2020-09-20   08:51:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Østergaard  2004  25  523          35.54   
  Svømmeklubben Grindsted  34.79                 
Barbara Ammentorp  2003  20  426          38.04   
  Nyborg Svømmeklub  36.47                 
Liv Kousgaard  2003  15  413          38.45   
  Esbjerg Svømmeklub  37.33                 
Astrid Gregersen  2005  12  336          41.19   
  Esbjerg Svømmeklub  40.96                 
Freya Isabel Christensen  2005  11  330          41.44   
  Nyborg Svømmeklub  42.37                 
Anne Horn  2004  10  315          42.06   
  Haderslev Svømme Klub  39.58                 
Maria Mathiesen  2004  287          43.38   
  Esbjerg Svømmeklub  43.75                 
Emily Schjelderup Pederse  2004  259          44.88   
  Blåvandshuk Svømmeklub  46.67                 
Laura Riber Memborg  2004  197          49.17   
  Nyborg Svømmeklub  49.06                 
10  Nanna W Povlsen  2005  185          50.20   
  Erritsø Gymnastik Og IF  51.88                 
11  Laura Vindstrup Christens  2003  153          53.50   
  Blåvandshuk Svømmeklub  51.84                 
Gry Jepsen  2005              DSQ  tyvstart 
  Vejen Svømmeklub  1:04.13                 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Færgemann  2006  25  365          40.06   
  H2Odense  38.95                 
Mille Holmberg  2006  20  345          40.82   
  Vejle Svømmeklub  38.87                 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  15  338          41.11   
  Esbjerg Svømmeklub  40.36                 
Laura Worm Glæsner  2006  12  309          42.33   
  Esbjerg Svømmeklub  42.36                 
Alista Maslobojeva  2007  11  299          42.81   
  Vejle Svømmeklub  40.63                 
Nicoline Lee T. Sørensen  2008  10  288          43.34   
  Esbjerg Svømmeklub  42.72                 
Sarah Qvist  2007  281          43.70   
  Nyborg Svømmeklub  42.61                 
Louise Kipper Pedersen  2006  269          44.33   
  Nyborg Svømmeklub  43.63                 
Anne Stæhr  2008  250          45.43   
  Vejle Svømmeklub  46.65                 
10  Clara Lindstedt  2006  236          46.34   
  Nyborg Svømmeklub  44.61                 
11  Olivia Macartney  2008  234          46.45   
  Esbjerg Svømmeklub  48.44                 
12  Line Horn  2006  231          46.65   
  Haderslev Svømme Klub  45.06                 
13  Rosa Ella Kjems  2008  228          46.86   
  Esbjerg Svømmeklub  47.21                 
14  Sofie Skibelund  2007  223          47.18   
  Svømmeklubben Sønderborg  47.70                 
15  Christina Dracea Horsbøl  2007  211          48.07   
  Esbjerg Svømmeklub  48.27                 
16  Karla Nøhr Rixen  2008    206          48.47   
  Vejle Svømmeklub  48.22                 
17  Lotta Træger  2008    192          49.58   
  Svømmeklubben Sønderborg  51.73                 
18  Sille Milther  2006    181          50.57   
  Haderslev Svømme Klub  50.18                 
19  Asta Sofia Lauridsen  2008    178          50.84   
  Vejle Svømmeklub  54.18                 
20  Liv Ebel  2006    172          51.43   
  Vejle Svømmeklub  52.56                 
21  Katharina Poulsen  2007    171          51.55   
  Haderslev Svømme Klub  52.03                 
22  Mie Elliot Krog-Meyer  2007    168          51.86   
  Esbjerg Svømmeklub  48.47                 
23  Claramilla Kirstan  2008    164          52.27   
  Vejle Svømmeklub  50.89                 
24  Dicte S. Falkenstrøm  2008    161          52.61   
  Nyborg Svømmeklub  50.64                 
25  Katrine Elholm Juliussen  2006    158          52.88   
  Nyborg Svømmeklub  52.45                 
26  Silje Lunderskov  2007    157          53.07   
  Haderslev Svømme Klub                   
27  Karla Jæger  2008    154          53.33   
  Vejle Svømmeklub  53.15                 
28  Sofia Brink  2006    151          53.71   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:02.73                 
29  Anne Sørensen  2008    150          53.84   
  Svømmeklubben Grindsted  57.22                 
30  Sofia Bjørnkjær Nielsen  2008    137          55.44   
  Vejle Svømmeklub                   
31  Adda Henriksen  2006    135          55.78   
  Vejen Svømmeklub  1:03.49                 
32  Cathrine Boisen  2008    133          56.03   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.66                 
33  Anne H. Rasmussen  2006    130          56.40   
  Haderslev Svømme Klub                   
34  Sille Freltoft  2008    130          56.49   
  Vejle Svømmeklub  58.24                 
35  Kristine Walløe Poulsen  2007    96          1:02.38   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:02.01                 
36  Ida Højergaard  2007    81          1:06.17   
  Vejle Svømmeklub  1:05.46                 
Josephine Kviesgaard  2007              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  49.08                 
Lise Serritzlew-Kristense  2006              DNS   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:01.45                 
Frederikke M. Christensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  41.87                 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Holmberg  2009  25  179          50.76   
  Vejle Svømmeklub  49.44                 
Dicte Underbjerg  2010  20  116          58.60   
  Esbjerg Svømmeklub  56.83                 
Helene Seidler Madsen  2009  15  107          1:00.26   
  Vejle Svømmeklub  1:01.78                 
Ida Riddersholm  2009  12  91          1:03.52   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Medina Munch-Elvstrøm  2010  11  90          1:03.70   
  Vejle Svømmeklub  1:03.74                 
Malou Bjerre  2010  10  90          1:03.75   
  Vejle Svømmeklub  1:04.68                 
Thea Aggerholm  2009  63          1:11.75   
  Esbjerg Svømmeklub  1:12.60                 
Ottilie Jensen  2010  59          1:13.52   
  Vejle Svømmeklub  1:12.92                 
Camilla H Graversen  2010  56          1:14.55   
  Vejle Svømmeklub  1:23.63                 
10  Sofie Emily Clavsen  2009  53          1:16.08   
  Vejle Svømmeklub  1:05.42                 
Isabelle Weber  2009              DSQ  afsl 1 hånd 50 m 
  Esbjerg Svømmeklub  56.51                 
Maja Bach-Henriksen  2010              DSQ  ryglig eft ven 25 m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:21.20                 
Signe Sejr Bentsen  2010              DSQ  afslut med 1 hånd 
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.14                 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hartmann  2011  25  107          1:00.24   
  Vejle Svømmeklub  1:08.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark