2020-01-19   01:27:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jørgensen  2001  25  464          31.47   
  Esbjerg Svømmeklub  29.30                 
 
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004  25  510          30.51   
  Esbjerg Svømmeklub  29.35                 
Mathilde Østergaard  2004  20  437          32.11   
  Svømmeklubben Grindsted  33.22                 
Maja Rolighed  2005  15  436          32.15   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.24                 
Maria Hall  2003  12  421          32.51   
  Svømmeklubben Grindsted  31.73                 
Maja Stamholt  2005  11  383          33.57   
  Haderslev Svømme Klub  31.52                 
Nina Seirup  2005  10  360          34.25   
  Nyborg Svømmeklub  33.51                 
Katrine S. Kristensen  2004  332          35.20   
  Haderslev Svømme Klub  34.11                 
Mathilde Hedekær Mischorr  2005  303          36.28   
  Esbjerg Svømmeklub  34.82                 
Astrid Gregersen  2005  300          36.41   
  Esbjerg Svømmeklub  35.91                 
10  Ditte Hansen  2003  289          36.85   
  DeltaSwim  35.98                 
11  Anne Horn  2004  282          37.14   
  Haderslev Svømme Klub  37.75                 
12  Freja S. Falkenstrøm  2004  281          37.22   
  Nyborg Svømmeklub  35.09                 
13  Alberte Fauerby  2005  264          37.99   
  Erritsø Gymnastik Og IF  35.43                 
14  Marie Nørskov Andersen  2005  200          41.64   
  Blåvandshuk Svømmeklub  43.80                 
15  Nanna W Povlsen  2005  108          51.18   
  Erritsø Gymnastik Og IF  50.29                 
Karoline Friis  2004              DSQ  tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub  47.83                 
 
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006  25  522          30.27   
  Esbjerg Svømmeklub  29.26                 
Signe Jensen  2007  20  403          32.99   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.02                 
Ann-Katrine Windfeld  2006  15  378          33.71   
  Vejle Svømmeklub  31.25                 
Millie Møller  2007  12  360          34.26   
  Esbjerg Svømmeklub  34.21                 
Emilie Øhlenschlæger  2006  11  341          34.89   
  Esbjerg Svømmeklub  36.63                 
Sarah Laursen  2007  10  294          36.66   
  Vejle Svømmeklub  35.04                 
Sophia Jochumsen  2006  265          37.93   
  Vejle Svømmeklub  35.69                 
Alma Ehrenreich-Birn  2008  263          38.02   
  Vejle Svømmeklub  38.64                 
Sofie Karlov Nielsen  2007  258          38.25   
  Vejle Svømmeklub  37.29                 
10  Sofie Skibelund  2007  245          38.92   
  Svømmeklubben Sønderborg  38.92                 
11  Nicoline Lee T. Sørensen  2008  229          39.84   
  Esbjerg Svømmeklub  46.04                 
12  Marie Thorup  2006  226          40.00   
  Esbjerg Svømmeklub  37.92                 
13  Mille A. B. Buch  2006  221          40.32   
  H2Odense  40.23                 
14  Eszter Vad  2007  196          41.96   
  Nyborg Svømmeklub  42.30                 
15  Frida Høj Foldager  2006  183          42.91   
  Vejle Svømmeklub  37.65                 
16  Adda Henriksen  2006    165          44.39   
  Vejen Svømmeklub  48.86                 
17  Emilia Daa Andersen  2008    159          44.97   
  Vejle Svømmeklub  45.58                 
18  Lea Timmermand  2008    150          45.87   
  Esbjerg Svømmeklub  46.91                 
19  Mikkeline Fugleberg  2007    143          46.53   
  Blåvandshuk Svømmeklub  54.25                 
20  Kira Wolter  2007    135          47.46   
  Vejle Svømmeklub  45.56                 
21  Mathilde Sofie Karmar  2008    131          47.94   
  Esbjerg Svømmeklub  58.47                 
22  Gabriella L Thoustrup  2008    88          54.65   
  DeltaSwim  1:08.39                 
23  Sille Freltoft  2008    84          55.52   
  Vejle Svømmeklub  52.43                 
24  Lea H Mammen  2008    36          1:13.67   
  Vejle Svømmeklub  1:08.62                 
Andrea Højbjerg  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  37.61                 
Anna Emilie Damgaard  2006              DNS   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.18                 
Astrid Hartmann  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  45.96                 
Lærke Jervelund  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  38.94                 
 
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  25  183          42.94   
  Vejle Svømmeklub  39.73                 
Svea Arlbjørn  2009  20  87          54.97   
  Vejle Svømmeklub  57.87                 
Medina Munch-Elvstrøm  2010              DSQ  tyvstart 
  Vejle Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark