Josefine Lassen  2003  202          43.68   
  Haderslev Svømme Klub  43.85                 
Nanna W Povlsen  2005  185          45.02   
  Erritsø Gymnastik Og IF  49.39                 
Lærke Jepsen  2005  138          49.65   
  Vejen Svømmeklub  51.34                 
10  Laura Vindstrup Christens  2003  129          50.72   
  Blåvandshuk Svømmeklub  49.17                 
Gry Jepsen  2005              DSQ  Svøm på maven 24m 
  Vejen Svømmeklub  1:04.70                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006  25  543          31.46   
  Esbjerg Svømmeklub  32.56                 
Clara Kapke  2006  20  442          33.69   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.85                 
Emilie Øhlenschlæger  2006  15  355          36.24   
  Esbjerg Svømmeklub  36.02                 
Andrea Bjerring Pedersen  2007  12  349          36.45   
  Esbjerg Svømmeklub  36.96                 
Karoline Hellesøe  2006  11  337          36.86   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.14                 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  10  334          36.97   
  Esbjerg Svømmeklub  40.03                 
Millie Møller  2007  331          37.08   
  Esbjerg Svømmeklub  38.46                 
Nora Gombos  2006  317          37.61   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.95                 
Julie Guldmann Møller  2007  298          38.41   
  Vejle Svømmeklub  36.86                 
10  Lotta Træger  2008  281          39.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.41                 
11  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006  254          40.53   
  Esbjerg Svømmeklub  43.76                 
12  Alista Maslobojeva  2007  244          41.03   
  Vejle Svømmeklub  42.04                 
13  Josephine Kviesgaard  2007  239          41.35   
  Esbjerg Svømmeklub  41.59                 
14  Frida Høj Foldager  2006  238          41.37   
  Vejle Svømmeklub  40.83                 
15  Sille Grønfeldt  2008  232          41.74   
  Nyborg Svømmeklub  43.12                 
16  Line Bach-Henriksen  2007    215          42.81   
  Esbjerg Svømmeklub  42.15                 
17  Sofie Damm Johansen  2006    215          42.82   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.13                 
18  Clara Wesselhoff  2006    211          43.06   
  Haderslev Svømme Klub  43.87                 
19  Olivia Macartney  2008    201          43.80   
  Esbjerg Svømmeklub  47.42                 
20  Andrea Kargo  2008    198          43.98   
  Vejen Svømmeklub  48.77                 
21  Carolina Schlander  2007    198          44.03   
  Esbjerg Svømmeklub  43.10                 
22  Sille Holm-Nissen  2007    197          44.11   
  Haderslev Svømme Klub                   
23  Mille A. B. Buch  2006    193          44.40   
  H2Odense  41.87                 
24  Sofie Barack Søe  2008    190          44.60   
  Esbjerg Svømmeklub  44.63                 
25  Karla Nøhr Rixen  2008    164          46.89   
  Vejle Svømmeklub  45.29                 
26  Sille Milther  2006    161          47.13   
  Haderslev Svømme Klub                   
27  Mathilde Sofie Karmar  2008    161          47.14   
  Esbjerg Svømmeklub  44.10                 
28  Mikkeline Fugleberg  2007    157          47.51   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:01.76                 
29  Katharina Poulsen  2007    156          47.63   
  Haderslev Svømme Klub  47.95                 
30  Katrine Vølund  2008    155          47.73   
  Nyborg Svømmeklub  51.76                 
31  Sofia S. Skøtt  2007    150          48.21   
  Haderslev Svømme Klub  52.72                 
32  Sofia Brink  2006    138          49.61   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:00.04                 
33  Kristine Walløe Poulsen  2007    129          50.69   
  Erritsø Gymnastik Og IF  51.22                 
34  Cathrine Boisen  2008    127          51.03   
  Esbjerg Svømmeklub  55.96                 
35  Signe Christiansen  2008    121          51.89   
  Nyborg Svømmeklub  50.67                 
36  Anne H. Rasmussen  2006    119          52.08   
  Haderslev Svømme Klub                   
37  Silje Lunderskov  2007    111          53.32   
  Haderslev Svømme Klub                   
38  Johanne Falkenby Skytte  2008    104          54.44   
  Esbjerg Svømmeklub  56.94                 
39  Lea H Mammen  2008    64          1:03.91   
  Vejle Svømmeklub  1:18.12                 
Astrid Hartmann  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  44.54                 
Clara Darville  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
Mathilde Vestergaard  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  39.63                 
Marie Thorup  2006              DSQ  svøm på mave 23 m 
  Esbjerg Svømmeklub  41.53                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Qvist Jensen  2009  25  276          39.39   
  Vejle Svømmeklub  41.14                 
Caroline Sølbech Larsen  2009  20  274          39.48   
  Esbjerg Svømmeklub  41.27                 
Frida Steen Mühring  2009  15  197          44.06   
  Nyborg Svømmeklub  46.05                 
Alberte Knudsen  2009  12  192          44.46   
  Vejle Svømmeklub  43.74                 
Dicte Underbjerg  2010  11  167          46.61   
  Esbjerg Svømmeklub  48.77                 
Isabelle Weber  2009  10  150          48.24   
  Esbjerg Svømmeklub  51.97                 
Filuka Lolk Frederiksen  2009  129          50.75   
  Esbjerg Svømmeklub  51.10                 
Alberte Hansen  2009  127          51.06   
  Esbjerg Svømmeklub  55.86                 
Sasha Lee T Sørensen  2010  122          51.73   
  Esbjerg Svømmeklub  52.99                 
10  Meiko Nakatani  2010  121          51.85   
  Vejle Svømmeklub  51.24                 
11  Svea Arlbjørn  2009  111          53.27   
  Vejle Svømmeklub  54.98                 
12  Signe Sejr Bentsen  2010  107          54.03   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.07                 
13  Helene Seidler Madsen  2009  106          54.23   
  Vejle Svømmeklub  51.95                 
14  Camilla H Graversen  2010  103          54.74   
  Vejle Svømmeklub  56.58                 
15  Malou Bjerre  2010  90          57.22   
  Vejle Svømmeklub  57.21                 
16  Olivia Bækkegård Svendsen  2009    87          57.90   
  Vejle Svømmeklub  59.85                 
17  Liv Rong Hansen  2010    83          58.74   
  Esbjerg Svømmeklub                   
18  Maja Bach-Henriksen  2010    78          59.94   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.62                 
19  Thea Aggerholm  2009    70          1:02.01   
  Esbjerg Svømmeklub  56.59                 
20  Frida Agerskov  2009    64          1:03.93   
  Esbjerg Svømmeklub                   
21  Medina Munch-Elvstrøm  2010    62          1:04.69   
  Vejle Svømmeklub  59.59                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Hansen  2000              DSQ  asyn ben 60 m 
  DeltaSwim                   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer R.s. Pedersen  2004  25  413  34.93        1:14.62   
  H2Odense  1:12.27                 
                     
Alex Fogt  2004  20  362  37.18        1:17.97   
  H2Odense  1:14.84                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004  15  338  38.36        1:19.79   
  Esbjerg Svømmeklub  1:23.46                 
                     
Jonathan Nejmann  2004  12  313  39.04        1:21.88   
  H2Odense  1:25.52                 
                     
Oliver Londero  2004  11  282  40.52        1:24.75   
  H2Odense  1:22.23                 
                     
Valdemar Stahl  2004  10  278  40.00        1:25.11   
  H2Odense  1:26.17                 
                     
Mathias E. Kristiansen  2004  276  39.98        1:25.38   
  H2Odense  1:23.68                 
                     
Silas Plaetner  2003  276  39.29        1:25.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.05                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Bredal Larsen  2005  25  397  35.21        1:15.63   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.10                 
                     
Nicolas Duvander  2005  20  396  35.55        1:15.68   
  Esbjerg Svømmeklub  1:17.83                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007  15  336  38.45        1:19.94   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.74                 
                     
Karl Heeb  2005  12  330  37.69        1:20.43   
  Esbjerg Svømmeklub  1:19.59                 
                     
Frederik Nielsen  2006  11  319  38.75        1:21.34   
  Nyborg Svømmeklub  1:29.66                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006  10  314  39.27        1:21.77   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:25.63                 
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005  307  39.01        1:22.40   
  H2Odense  1:19.23                 
                     
Andreas Bahnsen  2005  292  38.68        1:23.74   
  Haderslev Svømme Klub  1:29.48                 
                     
David Hansen Hobolth  2006  231  43.45        1:30.62   
  Haderslev Svømme Klub  1:38.06                 
                     
10  Mathias Gramstrup Madsen  2006  230  43.22        1:30.68   
  Nyborg Svømmeklub  1:36.73                 
                     
11  Magnus Tranekjer  2005  230  42.82        1:30.76   
  H2Odense  1:33.84                 
                     
12  Erik Hauge Sørensen  2007  227  43.85        1:31.15   
  Esbjerg Svømmeklub  1:34.15                 
                     
13  Laurits Holm  2006  226  42.31        1:31.21   
  Haderslev Svømme Klub  1:33.33                 
                     
14  Anders Mosbæk Johannessen  2005  218  44.33        1:32.29   
  H2Odense  1:30.00                 
                     
15  Julian Vitus Pedersen  2007  211  43.17        1:33.32   
  H2Odense  1:34.92                 
                     
16  Jonas Mathiasen  2006    209  42.68        1:33.62   
  Esbjerg Svømmeklub  1:32.16                 
                     
17  Malthe Elias Wolgast  2006    204  44.25        1:34.39   
  Vejle Svømmeklub  1:31.45                 
                     
18  Felix Wetcke-Brask  2006    186  45.92        1:37.27   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:33.35                 
                     
19  Tobias Hansen  2005    180  45.40        1:38.46   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.76                 
                     
20  Terkel Klinkowsky  2007    177  47.36        1:38.92   
  Vejle Svømmeklub  1:41.16                 
                     
21  Sigurd Salskov Iversen  2006    170  47.59        1:40.19   
  Esbjerg Svømmeklub  3:11.77                 
                     
22  Max Sierszecki  2007    148  49.26        1:44.97   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:43.38                 
                     
23  Niels Bjerrum  2005    147  47.50        1:45.34   
  Svømmeklubben Grindsted  1:51.33                 
                     
24  Mikkel Bro Christensen  2007    121  53.70        1:52.14   
  Vejle Svømmeklub  1:52.58                 
                     
25  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    93  58.29        2:02.71   
  Vejle Svømmeklub  1:59.31                 
                     
26  Jakub Ciarcinski  2007    92  57.69        2:02.98   
  Esbjerg Svømmeklub  2:08.49                 
                     
27  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    91  56.16        2:03.40   
  Esbjerg Svømmeklub  2:09.39                 
                     
Fedor Akulov  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Sebastian Bjerby Elsborg  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Kasper O. Jensen  2007              DSQ  1 hånd i ven 25m 
  Haderslev Svømme Klub  2:11.41                 
                     
Sebastian N Pedersen  2007              DSQ  tyvstart 
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:49.78                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joakim Kristensen  2008  25  141  49.92        1:46.80   
  DeltaSwim  1:44.63                 
                     
Johan Lundsgaard Palm  2008  20  135  51.97        1:48.18   
  Nyborg Svømmeklub  2:18.40                 
                     
Eskild M. Omby  2009  15  123  52.85        1:51.69   
  Haderslev Svømme Klub  1:53.15                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008  12  122  52.53        1:51.83   
  Vejle Svømmeklub  1:51.38                 
                     
Toke Kousgaard  2008  11  110  54.32        1:55.74   
  Esbjerg Svømmeklub  1:58.20                 
                     
Simon Christensen  2009  10  108  55.16        1:56.66   
  Vejle Svømmeklub  1:57.07                 
                     
Sebastian Schmidt  2008              DNS   
  Blåvandshuk Svømmeklub                   
                     
Theodor van Den Berg  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:53.07                 
                     
William Højgaard  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hugo Rixen  2011  25  49  1:10.77        2:31.69   
  Vejle Svømmeklub  2:44.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Østergaard  2004  25  523  36.28        1:17.37   
  Svømmeklubben Grindsted  1:16.32                 
                     
Ellen Jensen  2005  20  449  39.69        1:21.40   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:21.86                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  15  399  39.99        1:24.66   
  H2Odense  1:23.08                 
                     
Barbara Ammentorp  2003  12  399  39.67        1:24.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.89                 
                     
Fiona Hansen Hobolth  2003  11  362  41.50        1:27.46   
  Haderslev Svømme Klub  1:23.80                 
                     
Astrid Gregersen  2005  10  360  40.62        1:27.61   
  Esbjerg Svømmeklub  1:28.73                 
                     
Mathilde Stilund  2005  350  42.83        1:28.44   
  H2Odense  1:26.56                 
                     
Anne Horn  2004  310  43.45        1:32.10   
  Haderslev Svømme Klub  1:26.93                 
                     
Katrine S. Kristensen  2004  307  44.14        1:32.43   
  Haderslev Svømme Klub  1:30.68                 
                     
10  Emily Schjelderup Pederse  2004  251  46.74        1:38.73   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:41.81                 
                     
11  Ditte Hansen  2003  247  46.45        1:39.30   
  DeltaSwim  1:36.99                 
                     
12  Karoline Friis  2004  181  52.23        1:50.14   
  Haderslev Svømme Klub  1:57.16                 
                     
13  Josefine Lassen  2003  164  54.17        1:53.83   
  Haderslev Svømme Klub  2:06.26                 
                     
14  Gry Jepsen  2005  130  1:01.04        2:02.88   
  Vejen Svømmeklub  2:45.46                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ann-Katrine Windfeld  2006  25  453  37.97        1:21.18   
  Vejle Svømmeklub  1:19.02                 
                     
Naja Færgemann  2006  20  394  41.64        1:25.02   
  H2Odense  1:23.81                 
                     
Amalie F. Piiters  2006  15  370  41.30        1:26.82   
  H2Odense  1:26.92                 
                     
Mille Holmberg  2006  12  354  42.08        1:28.12   
  Vejle Svømmeklub  1:24.37                 
                     
Sarah Laursen  2007  11  343  42.30        1:29.08   
  Vejle Svømmeklub  1:24.98                 
                     
Mejse Vinther-Okholm  2006  10  331  43.07        1:30.09   
  H2Odense  1:27.21                 
                     
Laura Worm Glæsner  2006  326  42.74        1:30.57   
  Esbjerg Svømmeklub  1:37.05                 
                     
Nicoline Lee T. Sørensen  2008  298  43.79        1:33.28   
  Esbjerg Svømmeklub  1:34.29                 
                     
Alista Maslobojeva  2007  296  44.48        1:33.55   
  Vejle Svømmeklub  1:30.44                 
                     
10  Anne Stæhr  2008  270  45.88        1:36.45   
  Vejle Svømmeklub  1:39.83                 
                     
11  Line Horn  2006  265  46.41        1:36.99   
  Haderslev Svømme Klub  1:34.68                 
                     
12  Rosa Ella Kjems  2008  261  46.05        1:37.49   
  Esbjerg Svømmeklub  1:40.41                 
                     
13  Kira Wolter  2007  230  48.28        1:41.76   
  Vejle Svømmeklub  1:38.30                 
                     
14  Sofie Karlov Nielsen  2007  229  48.94        1:41.80   
  Vejle Svømmeklub  1:38.74                 
                     
15  Christina Dracea Horsbøl  2007  221  48.59        1:43.03   
  Esbjerg Svømmeklub  1:44.12                 
                     
16  Augusta Dalsgaard  2007    215  49.12        1:44.06   
  Vejle Svømmeklub  1:44.25                 
                     
17  Kristiane Kathrine Mukasa  2008    193  50.38        1:47.77   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:53.75                 
                     
18  Clara Wesselhoff  2006    192  48.87        1:48.01   
  Haderslev Svømme Klub  1:50.97                 
                     
19  Sille Milther  2006    179  50.92        1:50.48   
  Haderslev Svømme Klub  1:47.64                 
                     
20  Katrine Vølund  2008    172  53.71        1:51.95   
  Nyborg Svømmeklub  1:56.90                 
                     
21  Lisbeth Seidler Madsen  2007    171  52.99        1:52.21   
  Vejle Svømmeklub  1:55.13                 
                     
22  Katharina Poulsen  2007    170  53.88        1:52.52   
  Haderslev Svømme Klub  1:51.23                 
                     
23  Asta Sofia Lauridsen  2008    166  54.62        1:53.38   
  Vejle Svømmeklub  2:00.42                 
                     
24  Mie Elliot Krog-Meyer  2007    166  54.20        1:53.45   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.01                 
                     
25  Karla Jæger  2008    164  53.46        1:53.76   
  Vejle Svømmeklub  1:54.04                 
                     
26  Claramilla Kirstan  2008    158  53.45        1:55.28   
  Vejle Svømmeklub  1:57.50                 
                     
27  Anne Sørensen  2008    156  54.22        1:55.67   
  Svømmeklubben Grindsted  2:09.58                 
                     
28  Sofia S. Skøtt  2007    132  58.16        2:02.44   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
29  Liv K. L. Jensen  2008    101  1:02.70        2:13.75   
  DeltaSwim  2:12.38                 
                     
Andrea Højbjerg  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:38.73                 
                     
Anna Emilie Damgaard  2006              DNS   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:46.95                 
                     
Clara Darville  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  2:22.98                 
                     
Lærke Jervelund  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:40.13                 
                     
Ida Højergaard  2007              DNF   
  Vejle Svømmeklub  2:20.24                 
                     
Lea H Mammen  2008              DSQ  asynk ben v 22 m 
  Vejle Svømmeklub  2:28.26                 
                     
Mikkeline Fugleberg  2007              DSQ  tyvstart 
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:59.15                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Holmberg  2009  25  188  51.31        1:48.85   
  Vejle Svømmeklub  1:44.14                 
                     
Asta-Marie Rasmussen  2009  20  154  57.62        1:56.12   
  Vejle Svømmeklub  1:57.43                 
                     
Alberte Knudsen  2009  15  145  58.16        1:58.67   
  Vejle Svømmeklub  2:00.42                 
                     
Meiko Nakatani  2010  12  137  56.60        2:00.96   
  Vejle Svømmeklub  1:58.81                 
                     
Nanna Steen Mühring  2009  11  136  56.61        2:01.00   
  Nyborg Svømmeklub  2:24.08                 
                     
Olivia Bækkegård Svendsen  2009  10  111  2:09.42        2:09.42   
  Vejle Svømmeklub  2:04.77                 
                     
Ann-Maria Malou Windfeld  2009  90  1:05.09        2:18.85   
  Vejle Svømmeklub  2:10.90                 
                     
Malou Bjerre  2010  83  1:06.60        2:22.44   
  Vejle Svømmeklub  2:30.81                 
                     
Kaya Bull-Sørensen  2009  73  1:10.66        2:28.91   
  Vejle Svømmeklub  2:22.35                 
                     
Mille Nørskov Kaltoft  2009              DSQ  1 hånd v ven 75 m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:48.30                 
                     
Ottilie Jensen  2010              DSQ  crawlben i start 
  Vejle Svømmeklub  2:48.91                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hartmann  2011  25  116  59.83        2:07.81   
  Vejle Svømmeklub  2:17.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Steenhold  2000  25  413          27.19   
  DeltaSwim  27.13                 
Mathias Bagger Nielsen  2000  20  411          27.23   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.76                 
Jakob Heeb  2001  15  277          31.05   
  Esbjerg Svømmeklub  31.29                 
Lasse Hansen  2000  12  265          31.53   
  DeltaSwim  30.82                 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Boström  2002  25  460          26.24   
  Esbjerg Svømmeklub  25.50                 
Oliver Fokkink  2003  20  434          26.75   
  Svømmeklubben Grindsted  25.98                 
Lasse Metz Mondrup  2004  15  351          28.70   
  Esbjerg Svømmeklub  27.98                 
Marcus Kjær Nielsen  2004  12  337          29.11   
  Haderslev Svømme Klub  29.06                 
Daniel Hornsá  2004  11  291          30.55   
  Haderslev Svømme Klub  32.02                 
Ali Aljaroudi  2003              DSQ  Tyvstart 
  H2Odense                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas Åkerlind  2005  25  413          27.19   
  Svømmeklubben Sønderborg  27.51                 
Teodor Thuelund  2005  20  400          27.48   
  Nyborg Svømmeklub  27.79                 
Frederik Nielsen  2006  15  349          28.75   
  Nyborg Svømmeklub  28.86                 
Anton Egholm Husted  2006  12  334          29.20   
  Esbjerg Svømmeklub  29.22                 
Tobias Holt  2006  11  276          31.09   
  Svømmeklubben Grindsted  33.24                 
Martin Christensen  2006  10  267          31.46   
  Vejle Svømmeklub  32.42                 
Frederik Møhring Madsen  2007  259          31.76   
  Esbjerg Svømmeklub  33.57                 
Asger Nielsen  2005  256          31.87   
  Erritsø Gymnastik Og IF  35.72                 
Gustav Sundstrøm  2006  244          32.38   
  Vejle Svømmeklub  32.26                 
10  Malte Neuber  2007  243          32.46   
  Esbjerg Svømmeklub  32.52                 
11  Christian Pedersen  2007  240          32.58   
  Esbjerg Svømmeklub  33.51                 
12  Niels Bjerrum  2005  221          33.51   
  Svømmeklubben Grindsted  36.14                 
13  Zsolt Bokor  2006  189          35.29   
  Haderslev Svømme Klub  39.90                 
14  Mikkel Bro Christensen  2007  187          35.38   
  Vejle Svømmeklub  35.62                 
15  Noah Høier  2006  184          35.59   
  Vejen Svømmeklub  36.41                 
16  Niels Peter E. Sørensen  2007    182          35.69   
  Svømmeklubben Grindsted  35.91                 
17  Anders Langholm  2007    160          37.27   
  Nyborg Svømmeklub  37.14                 
18  Jakub Ciarcinski  2007    107          42.67   
  Esbjerg Svømmeklub  42.83                 
19  Rasmus Mathiesen  2007    79          47.19   
  Vejle Svømmeklub  50.15                 
20  Malthe Peter Jensen  2007    71          48.71   
  Vejle Svømmeklub  48.82                 
Sebastian Bjerby Elsborg  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  47.70                 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Schmidt  2008  25  203          34.43   
  Blåvandshuk Svømmeklub                   
Gilbert Eskildsen  2008  20  160          37.29   
  Nyborg Svømmeklub  39.12                 
Nikolai Elgaard  2009  15  160          37.31   
  Esbjerg Svømmeklub  35.72                 
Hektor Bjerre  2008  12  156          37.61   
  Vejle Svømmeklub  40.06                 
Christian Opstrup Bjergbæk  2009  11  155          37.65   
  Blåvandshuk Svømmeklub  41.04                 
Daniel Lyngbo  2008  10  141          38.87   
  Blåvandshuk Svømmeklub  42.90                 
Sebastian Drachmann  2008  132          39.78   
  Esbjerg Svømmeklub  44.27                 
Eskild M. Omby  2009  129          40.01   
  Haderslev Svømme Klub  40.30                 
Gustav Hansen  2008  129          40.08   
  Vejle Svømmeklub  36.86                 
10  Bertram Poser Jensen  2008  118          41.30   
  Nyborg Svømmeklub  42.69                 
11  William Højgaard  2008  116          41.54   
  Vejle Svømmeklub                   
12  Asbjørn Kousgaard  2008  104          43.07   
  Esbjerg Svømmeklub  44.63                 
13  Jens Reintoft  2008  73          48.30   
  Vejle Svømmeklub  50.40                 
Asger Juel  2009              DNS   
  Vejle Svømmeklub  52.89                 
Emil Asger Møller  2009              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  40.92                 
Villads Bækgaard Nissen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  54.87                 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frey Nielsen Memborg  2010  25  171          36.49   
  Nyborg Svømmeklub  34.76                 
Jonas Staghøj Andersen  2010  20  129          40.05   
  Esbjerg Svømmeklub  40.03                 
Louie Lindblad  2010  15  83          46.30   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Rasmus Neuber  2010  12  82          46.53   
  Esbjerg Svømmeklub  46.91                 
Hugo Rixen  2011  11  37          1:00.42   
  Vejle Svømmeklub  57.71                 
Christoffer Breinholt  2011  10  28          1:06.44   
  Vejle Svømmeklub  1:12.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jørgensen  2001  25  559          28.21   
  Esbjerg Svømmeklub  27.27                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004  25  533          28.66   
  Esbjerg Svømmeklub  27.88                 
Maria Hall  2003  20  464          30.01   
  Svømmeklubben Grindsted  29.16                 
Maja Rolighed  2005  15  460          30.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF  29.03                 
Maria Mathiesen  2004  12  435          30.65   
  Esbjerg Svømmeklub  30.15                 
Stephanie de Bruijn  2005  11  425          30.91   
  Svømmeklubben Grindsted  33.19                 
Liv Kousgaard  2003  10  403          31.44   
  Esbjerg Svømmeklub  30.80                 
Agnete Habermann  2005  403          31.46   
  H2Odense  29.65                 
Alberte Fauerby  2005  400          31.54   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.97                 
Nina Seirup  2005  389          31.82   
  Nyborg Svømmeklub  31.41                 
10  Stephanie Hansen  2004  385          31.92   
  Esbjerg Svømmeklub  34.00                 
11  Freja S. Falkenstrøm  2004  353          32.86   
  Nyborg Svømmeklub  32.14                 
12  Frida B. Kristensen  2005  331          33.57   
  Haderslev Svømme Klub  34.82                 
13  Marie Nørskov Andersen  2005  313          34.21   
  Blåvandshuk Svømmeklub  42.21                 
14  Karoline Friis  2004  255          36.62   
  Haderslev Svømme Klub  38.36                 
15  Nanna W Povlsen  2005  245          37.12   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.25                 
16  Linda Lundblad  2005    227          38.07   
  Svømmeklubben Grindsted                   
17  Laura Vindstrup Christens  2003    189          40.49   
  Blåvandshuk Svømmeklub  38.05                 
18  Lærke Jepsen  2005    156          43.13   
  Vejen Svømmeklub  48.38                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Hellesøe  2006  25  449          30.34   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.46                 
Alma Ehrenreich-Birn  2008  20  367          32.44   
  Vejle Svømmeklub  32.72                 
Julie Guldmann Møller  2007  15  335          33.44   
  Vejle Svømmeklub  33.36                 
Frederikke M. Christensen  2006  12  321          33.94   
  Nyborg Svømmeklub  34.12                 
Louise Kipper Pedersen  2006  11  314          34.18   
  Nyborg Svømmeklub  33.75                 
Lotta Træger  2008  10  310          34.33   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.37                 
Laura Worm Glæsner  2006  302          34.61   
  Esbjerg Svømmeklub  36.62                 
Carolina Schlander  2007  301          34.67   
  Esbjerg Svømmeklub  35.16                 
Sofie Damm Johansen  2006  297          34.83   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.70                 
10  Sofie Skibelund  2007  293          34.99   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.43                 
11  Olivia Macartney  2008  290          35.11   
  Esbjerg Svømmeklub  36.32                 
12  Mille A. B. Buch  2006  283          35.39   
  H2Odense  36.38                 
13  Augusta Dalsgaard  2007  275          35.73   
  Vejle Svømmeklub  36.64                 
14  Anne H. Rasmussen  2006  251          36.80   
  Haderslev Svømme Klub                   
15  Alista Maslobojeva  2007  250          36.89   
  Vejle Svømmeklub  37.94                 
16  Liv Ebel  2006    244          37.16   
  Vejle Svømmeklub  36.11                 
17  Emilia Daa Andersen  2008    224          38.26   
  Vejle Svømmeklub  38.40                 
18  Sofia S. Skøtt  2007    220          38.46   
  Haderslev Svømme Klub  43.06                 
19  Sofia Bjørnkjær Nielsen  2008    219          38.52   
  Vejle Svømmeklub                   
20  Dicte S. Falkenstrøm  2008    208          39.22   
  Nyborg Svømmeklub  38.20                 
21  Sille Freltoft  2008    181          41.02   
  Vejle Svømmeklub  41.18                 
22  Alberte Andersen  2008    181          41.07   
  Vejle Svømmeklub  39.25                 
23  Sofia Brink  2006    177          41.35   
  Blåvandshuk Svømmeklub  42.43                 
24  Cathrine Boisen  2008    176          41.43   
  Esbjerg Svømmeklub  42.00                 
25  Kristine Walløe Poulsen  2007    173          41.68   
  Erritsø Gymnastik Og IF  41.65                 
26  Claramilla Kirstan  2008    171          41.84   
  Vejle Svømmeklub  44.95                 
27  Anne Sørensen  2008    154          43.35   
  Svømmeklubben Grindsted  43.45                 
28  Lisbeth Seidler Madsen  2007    145          44.14   
  Vejle Svømmeklub  45.71                 
29  Johanne Falkenby Skytte  2008    134          45.41   
  Esbjerg Svømmeklub  46.68                 
30  Gabriella L Thoustrup  2008    123          46.72   
  DeltaSwim  46.99                 
31  Liv K. L. Jensen  2008    103          49.56   
  DeltaSwim  35.74                 
Astrid Hartmann  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  37.60                 
Lise Serritzlew-Kristense  2006              DNS   
  Blåvandshuk Svømmeklub  40.33                 
Adda Henriksen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Vejen Svømmeklub  38.31                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Sølbech Larsen  2009  25  303          34.58   
  Esbjerg Svømmeklub  36.00                 
Isabel Qvist Jensen  2009  20  287          35.20   
  Vejle Svømmeklub  37.46                 
Nanna Steen Mühring  2009  15  180          41.09   
  Nyborg Svømmeklub  42.04                 
Ida Riddersholm  2009  12  165          42.36   
  Esbjerg Svømmeklub  42.89                 
Isabelle Weber  2009  11  163          42.53   
  Esbjerg Svømmeklub  43.05                 
Alberte Hansen  2009  10  154          43.29   
  Esbjerg Svømmeklub  50.51                 
Meiko Nakatani  2010  141          44.55   
  Vejle Svømmeklub  44.68                 
Svea Arlbjørn  2009  128          46.01   
  Vejle Svømmeklub  46.28                 
Olivia Bækkegård Svendsen  2009  122          46.77   
  Vejle Svømmeklub  48.27                 
10  Helene Seidler Madsen  2009  121          46.87   
  Vejle Svømmeklub  54.22                 
11  Signe Sejr Bentsen  2010  118          47.36   
  Esbjerg Svømmeklub  46.42                 
12  Sofie Emily Clavsen  2009  111          48.25   
  Vejle Svømmeklub  51.80                 
13  Thea Aggerholm  2009  109          48.53   
  Esbjerg Svømmeklub  50.05                 
14  Liv Rong Hansen  2010  98          50.37   
  Esbjerg Svømmeklub                   
15  Camilla H Graversen  2010  89          51.87   
  Vejle Svømmeklub  52.11                 
16  Medina Munch-Elvstrøm  2010    55          1:00.92   
  Vejle Svømmeklub  57.42                 
17  Ottilie Jensen  2010    45          1:05.29   
  Vejle Svømmeklub  1:02.21                 
18  Frida Agerskov  2009    41          1:07.24   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Maja Bach-Henriksen  2010              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  55.08                 
Sasha Lee T Sørensen  2010              DSQ  Mere end 1stk b.tøj 
  Esbjerg Svømmeklub  47.81                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Heeb  2001  25  198  39.54        1:26.19   
  Esbjerg Svømmeklub  1:24.71                 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Nejmann  2004  25  367  31.81        1:10.20   
  H2Odense  1:06.78                 
                     
Kasper Christiansen  2003  20  365  31.80        1:10.34   
  Haderslev Svømme Klub  1:13.15                 
                     
Alex Fogt  2004  15  346  33.92        1:11.60   
  H2Odense  1:09.84                 
                     
Piotr Stadnicki  2004  12  330  33.34        1:12.77   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.31                 
                     
Valdemar Stahl  2004  11  311  33.65        1:14.17   
  H2Odense  1:14.85                 
                     
Oliver Fokkink  2003  10  302  33.55        1:14.92   
  Svømmeklubben Grindsted  1:10.08                 
                     
Oliver Londero  2004  300  36.38        1:15.06   
  H2Odense  1:15.83                 
                     
Silas Plaetner  2003  293  34.37        1:15.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.54                 
                     
Mathias E. Kristiansen  2004  292  36.48        1:15.79   
  H2Odense  1:12.76                 
                     
10  Marcus Kjær Nielsen  2004  240  37.27        1:20.87   
  Haderslev Svømme Klub  1:18.97                 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Majgård  2005  25  384  31.98        1:09.20   
  Vejle Svømmeklub  1:08.96                 
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005  20  377  32.28        1:09.57   
  H2Odense  1:06.52                 
                     
Frederik Nielsen  2006  15  351  33.24        1:11.25   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.72                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006  12  350  33.52        1:11.33   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:12.90                 
                     
Toke Hjalmar Nielsen  2006  11  347  33.24        1:11.52   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.91                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005  10  338  36.35        1:12.20   
  Nyborg Svømmeklub  1:12.24                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007  336  34.17        1:12.31   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.37                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  327  33.76        1:12.97   
  H2Odense  1:12.76                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007  292  34.52        1:15.77   
  Vejle Svømmeklub  1:13.95                 
                     
10  Julian Vitus Pedersen  2007  291  34.03        1:15.82   
  H2Odense  1:13.02                 
                     
11  Oskar Foss  2006  289  35.40        1:16.02   
  Esbjerg Svømmeklub  1:15.74                 
                     
12  Anders Mosbæk Johannessen  2005  289  33.69        1:16.04   
  H2Odense  1:13.03                 
                     
13  Max Venborg Kromann  2005  270  35.54        1:17.82   
  Vejle Svømmeklub  1:12.37                 
                     
14  Martin Christensen  2006  264  38.32        1:18.32   
  Vejle Svømmeklub  1:18.08                 
                     
15  Tobias Staghøj Andersen  2006  260  36.94        1:18.71   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.08                 
                     
16  Moritz Hartmann  2007    256  35.57        1:19.16   
  Vejle Svømmeklub  1:18.51                 
                     
17  Magnus Tranekjer  2005    254  35.72        1:19.35   
  H2Odense  1:21.77                 
                     
18  Magnus Marschall  2005    251  37.99        1:19.65   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.52                 
                     
19  Mathias Gramstrup Madsen  2006    251  38.24        1:19.73   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.73                 
                     
20  Ludvig L. Møller  2006    244  38.11        1:20.44   
  H2Odense  1:16.03                 
                     
21  Nikolai Uekermann Olsen  2006    237  38.82        1:21.21   
  Vejle Svømmeklub  1:18.37                 
                     
22  Jacob Timmermand  2006    234  39.16        1:21.58   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.95                 
                     
23  Asger Nielsen  2005    231  37.95        1:21.93   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:39.12                 
                     
24  Toke Østergaard Pedersen  2007    230  37.24        1:22.08   
  Vejle Svømmeklub  1:19.98                 
                     
25  Malthe Elias Wolgast  2006    229  38.68        1:22.14   
  Vejle Svømmeklub  1:17.29                 
                     
26  Erik Hauge Sørensen  2007    229  39.14        1:22.16   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.58                 
                     
27  Felix Wetcke-Brask  2006    226  39.05        1:22.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:26.17                 
                     
28  Malte Riegels-Jakobsen  2006    221  37.70        1:23.08   
  Esbjerg Svømmeklub  1:24.10                 
                     
29  Gustav Sundstrøm  2006    216  38.94        1:23.72   
  Vejle Svømmeklub  1:21.96                 
                     
30  Laurits Holm  2006    216  40.80        1:23.76   
  Haderslev Svømme Klub  1:33.94                 
                     
31  Tobias Hansen  2005    176  42.34        1:29.65   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.30                 
                     
32  Lukas Skov Christiansen  2005    169  42.55        1:30.80   
  Nyborg Svømmeklub  1:32.07                 
                     
33  Tristan Bjerre  2007    168  40.22        1:31.05   
  Vejle Svømmeklub  1:30.72                 
                     
34  Otto Milther  2007    163  43.67        1:32.06   
  Haderslev Svømme Klub  1:43.60                 
                     
35  Zsolt Bokor  2006    160  44.69        1:32.54   
  Haderslev Svømme Klub  1:44.69                 
                     
36  Adrian Vaarning  2007    158  42.71        1:33.01   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.48                 
                     
37  Mikkel Bro Christensen  2007    156  43.07        1:33.29   
  Vejle Svømmeklub  1:32.38                 
                     
38  Toke Gormsen  2006    154  45.56        1:33.70   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
39  Sebastian Rahr  2006    148  45.74        1:35.08   
  Nyborg Svømmeklub  1:33.18                 
                     
40  Noah Høier  2006    143  44.21        1:35.98   
  Vejen Svømmeklub  1:39.52                 
                     
41  Villads Isko Pimenta  2007    142  44.33        1:36.28   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.90                 
                     
42  Philip Park-Nielsen  2007    138  47.77        1:37.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
43  Simon Juel  2006    137  44.56        1:37.52   
  Vejle Svømmeklub  1:35.14                 
                     
44  Felix Nielsen  2006    134  47.61        1:38.17   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:09.19                 
                     
45  Bastian Ladekjær  2007    134  44.19        1:38.21   
  DeltaSwim  1:47.69                 
                     
46  Martin Stokholm  2007    114  46.51        1:43.57   
  Nyborg Svømmeklub  1:55.50                 
                     
47  Niels Peter E. Sørensen  2007    108  55.44        1:45.54   
  Svømmeklubben Grindsted  1:38.84                 
                     
48  Sebastian N Pedersen  2007    104  54.06        1:46.87   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
49  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    99  50.76        1:48.62   
  Vejle Svømmeklub  1:46.63                 
                     
50  Rasmus Mathiesen  2007    76  54.66        1:58.39   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
51  Sebastian Bjerby Elsborg  2007    65  1:00.21        2:05.07   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Anders Bank Hansen  2006              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:15.39                 
                     
Fedor Akulov  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:48.15                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:07.61                 
                     
Alexander Drachmann  2005              DSQ  ej afslu på ryg 50 m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.49                 
                     
Anders Langholm  2007              DSQ  ej rygliggend v 50m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Cheuk Lam Tse  2007              DSQ  ej ryglig v ven 50 m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:56.59                 
                     
Max Sierszecki  2007              DSQ  ej ryglig v ven 50 m 
  Svømmeklubben Sønderborg  1:39.31                 
                     
Nikolaj Kobbernagel  2007              DSQ  skifter bane 
  Nyborg Svømmeklub  1:30.26                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007              DSQ  mavelig v50 m 
  Vejle Svømmeklub  1:30.17                 
                     
Tobias Holt  2006              DSQ  mavelig v 50 m 
  Svømmeklubben Grindsted  1:30.80                 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Billesø Beck  2008  25  221  37.13        1:23.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:22.53                 
                     
Noah Junior Grene  2008  20  190  40.31        1:27.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.32                 
                     
Johannes Due Jessen  2008  15  185  39.97        1:28.22   
  Haderslev Svømme Klub  1:32.61                 
                     
Dany Valiu Nielsen  2008  12  178  41.92        1:29.36   
  DeltaSwim  1:32.24                 
                     
Joakim Kristensen  2008  11  175  41.08        1:29.91   
  DeltaSwim  1:30.04                 
                     
Hjalte Gregersen  2008  10  164  40.35        1:31.71   
  Esbjerg Svømmeklub  1:33.53                 
                     
Johan Lundsgaard Palm  2008  160  45.52        1:32.49   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.07                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008  151  43.90        1:34.26   
  Vejle Svømmeklub  1:32.57                 
                     
Toke Kousgaard  2008  142  45.26        1:36.39   
  Esbjerg Svømmeklub  1:38.38                 
                     
10  Oliver Søe  2009  138  45.22        1:37.32   
  DeltaSwim  1:48.30                 
                     
11  Simon Christensen  2009  127  48.48        1:39.85   
  Vejle Svømmeklub  1:45.45                 
                     
12  Hektor Bjerre  2008  123  46.92        1:40.93   
  Vejle Svømmeklub  1:40.92                 
                     
13  Gustav Hansen  2008  122  47.57        1:41.26   
  Vejle Svømmeklub  1:51.17                 
                     
14  Danilo Vaarning  2009  113  48.93        1:43.81   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.45                 
                     
15  Alexander Breinholt  2008  109  47.25        1:45.14   
  Vejle Svømmeklub  1:43.28                 
                     
16  Asbjørn Kousgaard  2008    85  52.50        1:53.99   
  Esbjerg Svømmeklub  1:56.06                 
                     
17  Lauritz Høybye Olesen  2009    77  51.58        1:57.78   
  Nyborg Svømmeklub  1:48.17                 
                     
18  Jens Reintoft  2008    69  59.79        2:02.16   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
19  Villads Bækgaard Nissen  2008    54  1:06.01        2:12.33   
  Vejle Svømmeklub  2:12.29                 
                     
Asger Juel  2009              DNS   
  Vejle Svømmeklub  2:20.49                 
                     
Theodor van Den Berg  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:40.40                 
                     
Bertram Poser Jensen  2008              DSQ  ej ryglig v ven 50 m 
  Nyborg Svømmeklub  1:43.85                 
                     
Frederik Jørgensen  2008              DSQ  1 hånd v ven 75 m 
  Vejle Svømmeklub  1:30.81                 
                     
Gilbert Eskildsen  2008              DSQ  ej rygllig v ven 50 
  Nyborg Svømmeklub  1:36.84                 
                     
Jeppe Bech Bøgedal  2008              DSQ  ej ryglig v ven 50 m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:38.86                 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frey Nielsen Memborg  2010  25  141  48.67        1:36.63   
  Nyborg Svømmeklub  1:33.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Randi Jørgensen  2002  25  380  35.51        1:18.23   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.94                 
                     
Julie Fink  2001  20  342  36.64        1:21.00   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:16.33                 
                     
Luna Marcher  2002  15  166  46.40        1:43.09   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:42.15                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Jensen  2005  25  541  32.37        1:09.51   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:10.39                 
                     
Mathilde Østergaard  2004  20  450  34.06        1:13.91   
  Svømmeklubben Grindsted  1:11.76                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  15  420  34.68        1:15.65   
  H2Odense  1:12.82                 
                     
Maria Hall  2003  12  396  37.33        1:17.11   
  Svømmeklubben Grindsted  1:15.51                 
                     
Agnete Habermann  2005  11  390  37.41        1:17.55   
  H2Odense  1:12.76                 
                     
Astrid Gregersen  2005  10  383  38.30        1:18.01   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.01                 
                     
Maria Mathiesen  2004  374  37.05        1:18.60   
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.41                 
                     
Fiona Hansen Hobolth  2003  372  37.13        1:18.78   
  Haderslev Svømme Klub  1:16.66                 
                     
Mathilde Hedekær Mischorr  2005  371  35.82        1:18.86   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Mathilde Stilund  2005  364  37.11        1:19.36   
  H2Odense  1:19.58                 
                     
11  Emma Nygaard  2005  351  37.77        1:20.28   
  H2Odense  1:16.65                 
                     
12  Stephanie Hansen  2004  344  37.11        1:20.81   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.00                 
                     
13  Cathrine Høst  2004  340  36.98        1:21.16   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.90                 
                     
14  Freya Isabel Christensen  2005  331  39.51        1:21.86   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.61                 
                     
15  Stephanie de Bruijn  2005  317  36.61        1:23.03   
  Svømmeklubben Grindsted  1:23.02                 
                     
16  Barbara Ammentorp  2003    314  42.12        1:23.29   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.09                 
                     
17  Laura Riber Memborg  2004    297  37.86        1:24.92   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.66                 
                     
18  Ditte Hansen  2003    282  40.49        1:26.37   
  DeltaSwim  1:28.57                 
                     
19  Marie Nørskov Andersen  2005    256  41.73        1:29.21   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:34.03                 
                     
20  Laura Rasmussen  2005    245  43.89        1:30.45   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.34                 
                     
21  Frida B. Kristensen  2005    235  43.90        1:31.72   
  Haderslev Svømme Klub  1:35.36                 
                     
22  Josefine Lassen  2003    204  44.58        1:36.21   
  Haderslev Svømme Klub  1:41.00                 
                     
23  Karoline Friis  2004    201  45.19        1:36.65   
  Haderslev Svømme Klub  1:39.49                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006  25  484  33.99        1:12.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:11.86                 
                     
Naja Færgemann  2006  20  475  34.36        1:12.63   
  H2Odense  1:10.27                 
                     
Signe Jensen  2007  15  446  35.25        1:14.16   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:16.03                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006  12  428  35.78        1:15.16   
  Vejle Svømmeklub  1:12.85                 
                     
Mejse Vinther-Okholm  2006  11  387  37.06        1:17.72   
  H2Odense  1:16.11                 
                     
Nora Gombos  2006  10  355  36.72        1:20.03   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:20.56                 
                     
Sophia Jochumsen  2006  348  37.34        1:20.51   
  Vejle Svømmeklub  1:16.86                 
                     
Andrea Bjerring Pedersen  2007  338  36.45        1:21.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.41                 
                     
Maya Øhlenschlæger Jensen  2006  305  39.70        1:24.18   
  Esbjerg Svømmeklub  1:23.57                 
                     
10  Sarah Laursen  2007  304  41.69        1:24.27   
  Vejle Svømmeklub  1:22.59                 
                     
11  Nicoline Lee T. Sørensen  2008  302  40.19        1:24.44   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.60                 
                     
12  Sofie Karlov Nielsen  2007  302  39.83        1:24.46   
  Vejle Svømmeklub  1:25.47                 
                     
13  Frederikke M. Christensen  2006  292  39.87        1:25.34   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.59                 
                     
14  Julie Guldmann Møller  2007  291  39.56        1:25.43   
  Vejle Svømmeklub  1:25.70                 
                     
15  Frida Høj Foldager  2006  273  40.64        1:27.31   
  Vejle Svømmeklub  1:24.12                 
                     
16  Sofie Damm Johansen  2006    271  41.52        1:27.48   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:30.49                 
                     
17  Anne Stæhr  2008    269  41.39        1:27.75   
  Vejle Svømmeklub  1:29.49                 
                     
18  Marie Thorup  2006    262  42.97        1:28.53   
  Esbjerg Svømmeklub  1:31.12                 
                     
19  Louise Kipper Pedersen  2006    259  42.41        1:28.82   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.63                 
                     
20  Line Horn  2006    258  43.17        1:28.96   
  Haderslev Svømme Klub  1:28.33                 
                     
21  Clara Wesselhoff  2006    257  42.47        1:29.08   
  Haderslev Svømme Klub  1:32.31                 
                     
22  Freja Trasbo Vestergaard  2006    243  42.81        1:30.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.97                 
                     
23  Sille Grønfeldt  2008    242  41.67        1:30.93   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.83                 
                     
24  Sarah Qvist  2007    238  45.14        1:31.39   
  Nyborg Svømmeklub  1:32.14                 
                     
25  Eszter Vad  2007    235  43.32        1:31.83   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.59                 
                     
25  Katrine Elholm Juliussen  2006    235  42.36        1:31.83   
  Nyborg Svømmeklub  1:32.89                 
                     
27  Christina Dracea Horsbøl  2007    233  43.81        1:32.05   
  Esbjerg Svømmeklub  1:32.87                 
                     
28  Lotta Træger  2008    232  42.55        1:32.16   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:32.11                 
                     
29  Augusta Dalsgaard  2007    230  42.76        1:32.44   
  Vejle Svømmeklub  1:34.10                 
                     
30  Alma Ehrenreich-Birn  2008    230  40.19        1:32.46   
  Vejle Svømmeklub  1:29.81                 
                     
31  Kristiane Kathrine Mukasa  2008    221  44.34        1:33.68   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:40.97                 
                     
32  Clara Lindstedt  2006    220  46.40        1:33.75   
  Nyborg Svømmeklub  1:35.05                 
                     
32  Rosa Ella Kjems  2008    220  45.84        1:33.75   
  Esbjerg Svømmeklub  1:39.36                 
                     
34  Mathilde Sofie Karmar  2008    215  46.78        1:34.57   
  Esbjerg Svømmeklub  1:37.01                 
                     
35  Oceane Cailho  2008    213  45.44        1:34.76   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.13                 
                     
36  Andrea Kargo  2008    213  43.65        1:34.85   
  Vejen Svømmeklub  1:41.89                 
                     
37  Kira Wolter  2007    205  46.66        1:36.03   
  Vejle Svømmeklub  1:34.61                 
                     
38  Karla Nøhr Rixen  2008    191  45.79        1:38.38   
  Vejle Svømmeklub  1:36.96                 
                     
39  Alberte Andersen  2008    181  48.02        1:40.07   
  Vejle Svømmeklub  1:35.10                 
                     
40  Emilia Daa Andersen  2008    179  47.67        1:40.51   
  Vejle Svømmeklub  1:38.67                 
                     
41  Sofie Barack Søe  2008    178  46.21        1:40.62   
  Esbjerg Svømmeklub  1:39.72                 
                     
42  Lea Timmermand  2008    174  45.37        1:41.49   
  Esbjerg Svømmeklub  1:41.53                 
                     
43  Mie Elliot Krog-Meyer  2007    167  50.17        1:42.89   
  Esbjerg Svømmeklub  1:42.78                 
                     
44  Asta Sofia Lauridsen  2008    165  50.23        1:43.13   
  Vejle Svømmeklub  1:53.16                 
                     
45  Sofia S. Skøtt  2007    165  48.39        1:43.17   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
46  Anne H. Rasmussen  2006    160  51.77        1:44.18   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
47  Karla Jæger  2008    160  51.35        1:44.26   
  Vejle Svømmeklub  1:47.78                 
                     
48  Katrine Vølund  2008    145  54.94        1:47.78   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.88                 
                     
49  Sofia Brink  2006    141  52.10        1:48.76   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:53.83                 
                     
50  Signe Christiansen  2008    132  52.99        1:51.18   
  Nyborg Svømmeklub  1:55.88                 
                     
51  Lisbeth Seidler Madsen  2007    132  54.73        1:51.21   
  Vejle Svømmeklub  1:50.30                 
                     
52  Claramilla Kirstan  2008    129  53.79        1:52.12   
  Vejle Svømmeklub  1:47.46                 
                     
53  Sille Freltoft  2008    128  53.85        1:52.43   
  Vejle Svømmeklub  1:44.03                 
                     
54  Lea H Mammen  2008    61  1:09.39        2:23.24   
  Vejle Svømmeklub  2:11.83                 
                     
Andrea Højbjerg  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:26.87                 
                     
Anna Emilie Damgaard  2006              DNS   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:32.96                 
                     
Astrid Hartmann  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:40.94                 
                     
Clara Darville  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Ida Højergaard  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Josephine Kviesgaard  2007              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  1:38.08                 
                     
Lise Serritzlew-Kristense  2006              DNS   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:44.91                 
                     
Lærke Jervelund  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:24.50                 
                     
Mathilde Vestergaard  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:23.64                 
                     
Johanne Falkenby Skytte  2008              DSQ  Maveliggende v 50m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:59.32                 
                     
Line Bach-Henriksen  2007              DSQ  Maveliggende 50m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.32                 
                     
Liv K. L. Jensen  2008              DSQ  maveliggende v 50m 
  DeltaSwim  2:11.39                 
                     
Silje Lunderskov  2007              DSQ  maveliggende v 50m 
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Sille Holm-Nissen  2007              DSQ  Asynk arme 15m 
  Haderslev Svømme Klub  1:29.47                 
                     
Sille Milther  2006              DSQ  maveliggende v 50m 
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Sofia Bjørnkjær Nielsen  2008              DSQ  maveliggende v 50m 
  Vejle Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Qvist Jensen  2009  25  228  41.29        1:32.66   
  Vejle Svømmeklub  1:36.40                 
                     
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  20  191  44.26        1:38.40   
  Vejle Svømmeklub  1:41.08                 
                     
Frida Steen Mühring  2009  15  179  43.99        1:40.42   
  Nyborg Svømmeklub  1:40.65                 
                     
Mille Nørskov Kaltoft  2009  12  179  47.69        1:40.45   
  Esbjerg Svømmeklub  1:40.21                 
                     
Olivia Holmberg  2009  11  166  52.16        1:42.94   
  Vejle Svømmeklub  1:43.88                 
                     
Asta-Marie Rasmussen  2009  10  162  51.56        1:43.85   
  Vejle Svømmeklub  1:45.53                 
                     
Alberte Knudsen  2009  159  48.06        1:44.39   
  Vejle Svømmeklub  1:44.66                 
                     
Dicte Underbjerg  2010  149  47.46        1:46.82   
  Esbjerg Svømmeklub  1:59.42                 
                     
Nanna Steen Mühring  2009  146  51.91        1:47.55   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.24                 
                     
10  Meiko Nakatani  2010  136  53.02        1:50.15   
  Vejle Svømmeklub  1:52.28                 
                     
11  Isabelle Weber  2009  128  54.72        1:52.36   
  Esbjerg Svømmeklub  1:59.99                 
                     
12  Filuka Lolk Frederiksen  2009  124  54.05        1:53.55   
  Esbjerg Svømmeklub  1:53.25                 
                     
13  Ida Riddersholm  2009  114  58.42        1:56.70   
  Esbjerg Svømmeklub  1:52.50                 
                     
14  Svea Arlbjørn  2009  102  56.48        2:01.01   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
15  Helene Seidler Madsen  2009  99  1:02.41        2:02.46   
  Vejle Svømmeklub  1:59.71                 
                     
16  Olivia Bækkegård Svendsen  2009    98  1:04.76        2:02.55   
  Vejle Svømmeklub  2:15.07                 
                     
17  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    94  1:01.75        2:04.59   
  Vejle Svømmeklub  2:07.95                 
                     
18  Kaya Bull-Sørensen  2009    83  1:01.58        2:09.76   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
19  Malou Bjerre  2010    80  1:00.61        2:11.08