2020-01-19   15:36:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Fritsdal Refer  2001  25  249          34.62   
  H2Odense                   
Lasse Hansen  2000  20  212          36.55   
  DeltaSwim                   
 
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Piotr Stadnicki  2004  25  355          30.78   
  Nyborg Svømmeklub  31.17                 
Lasse Metz Mondrup  2004  20  287          33.03   
  Esbjerg Svømmeklub  32.97                 
Daniel Hornsá  2004  15  285          33.09   
  Haderslev Svømme Klub  33.35                 
Ali Aljaroudi  2003  12  124          43.63   
  H2Odense                   
 
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Teodor Thuelund  2005  25  436          28.73   
  Nyborg Svømmeklub  28.64                 
Carl Clausen  2005  20  344          31.09   
  Esbjerg Svømmeklub  30.11                 
Frederik Nielsen  2006  15  335          31.37   
  Nyborg Svømmeklub  31.65                 
Max Venborg Kromann  2005  12  289          32.95   
  Vejle Svømmeklub  32.19                 
Frederik Møhring Madsen  2007  11  269          33.77   
  Esbjerg Svømmeklub  34.37                 
Moritz Hartmann  2007  10  267          33.83   
  Vejle Svømmeklub  32.85                 
Silas Åkerlind  2005  265          33.92   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.19                 
Erik Hauge Sørensen  2007  253          34.46   
  Esbjerg Svømmeklub  33.91                 
Eskild Noah Johannsen  2006  238          35.14   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.83                 
10  Toke Østergaard Pedersen  2007  227          35.71   
  Vejle Svømmeklub  34.20                 
11  Anton Egholm Husted  2006  214          36.44   
  Esbjerg Svømmeklub  37.49                 
12  Asger Nielsen  2005  203          37.09   
  Erritsø Gymnastik Og IF  45.10                 
13  Mathias Gramstrup Madsen  2006  199          37.30   
  Nyborg Svømmeklub  38.75                 
14  Jonas Mathiasen  2006  197          37.45   
  Esbjerg Svømmeklub  35.76                 
15  Nikolai Uekermann Olsen  2006  185          38.20   
  Vejle Svømmeklub  36.50                 
16  Sigurd Salskov Iversen  2006    183          38.37   
  Esbjerg Svømmeklub  39.97                 
17  David Hansen Hobolth  2006    181          38.50   
  Haderslev Svømme Klub  42.55                 
18  Terkel Klinkowsky  2007    154          40.65   
  Vejle Svømmeklub  39.62                 
19  Christian Pedersen  2007    137          42.22   
  Esbjerg Svømmeklub  45.87                 
20  Philip Park-Nielsen  2007    129          43.13   
  Nyborg Svømmeklub  48.89                 
21  Malte Neuber  2007    126          43.48   
  Esbjerg Svømmeklub  41.20                 
22  Otto Milther  2007    109          45.51   
  Haderslev Svømme Klub  47.48                 
23  Zsolt Bokor  2006    100          46.83   
  Haderslev Svømme Klub  49.40                 
24  Kasper O. Jensen  2007    81          50.28   
  Haderslev Svømme Klub  48.14                 
25  Niels Peter E. Sørensen  2007    71          52.62   
  Svømmeklubben Grindsted                   
26  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    69          52.91   
  Esbjerg Svømmeklub  54.29                 
Felix Nielsen  2006              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF  54.87                 
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  30.71                 
 
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes Due Jessen  2008  25  194          37.64   
  Haderslev Svømme Klub  40.12                 
Dany Valiu Nielsen  2008  20  164          39.82   
  DeltaSwim  41.04                 
Noah Junior Grene  2008  15  161          40.07   
  Esbjerg Svømmeklub  39.23                 
Frederik Jørgensen  2008  12  154          40.62   
  Vejle Svømmeklub  38.21                 
Nikolai Elgaard  2009  11  131          42.87   
  Esbjerg Svømmeklub  39.66                 
Toke Kousgaard  2008  10  118          44.38   
  Esbjerg Svømmeklub  49.05                 
Daniel Lyngbo  2008  104          46.31   
  Blåvandshuk Svømmeklub  51.24                 
Christian Opstrup Bjergbæk  2009  101          46.72   
  Blåvandshuk Svømmeklub  48.63                 
Alexander Breinholt  2008  89          48.69   
  Vejle Svømmeklub  44.30                 
10  Eskild M. Omby  2009  73          51.94   
  Haderslev Svømme Klub  54.49                 
11  Lauritz Høybye Olesen  2009  62          54.96   
  Nyborg Svømmeklub  53.55                 
Emil Asger Møller  2009              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Theodor van Den Berg  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  53.16                 
 
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghøj Andersen  2010  25  70          52.69   
  Esbjerg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark