2020-09-22   10:10:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Londero  2004  25  256          39.75   
  H2Odense  38.27                 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Bredal Larsen  2005  25  405          34.10   
  Nyborg Svømmeklub  34.84                 
Thor Majgård  2005  20  336          36.30   
  Vejle Svømmeklub  37.96                 
Karl Heeb  2005  15  325          36.72   
  Esbjerg Svømmeklub  35.69                 
Andreas Bahnsen  2005  12  274          38.87   
  Haderslev Svømme Klub  39.75                 
Martin Christensen  2006  11  272          38.96   
  Vejle Svømmeklub  39.00                 
Oskar Foss  2006  10  266          39.26   
  Esbjerg Svømmeklub  38.62                 
Marius Toustrup Elkjær  2007  257          39.67   
  Vejle Svømmeklub  38.47                 
Asger Nielsen  2005  251          40.02   
  Erritsø Gymnastik Og IF  43.93                 
Tobias Staghøj Andersen  2006  231          41.11   
  Esbjerg Svømmeklub  39.76                 
10  Gustav Sundstrøm  2006  228          41.32   
  Vejle Svømmeklub  41.23                 
11  Laurits Holm  2006  219          41.84   
  Haderslev Svømme Klub  44.04                 
12  Jonas Mathiasen  2006  209          42.50   
  Esbjerg Svømmeklub  44.26                 
13  Anders Bank Hansen  2006  204          42.85   
  Vejle Svømmeklub  43.41                 
14  Christian Pedersen  2007  200          43.12   
  Esbjerg Svømmeklub  46.52                 
15  David Hansen Hobolth  2006  200          43.17   
  Haderslev Svømme Klub  48.87                 
16  Jacob Timmermand  2006    187          44.08   
  Esbjerg Svømmeklub  42.49                 
17  Terkel Klinkowsky  2007    148          47.71   
  Vejle Svømmeklub  47.39                 
18  Toke Gormsen  2006    131          49.71   
  Vejen Svømmeklub  51.92                 
19  Sebastian N Pedersen  2007    130          49.83   
  Erritsø Gymnastik Og IF  49.06                 
20  Mikkel Bro Christensen  2007    117          51.54   
  Vejle Svømmeklub  52.11                 
21  Bastian Ladekjær  2007    108          52.92   
  DeltaSwim  53.34                 
22  Sebastian Bjerby Elsborg  2007    81          58.28   
  Vejle Svømmeklub                   
Nikolai Uekermann Olsen  2006              DNS   
  Vejle Svømmeklub  43.10                 
Malthe Peter Jensen  2007              DSQ  asynk arme 22 m 
  Vejle Svømmeklub  54.28                 
Rasmus Mathiesen  2007              DSQ  tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  57.59                 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Schmidt  2008  25  159          46.53   
  Blåvandshuk Svømmeklub                   
Noah Junior Grene  2008  20  140          48.61   
  Esbjerg Svømmeklub  47.05                 
Gilbert Eskildsen  2008  15  137          48.93   
  Nyborg Svømmeklub  48.35                 
Gustav Hansen  2008  12  111          52.42   
  Vejle Svømmeklub  51.29                 
Eskild M. Omby  2009  11  104          53.58   
  Haderslev Svømme Klub  53.18                 
Simon Christensen  2009  10  103          53.80   
  Vejle Svømmeklub  53.58                 
Nikolai Elgaard  2009  94          55.37   
  Esbjerg Svømmeklub  52.20                 
Jens Reintoft  2008  86          57.00   
  Vejle Svømmeklub  57.99                 
Christian Opstrup Bjergbæk  2009  78          59.05   
  Blåvandshuk Svømmeklub                   
10  Asbjørn Kousgaard  2008  70          1:01.00   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.55                 
Asger Juel  2009              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:26.48                 
William Højgaard  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frey Nielsen Memborg  2010  25  134          49.26   
  Nyborg Svømmeklub  48.85                 
Hugo Rixen  2011  20  48          1:09.18   
  Vejle Svømmeklub  1:10.75                 
Christoffer Breinholt  2011  15  20          1:31.92   
  Vejle Svømmeklub  1:52.95                 
Jonas Staghøj Andersen  2010              DSQ  flere flyben v start 
  Esbjerg Svømmeklub  56.27                 
Louie Lindblad  2010              DSQ  ej samtid berør ven 
  Esbjerg Svømmeklub                   
Rasmus Neuber  2010              DSQ  armtag ti hofte 15 m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark