2020-01-19   15:35:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Steenhold  2000  25  378  30.29  1:05.38  1:41.29    2:17.37   
  DeltaSwim  2:18.29                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer R.s. Pedersen  2004  25  473  28.51  1:00.79  1:34.17    2:07.53   
  H2Odense  2:08.37                 
                     
Piotr Stadnicki  2004  20  386  32.76  1:06.71  1:40.58    2:16.38   
  Nyborg Svømmeklub  2:17.09                 
                     
Kasper Christiansen  2003  15  369  29.14  1:04.19  1:41.40    2:18.50   
  Haderslev Svømme Klub  2:36.08                 
                     
Daniel Hornsá  2004  12  313  34.29  1:12.26  1:50.96    2:26.26   
  Haderslev Svømme Klub  2:28.94                 
                     
Marcus Kjær Nielsen  2004              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  2:28.09                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas Åkerlind  2005  25  410  29.85  1:04.60  1:40.70    2:13.76   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:16.17                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006  20  399  30.72  1:04.92  1:40.72    2:14.90   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:17.65                 
                     
Anton Egholm Husted  2006  15  316  34.25  1:11.50  1:50.99    2:25.87   
  Esbjerg Svømmeklub  2:29.92                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006  12  303  34.34  1:12.79  1:51.49    2:27.83   
  Vejle Svømmeklub  2:22.63                 
                     
Andreas Bahnsen  2005  11  297  34.20  1:12.11  1:51.27    2:28.82   
  Haderslev Svømme Klub  2:36.31                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006  10  294  34.36  1:13.56  1:52.70    2:29.42   
  Vejle Svømmeklub  2:21.86                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007  284  33.75  1:12.62  1:52.71    2:31.11   
  Vejle Svømmeklub  2:26.47                 
                     
Magnus Marschall  2005  283  35.69  1:15.06  1:54.42    2:31.22   
  Esbjerg Svømmeklub  2:26.76                 
                     
Max Venborg Kromann  2005  281  34.71  1:14.95  1:54.95    2:31.57   
  Vejle Svømmeklub  2:25.47                 
                     
10  Moritz Hartmann  2007  276          2:32.55   
  Vejle Svømmeklub  2:47.54                 
                     
11  Jacob Timmermand  2006  274  36.08  1:16.66  1:57.11    2:32.96   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.40                 
                     
12  Toke Østergaard Pedersen  2007  266  34.84  1:14.89  1:56.17    2:34.46   
  Vejle Svømmeklub  2:31.54                 
                     
13  Frederik Møhring Madsen  2007  266  35.86  1:15.66  1:56.03    2:34.50   
  Esbjerg Svømmeklub  2:37.83                 
                     
14  Tobias Staghøj Andersen  2006  262  36.45  1:15.30  1:56.02    2:35.11   
  Esbjerg Svømmeklub  2:38.79                 
                     
15  Anders Bank Hansen  2006  260  36.92  1:17.49  1:57.97    2:35.67   
  Vejle Svømmeklub  2:33.16                 
                     
16  Laurits Holm  2006    253  34.37  1:13.77  1:56.74    2:37.00   
  Haderslev Svømme Klub  2:47.23                 
                     
17  Gustav Sundstrøm  2006    223  36.45  1:19.58  2:02.71    2:43.85   
  Vejle Svømmeklub  3:30.23                 
                     
18  Villads Isko Pimenta  2007    218  35.96  1:18.30  2:03.19    2:45.03   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.95                 
                     
19  Otto Milther  2007    215          2:45.80   
  Haderslev Svømme Klub  2:46.30                 
                     
20  Tobias Holt  2006    215  35.20  1:17.30  2:02.10    2:45.87   
  Svømmeklubben Grindsted  2:52.66                 
                     
21  Alexander R. S. Pedersen  2006    212  36.78  1:19.22  2:02.64    2:46.59   
  H2Odense  2:45.96                 
                     
22  Simon Juel  2006    183  40.23  1:27.19  2:11.48    2:54.79   
  Vejle Svømmeklub  2:53.14                 
                     
23  Zsolt Bokor  2006    181  39.27  1:25.06  2:11.84    2:55.41   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
24  Sebastian Rahr  2006    178  38.62  1:23.63  2:09.91    2:56.57   
  Nyborg Svømmeklub  2:50.04                 
                     
25  Bastian Ladekjær  2007    138  41.19  1:29.76  2:22.72    3:12.07   
  DeltaSwim  3:22.25                 
                     
26  Niels Peter E. Sørensen  2007    137  42.78  1:31.58  2:23.59    3:12.69   
  Svømmeklubben Grindsted  3:38.90                 
                     
27  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    128  44.73  1:36.29  2:29.39    3:16.90   
  Vejle Svømmeklub  3:27.46                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  2:07.10                 
                     
Thor Majgård  2005              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  2:14.77                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Junior Grene  2008  25  205  38.16  1:21.54  2:06.37    2:48.38   
  Esbjerg Svømmeklub  3:17.50                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008  20  201  37.63  1:21.97  2:06.78    2:49.52   
  Vejle Svømmeklub  2:50.01                 
                     
Johannes Due Jessen  2008  15  200  38.55  1:20.88  2:06.88    2:49.84   
  Haderslev Svømme Klub  3:08.26                 
                     
Oliver Søe  2009  12  188          2:53.28   
  DeltaSwim  3:06.16                 
                     
Frederik Jørgensen  2008  11  175  37.97  1:22.97  2:11.07    2:57.54   
  Vejle Svømmeklub  3:07.01                 
                     
Jeppe Bech Bøgedal  2008  10  162  41.49  2:14.60  3:02.10    3:02.10   
  Esbjerg Svømmeklub  3:08.16                 
                     
Danilo Vaarning  2009  124  45.43  1:37.70  2:31.40    3:19.14   
  Nyborg Svømmeklub  3:21.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark